www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Golden Glow
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Golden Glow je směs světlých virginských tabáků sušených horkým vzduchem, lisovaných za studena a dobře vyzrálých. Tabákové plátky (flakes), jsou dále rozcupovány a dávají vyniknout přírodní sladkosti tohoto tabáku střední síly.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  jcp 30.11.'07 06:53:06 
  Standartní plechová krabička SG. V ní broken flake velice světlé až slámové barvy, při otevření abnormálně (i na SG) vlhký. Řez dosti hrubý, široký a velmi dlouhý s minimálním obsahem drti. Většinu obsahu skutečně představují velké kousky flake.
  Vůně zasyrova velmi jemná, čistě tabáková - nejvíc připomíná velmi kvalitní cigaretový tabák. Jediná výtka - po otevření je tabák natolik vlhký, že potřebuje dýmku s velkou hlavičkou a i tak se špatně zapaluje (ale nemočkuje). Pokud se však nechá hodinu či dvě proschnout, rázem je to bezproblémový jednosirkový tabáček v jakékoli dýmce.
  Po zapálení skvělá nasládlá oříšková chuť čisté virginie, bez nejmenší stopy štiplavosti. Vynikající decentní a (možná až příliš) jemná chuť se po celou dýmku nemění. Co do síly se jedná o velmi slabý tabák, nanejvýš tak Synjeco tři. Vzhledem k tomu (navíc je aroma v místnosti skutečně velmi nevýrazné) s ním ve společnosti není nejmenší problém.
  Celkově: vynikající velmi jemný a velmi slabý naturál (který je ale nutno před použitím vysušit). Hodnocení 2 kvůli nadbytečné vlhkosti. Pokud na tom další dodávka bude lépe, rád ho změním na 1.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fojt 16.04.'08 15:40:58 
  Tento tabák z dílny Samuela Gawitha se mně hodnotí trochu obtížněji. Proč? V prvé řadě se jedná o tabák a nikoliv chemickou hříčku přírody. Stejně jako u některých jiných tabáků ze Samovy manufaktury i zde může být problémem vyšší vlhkost, ovšem pro mě raději vyšší vlhkost než sušší seno. A stejně jako u některých jiných Samových tabáků to občas vypadá, že u jedné značky je obsah při otevření další krabičky trochu odlišnější. Může to nazlobit, ale v dnešním moderním světě je to pro mě důkaz tradiční výroby a díky za něj. No a co tedy s GG?? Po otevření se na vás směje –v mém případě- jemně vlhká, hrubě řezaná, zlatá virginie. Nemohu si pomoci, ale mně tato virginie voní jako čerstvý balík slámy (kdo je skládal, ví o čem mluvím a myslím to v tom dobrém).Po rozemnutí v dlani a opatrném napěchování mně slušně hořela (obvykle 3-4 sirky na kotlík). Síla je slabá až velmi slabá ,tabák opravdu nemočkuje a neštípe. Chuť je velmi jemná, mně připomínající medový perník. Ale opravdu až moc jemný. Celkově je to takový vílí tabák. Možná by se velmi hodil pro kouření na horké písečné pláži u moře během dne a nebo pro horké suché slunné dny, bez mráčku na obloze. Ale protože těmto počasím příliš neholduji, asi ho nebudu brát do zásoby. Je to kvalitní tabák, a příznivcům virginie bych ho určitě doporučil, ale jak ho hodnotit? Dal bych jedna, ale Same nezlob se, jednou taky za 2. Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mates 9.08.'09 10:09:09 
  Velký hrubý řez, drť žádná.Potíž s vlhkostí potvrzuji, sušil jsem celý obsah krabice ( ano, dobře těsní) něco přes tři hodiny v teple sluncem vyhřátého pokoje v paneláku a za odměnu teď jde už tabáček v dýmce rozumně zapalovat i na jednu sirku. To je pokrok :-) Vyvážená jemná,zřetelně sladká chuť. Nemění se v průběhu kouření a tabák ani nemočkuje. Sílu klasifikuji jako lehkou, možná až střední, podle mého mínění není tabák zas tak slaboučký a nevýrazný. Golden Glow se mi osvědčil velice dobře i při zakuřování. Je to podle mého jedna z moc podařených viržinií, subjektivně nějak mnohem sladší než ostatní a daleko, daleko plnější a vyváženější než třeba No 1 od McBarena...tabák mne "dostal" a proto budu první, který mu dá za jedna.( I přes zmíněnou nadměrnou vlhkost, ale představa, že bych koupil přesušenou drť mne děsí daleko víc...).
  Ještě dodávám : k oné vlhkosti - neměl jsem jednou čas čekat na částečné vyschnutí " porce", tak po vyndání z další, čerstvě otevřené krabičky jsem tabák pořádně rozemnul, nacpal ihned, velice jemně, do dýmky typu pot, zapálil, chvíli bafal, potom nepatrně ťapťátkem přihrnul a zapálil sirkou znovu - a ejhle, na zmíněnou druhou sirku hoří celá dýmka vzorně...nevím, sám se tomu divím, tabáček byl opravdu velice vlhký...a chuť byla přesto výborná...(první tak třetinu porce jsem neudusával).
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 4.08.'10 10:36:45 
  Vinikající Va. Se vším nade mnou nelze než souhlasit. Jen mi teda tenhle tabák nepřipadá moc slabej. Takovej trošičku lehčí střed. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  rour 17.10.'11 15:25:27 
  Krabičku jsem teprve načal, ale je to ten tabák, který jsem hledal pro každodenní kouření. Nemočkuje, po otevření krabičky ideálně vlhký, jemná chuť tabáku v pravém slova smyslu. V souladu s jedním s předchozích recenzentů musím říci, že mi tento tabák přinesl to jediné, co jsem trochu záviděl cigareťákům. Je to ta příjemná vůně, která se rozlije po prvním zapálení cigarety. Aź na ten nepatrný rozdíl, že vůně u cigaret okamžitě přechází ve strašný smrad následného kouření, kdežto u Golden Glow příjemné aroma zlatě září po celou dobu kouření dýmky. Nelze najít příhodnější název. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Karl Rahner 19.04.'12 11:18:36 
  Milovníky virginie nebo zkrátka jemnějších neutrálů určitě nezklame. Nicméně jsem dal dvojku, protože je tento tabák až příliš snadno nahraditelný a nevidím důvod se k němu dál vracet. Chápu, že SG zařadil takový výrobek, aby měl svou paletu kompletní, ale na rozdíl od některých jejich neopakovatelných specialit umí tohle i jinde. A umí to jinde i líp.

  Krásná vůně za studena, typická pro čistou Va, chlebová, podobná vůni tabáků Rettrays. Chuť a aroma velmi, ale velmi jemné a mírné. Trochu samozřejmě odkazuje k příbuznému FVF, ale ne tak moc, jak by možná někdo čekal. A je chuťově jednodušší. Chová se bez problémů, jen si člověk musí dát pozor, aby GG bezmyšlenkovitě nerozpálil při intuitivní, ale zbytečné snaze z toho dostat víc tělnatosti a chuti.

  Souhlasím s tím postřehem, že je to tabák pro horké, slunečné dny. Taky nemám v létě vždy chuť na nějaké hutné tabáky s výrazným aroma, to je fakt. Stejně ale, když budu chtít nějakou gawitovsky vyladěnou Va, tak si dám FVF, a když něco klasického, tak raději OG/Hall od Rettrays, které mají navíc mnohem lepší zpracování.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mac 14.07.'15 20:07:33 
  Od každého tabáku který kouřím očekávám výraznou dlouho trvající chuť a bezproblémové hoření.
  Tento tabák moje kritéria bohužel nesplňuje.
  V krabičce je poměrně vlhký,takže se musí připalovat několikrát.
  Jeho chuť je velmi slabá,neutrální.
  Používám ho k zakouření nové dýmky.
  Není to prostě můj styl.
  Dávám trojku z milosti a to jen díky vůni za studena.Ta je suprová.
  Známka: 3
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  alzik1 23.10.'15 19:22:51 
  Dalsi z tabaku od SG ktery jsem zaradil mezi me oblibence.Prijemna vune cerstveho sena a dobra chut az do konce a navic je to jeden z mala od SG u ktereho je kvalita v kazde krabce skoro stejna narozdil od jinych.Dobry tabak pro kazdodenni koureni. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 29.05.'17 21:27:18 
  Čistá VA - no budiž. Už jsem koštnul SG FVF a moc dobrý, ačkoli mě na konci trochu sestřelil. Ale ke GG - po otevření voní příjemně - seno s medovým nádechem. Rozcupovaný flake poměrně hrubého vzezření, dlouhých vláken a středně hnědé barvy. Vlhkost akorát (10g vzorek). Zapálení trochu problematičtější i hoření spíše podprůměr (třeba se to zlepší a doplním recenzi). Chuť jemná až nevýrazná, občas lehce nasládlá, vůně decentní tabáková, lehce po oříšcích, neštípe. Je třeba bafat zlehka, jinak je to spíše hořký zážitek. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět