www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dunhill Flake
Výrobce: Dunhill
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Virginský dýmkový tabák.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Absolutně dokonalá Virginie extrémně lahodné chuti, zpracovaná ve formě nádherných flakes.
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  PrachatejMizera 16.09.'11 23:20:05 
  Máte-li rádi čistou Virginii, nepochybně bude tento tabák tím nejlepším, co vůbec lze ve světě sehnat. Po ochutnání této speciality jsem zcela ztratil motivaci kupovat si čistou Virginii od jiných výrobců.

  Tabák je zpracován do nádherných, úhledných a geometricky přesných flakes s dokonalou tabákovou strukturou, které lze velmi snadno rozebrat na jednotlivé stužky, stejně jako třeba srolovat či rozemnout (na rozdíl od např. Samuel Gawith Full Virginia Flake, který má amorfní strukturu a drolí se jako azbest).

  Příprava tabáku je velmi snadná a zvolit můžete jakoukoliv metodu: Můžete jej pečlivě rozebrat na stužky, můžete jej klidně rozemnout v prstech a stejně dobře ho můžete prostě srolovat a nacpat. Všechny metody fungují a poskytují shodně dokonalé výstupy.

  Tabák chutná jako ta nejdokonalejší virginie: Chuť je přirozeně sladká, hladká, kořenná, bohatá, heboučká, smetanově mlezivá. Tabák lze zapálit jednou až dvěma sirkami a od toho okamžiku nádherně rovnoměrně hoří až do konce. Vůbec nemočkuje, hoří neuvěřitelně chladně, prohořívá rovnoměrně, nezhasíná ani nehicuje a spaluje se na jemný bílý prášek. Od začátku do konce chutná stejně.

  Tabák je zcela dokonalý a navzdory mým neobvykle vysokým nárokům a extrémní přísnosti jsem nenašel jedinou slabinu, která by se mu dala vytknout. Nevěřím, že čistou Virginii lze vůbec zpracovat lépe. Hodnotím jednoznačně za 1.
  ____

  Vracím se sem po několika měsících dalších zkušenosti s tímto výtečným tabákem. Chutná mi čím dal víc!!! DUNHILL Flake je opravdu fantastický tabák. Jeho koupí nelze nikdy udělat chybu. Je tak kvalitní a lahodný, že dokáže potěšit naprosto jakéholiv dýmkaře, ať už jde o milovníka přírodních tabáků, aromatiků nebo latakiových směsí. Těžko si lze představit univerzálnější tabák, kteří nadchne tolik milovníků dýmky bez ohledu na jejich osobní preference. Vynikající lahůdka!!!
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Leos 12.05.'15 19:50:25 
  Tak už mám třetí piksličku, tak jestli jsem hledal roky něco,tak jsme to teď našel,přímo božský přírodní tabáček jemné nevtíravé a přitom fenomenální božské lahodné chuti .Krásně hoří od začátku do konce , vlhkost akorát k zapálení rovnou z piksly ,cena standardní co víc si přát.Vůně v místnosti příjemná . Jetli jsem do teď bafal lehké aromatiky a střídal je občas s přírodními tabáky tak teď se musim přemáhat ,aby jsem vždy nesahnul po tomhle tabáku a když si zapálim jinej tak si rikám,že jsem si měl dát dunhill flake. Kouřim dýmku roky,ale ještě jsem nevyčleňoval dýmku pro 1 tabák, ale asi jsme čekal,až se objeví tenhle , doufám že jej nepřesnanou vyrábět nebo dodávat na náš trh. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mates 30.05.'15 18:06:08 
  Chci se přidat k nadšeným recenzím této viržinie.Bezchybně adjustovaná,v relativně dobře těsnící plechovce, chuť téměř výlučná, takhle dobrou viržinii jsem snad ještě nekouřil. Absolutně nemočkuje, prohořívání je dokonalé, ať plátky před kouřením upravíme jak chceme. Ano, takhle asi má chutnat viržinie..zaslouží si vlastní dýmku, po několika náložích "ve dřevě" jsem ji začal kouřit v pěnovce a to se mi zdá jako optimální.Skutečná a zasloužená a tutová jednička, Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  slon100 22.10.'16 21:31:18 
  Tak za mne absolutní jednička.
  Po otevření nádherná vůně,(jemný náznak rozinky, hrušy a švestky), přesně geometrické a úhledné flaky.
  Nacpání snese libovolné, snadné zapálení, hoření bez močkování, učebnicový šedobílý popel. Během hoření nemění chuť a dokonce chutná stejně jak voní před zapálením.
  Tenhle tabák si zasloužil svou vlasní dýmku...
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 7.06.'17 20:32:58 
  Naprosto dokonalé nádherně medově vonící flaky, dokonalé chladné hoření bez kondenzátu a pálení jazyka, skvělá setrvalá sladce přírodní chuť.
  Re: dokonalý tabák.
  Po čase musím přehodnotit. Překouřil se mi, nějak tak zevšedněl. Konkurenci má. A kupř. i Dark Flake téže fm. mi nakonec chutná více.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Tlustoch 8.06.'17 13:44:05 
  Navážu na předrecenzenta.
  Obal - dokonalý, řez - dokanalé fláky, které se po snadném rozemnutí dokonale rozpadnou. Vůně za studena dokonalá virginiová povidla. Chuť je dokonale virginiová, lehčí, kvásková s jen mírnou změnou během hoření. Dokonale hoří po prvním přejetí zapalovačem - asi nechci vědět, jak toho bylo dasaženo. Síla akorát - dokonalá. Problémy - nemá. A verdikt - DOKONALÁ NUDA!
  Kolegové dýmkaři, tento tabák nikdy více nekoupím. Je dokonale prázdný, bez špetky osobitosti.
  Shodou okolností jsem měl zrovna otevřený žlutý Capstan - vypadá stejně, hoří taky velmi dobře, ale je to úplně jiná liga. Virginia flake od Dunhillů je podle mě přechválený tabák.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Wendyz 23.06.'17 12:40:05 
  Nebudu nosit dříví do lesa. Jen musím potvrdit, že pro milovníky čisté virginie je to dokonalost od krabičky, zabalení, zpracování vůně, chutě a hoření. Těžko budeme hledat komplexnější virginii. FVF od Samuela Gawitha je ale také skvělá. Spolu s Best Brown od SG patří k mým nejoblíbenějším. Vřele doporučuji. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jarda 3.04.'18 21:20:46 
  Dunhill Flake, dříve také prodávaný jako "Light Flake". Klasická kulatá pixla se šroubením, těsnící tak napůl. Starší hranatá byla nejen hezčí ale I praktičtější. Na plechovce papírový polep bez detailního popisu. V ní v kusu obyčejném papíru jak do tiskárny zabalený maličký balíček příjemných flaků. Na takovou hromádku by stačila pixla poloviční velikosti. Papír je perforovaný v ohybu a brzy se chlopně utrhnou. Nóbl nepůsobí-žádné vytlačené logo, žádné balení v neprodyšném pevném pokoveném papíře. Co se balení tabáku týče, mohli by se kvalitě ještě učit třeba u MacBarenů nebo u Larsena.
  Tabák jsou tenké přesné plátky-jeden jako druhý-krásné čisté klasické V. Je z něj cítit zemitá vůně, jemný tón chleba a kvásku, trochu na pozadí cítím jemnou nakyslou vůni ovoce. Jablka, citrusy?? Nejedná se o "čistou" žlutou Va ale směs čisté Va a Va tmavě fermentované teplým vzduchem a snad i kouřem. Má tmavě hnědý odstín, plnější chuť i vůni. Výborně se kouří i chutná.
  Tabák se velmi dobře trhá na jemnější kusy, je velmi vlhký. Není vhodné jej cpát do dýky nijak silně. Vlhkost mu dává dost pružnosti aby se většímu tlaku bránil. PO zapálení výtečně hoří a chutná až do konce. Chuť odpovídá klasické V-jemná sladká vůně při pomalém kouření. Při rychlejším štípe. Prostě klasická a perfektní Va. jak má být. Určitě jedna z těch lepších. Chuť vytrvá až do konce, dá se snadno kouřit na jednu sirku a dost přes hodinu (skoro na 2...). Sílu (pokud tím je myšlena dávka nikotinu) příliš necítím.
  Nekuřáci ucítí jen kouř-takže pro ně asi nic příjemného.
  Nezdá se mi ničím výjimečný. Trochu si říkám, zda tu nehraje roli marketingové jméno výrobce. Podobných tabáku je jistě celá řada. Na druhou stranu moc se jich u nás neprodává. Rozhodně doporučuji.
  I když je Dunhill pojem známkuji za 2-protože se mi nezdá nijak výjimečný mezi Va. A protože jedničku mu ukradl VaPer Dunhill Dark Flake, který se zase začal prodávat a obsahuje navíc ještě špetku perique. No a taky že přestali dodávat flake v té původní sympatické hranaté krabičce...
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět