www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Gold of Denmark
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Virginské,Burley a Cavendish tabáky jsou zárukou vyvážené směsi s vanilkovým aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  mates 12.03.'05 00:27:36 
  Přes sebechválu výrobce, který svůj tabák pojmenoval poněkud neskromně jako "zlato Dánska",( a neskromnost ani v obchodním světě nemám rád a jsem vůči ní zaujatý), hodnotím tuto značku kladně.Přesto, že je to střední aromatik, ke kterým jsem zkraje a priori trochu nedůvěřivý, tento se podle mého názoru povedl.Je to kultivovaná směs, v níž se jednotlivé složky přirozeně doplňují a jedna druhé nepřekáží, rozvíjejí se všechny a to dost harmonicky.Protože jsem podlehl chvalozpěvům a koupil rovnou 100g balení, měl jsem zpočátku obavy. Ale nelitoval jsem, tabák mě hořel na jednu sirku jak v menší, tak ve velké hlavičce a to pozvolna, chuť je příjemná, nasládlá, vanilku jsem ale nějak při sebelepší vůli a tím proti tvrzení výrobce nenašel a když, tak jen stopově.Tabák doporučuji kouřit spíše v hlavičce větší. Podle mého se hodí i ke každodennímu kouření.V hodnocení jsem začal s jedničkou, po delším kouření si však myslím, že by mu lépe slušela dvojka..... Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 16.07.'07 16:53:10 
  Mac Baren – Gold of Denmark
  Obal – 50g pytlík / velká 100g MacBarení piksla (která po otevření těsní snad ještě hůře než lakované Dunhillovy plechovky proslulé svou nezavíratelností).
  Řez – ready rubbed, před nacpáním doporučuji rozemnout.
  Vůně za studena – měl jsem dvě balení, první bylo z dnešní produkce (to vonělo jako typický MacBaren, s patrnou vůní vanilky, která působila celku přírodně), a archivní 8let odležené balení, které vonělo zřetelně po karamelu…
  Chuť – jakkoli u nového balení byla zjevně poplatná celkovému stylu tohoto výrobce (tedy dominující medový základní casing, zde doplněný o vanilku), archivní odležené balení bylo jemně karamelovo-vanilkové, přičemž nebyla cítit ona obligátní dominující MacBaren omáčka, takže vynikl i chuťově velmi příjemný tabák, se zřetelným podílem světlého Burley.
  Hoření – slušné. Výrazně lépe hoří a chutná sušší, vlhký má tendenci hořknout a močkovat.
  Síla – slabý (2 z 10ti)
  Problémy – nezaznamenal jsem (dokonce mám dojem, že filosofie výroby tohoto tabáku byla „nikoho nenaštvat“).
  Verdikt – velmi slušný lehký aromatik. Pokud se nezměnila receptura, silně získává skladováním. Kromě odpůrců MacBarena asi nikoho nezklame. Na druhou stranu, ani příliš nenadchne. Nové balení bych dal za 3, uleželé staré za 2.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět