www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: English Balkan
Výrobce: Pfeifen Huber
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Black Cavendish
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Name: English Balkan
  Schnitt: Loose Cut
  Tabaksorten: Latakia und nochmals Latakia, Virginia, Kentucky und Black Cavendish
  Geschmack: Eine starke, sehr gehaltvolle englische Mischung. Würzig und opulent.
  Aroma (0-5): 0
  Raumnote: sehr rauchig und würzig
  Abbrand: kühl und langsam
  Stärke (1-5): 5
  Notiz: Gilt auch als Nachfolger des alten, schon lange nicht mehr erhältlichen „Balkan Sobranie Mixture 759“. Durch das Forum „Pfeifen und mehr“ sind wir auf diese Spezialität aufmerksam gemacht worden. 90 Prozent Latakia-Anteil sprechen für sich. Eine opulente, würzige und verschwenderisch schöne Mischung für den erfahrenen Genießer. Trotz des hohen Würztabaksanteils überraschend kühl und angenehm zu rauchen. Schon längst kein Geheimtipp mehr...
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: https://www.pfeifen-huber.de/tabak/huber-tabakmischungen/englische-tabake/english-balkan.html
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  Plha 27.04.'16 15:58:15 
  O tomto tabáku jsem viděl po internetu kolovat různé, vesměs kladné až oslavné články, poznámky a recenze. Požádal jsem proto kamaráda, který jezdí do Mnichova pracovně, aby mi jednu plechovku u Huberů opatřil a byl jsem náramně zvědav, protože dle přečteného to měla být heavy latakia směs přesně tak, jak to mám rád.
  Tabák dorazil v obligátní kulaté stogramové plechovce s oranžovou etiketou, s plechovým (s vylisovaným logem) a plastovým víčkem (se šikovně umístěným varováním na spodku krabičky a plastovém víčku, takže jej lze elegantně se zbavit bez poničení etikety či plechovky). Takto zabalenou dodávají většinu své produkce a je vidět, že si dávají záležet nejen na obsahu, ale i na obalu. Celkové pojetí je velmi vkusné, praktické a funkční a je to jedna z věcí, které přispívají k mé stále větší oblibě produktů této značky.
  Po otevření plechovky zavanula silně uzená vůně latakie, předznamenávající naplnění očekávaného. Tabák byl v perfektní kondici, akorát vlhký a bez zbytečného odpadu (u Huberů používají zjevně vstupní suroviny vskutku kvalitní), tedy připravený rovnou k nacpání do dýmky.
  Už při nacpávání a opájení se vůní linoucí se z otevřené plechovky mi bylo jasné, že se jedná skutečně o kvalitní latakiovou směs balkánského střihu se štědrou porcí latakie tak, jak je koneckonců psáno i v popisu.
  Nacpávání proběhlo bez problémů, řez je oproti jiným heavy latakia směsím celkem jemný.
  Vykouřením už jen první dýmky se má očekávání potvrdila. Je to opravdu skvělá směs, kterou každý opravdový milovník latakie ocení. Ačkoliv obsahuje latakie opravdu velké množství, je krásně vyrovnaná, produkuje krémový, hustý a hutný dým, chladný, díky přítomnému BC příjemně nasládlý. Slovo opulentní, užité v popisku, je velmi výstižné. Jednotlivé složky se vzájemně krásně doplňují, takže tabák nenudí a neustále kuřáka udržuje ve střehu. Ona dochuť po dokouření dýmky, u výražnějších latakiových směsí tak častá, je také velmi příjemná.
  Zapalování i hoření naprosto bez problémů, bez rozpalování, při pomalém kouření po močce ani památky a v dýmce po dokouření sucho.
  Síla tohoto tabáku je pouze v intenzivní, vyrovnané a zajímavé chuti, co se týká nikotinu, zařadil bych jej mezi středně silné. Rozhodně žádná zabijárna.
  Dávám mu jedničku s hvězdičkou, a to podtrženou. Tento tabák rozhodně zůstane jako jeden z těch, které chci mít stále otevřené a po ruce (tedy minimálně po dobu jeho dostupnosti, byť ne u nás).
  Tabáky tohoto typu a vlastností jsou mým šálkem. V dobách, kdy byl dostupný, jsem nejraději měl Balkan Sobranie, ale to je o něčem jiném (již složení napoví). V popisu výrobce zmiňovaný Balkan Sobranie Mixture 759 jsem neochutnal, takže nemohu srovnávat. Porovnání s jedním či druhým ať si udělá event. každý sám. Já jen za sebe mohu tento skvělý tabák, bez ohledu na podobnost či nepodobnost s čímkoliv jednoznačně doporučit všem, kteří se jako já rádi ztrácejí v uzeném dýmu, který nekuřákům a cigaretářům většinou smrdí, avšak nám podobně postiženým dopřává při kouření dýmky vrchol blaha.
  Opět zmíním poměr kvalita/cena, protože ten hraje jednoznačně ve prospěch této skvělé směsi, což u Huberů není nic nového.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  littlebull 22.06.'16 21:49:23 
  Těžko něco doplnit po předrecenzentovi, jeho popis je dokonale přesný ve všech nuancích. English Balkan od Hubera je prostě vynikající materiál. Škoda, že není běžně dostupný v ČR. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 27.08.'18 18:24:26 
  Vyvážený lahodný balkán. To se kouří samo. Tečka. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hroch 9.02.'22 23:26:47 
  Vše již bylo popsáno výše a naprosto přesně. Rád bych za sebe vyzdvihnul jemný řez.
  Doma jej kouřím v jakoby pěnovce od Strambacha z Vídně, kterou se mi ještě podařilo sehnat, a je to požitek na hodinu a půl.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět