www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Genuine Pure Tobacco
Výrobce: Swedish Match Denmark S. A.
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Select premium quality Virginia and Burley tobaccos in a light casing. The agreeable aroma of this masterful blend carries an overtone of nuts, chocolate and coffee. A striking mix of dark and bright tobaccos, Borkum Riff Genuine Pure Tobacco is the perfect choice for pipe smokers who appreciate the authentic aroma and flavour of tobacco.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.5

  basa333 9.09.'07 14:07:06 
  Když jsem ho uviděl v trafice, neodolal jsem - Genuine pure tobacco - pravý tabák, hmmm, to by snad mělo být kouřitelné, v nejhorším do nějaké směsky. První dojmy po otevření: jemně řezaný tabák se světlými a tmavými vlákny, vůně velmi decentní, bez stopy jakékoli aromatizace, téměř nenápadná, nakyslá, snad chlebová, velmi neutrální, nedá se říct, že výrazně tabáková. Tabák byl sušší, hned jsem trochu dovlhčoval.
  Po zapálení překvapení: chuť bez sladkosti, ale příjemná, komplexní, těžko definovatelná, snad opravdu se stopou kávy, kakaa a oříšků, ale tato aromata jsou natolik slabounká, že kdybych si nepřečetl, že tam jsou, snad bych je ani nedokázal najít a identifikovat. Pro aromatikáře je to tedy tabák patrně zcela nevhodný. Tabák ovšem po zapálení cítit je, a řekl bych, že kvalitní, určitě virginie a patrně burley, který dělá tu kakaovou stopu. Tabák dobře a chladně hoří, na dvojí zapálení až do konce, má nepatrně sklon k rozpalování, ale opravdu jen lehce, stačí "dýchat s dýmkou" a pak hoří úplně bezproblémově. S postupem ke konci dýmky tabák ještě přidá na síle a jeho chuť zhutní, ale pořád bez nějakého pálení nebo nepříjemných akcentů. Na jazyku absolutně neštípe, kdo mě zná, ví, že kouřím zásadně bez filtru. Pro mě milé překvapení, za 150,- jsem ještě takhle dobrý tabák asi nekouřil. Troufám si říct, že bude asi chutnat každému, kdo má rád přírodní tabáky. Dvojku dávám jen proto, abych případně mohl vylepšit recenzi po dokouření paklu (tuhle recenzi jsem psal po dvou dýmkách, takže je to jen jakási pomůcka pro ty, kdo by o něm uvažovali).
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 3.05.'09 17:08:12 
  Dobrej tabák, hodně naturální. Dobře hoří. Výbornej ke kafi, takovej oříškovo čokoládovej, ale fakt na přírodno. Další povedená novinka od Borkum Riff po přesunu výroby do Dánska. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět