www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Grousemoor Plug
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Plug
  Balení: Neznámé
  Popis: Původní směs dýmkového tabáku od firmy Samuel Gawith s názvem Grousemoor vyvolává představu kraje Lakeland spojenou s příjemnou vůní typickou pro jednotlivá roční období. V samotném srdci tohoto kraje se Grousemoor vyrábí již více než 200 let za použití ručně řezaného tabáku sušeného vzduchem spojeného s jedinečnou kombinací různých příchutí. Grousemoor je téměř povinností pro kuřáky, kteří chtějí, aby jejich dny měly "povzbuzující atmosféru"
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.5

  Sobpeta 12.08.'14 19:53:44 
  Další z plugů fy Samuel Gawith, který se zásluhou Michala Hubacze prodává v ČR. A rozhodně se jedná opět o zajímavý kousek.
  Dodává se jako všechny ostatní plugy ve 250g balení. Osobně jsem se k němu dostal přes jednoho kolegu z fora Dýmka.net. Domluvili jsme se, že si kostku rozdělíme napůl, přeci jenom jsme si ani jeden netroufali na celou cihlu.
  V současnosti mám už vykouřeno cca dvě třetiny oněch 125g, takže už se cítím povolaný vytvořit recenzi.
  Na začátek jedno varování. Komu nesedí Grouse mixture kvůli aromatu, tak ať tohle ani nezkouší. Co se týká aromatizace použité v tabáku jedná se opravdu o velmi "explozivní" materiál, dovedu si představit, že v některých osobách by mohl vyvolat až zděšení. Tak jako tak, kvalita použitého listu se nezapře. Použitá virginie je velice kvalitní a dodává tabáku jakousi šťavnatost, to mě na něm fakt baví. Aroma si užijete již při přípravě ke kouření. Osobně preferuji nakrájení velkým a ostrým kuchyňským nožem na tenké plátky. Takto si připravuji cca 40-50g dopředu, abych měl tabák připravený a ukládám do sklenice. Jelikož je opravdu velmi vlhký tímto způsobem mírně odvětrá, i když je pravda, že i tak nechávám před nacpáním cca 40minut proschnout. Pak hoří slušně, občas potřebuje trochu přižhavit a i prvotní zapalování vyžaduje určitou míru trpělivosti, aby se tabák hned nezapařil. Rovněž při nacpání to chce lehkou ruku a při kouření moc nedusat,ale ve výsledku myslím nic, co by nedalo zvládnout. Zmiňované Grouse aroma je opravdu mohutné, ale celková chuť nenudí, je svěží a neunavující a výše zmiňovaný tabákový základ se rovněž projevuje solidní měrou takže sečteno podtrženo je výsledek opravdu velmi zajímavý.
  Na každodenní kouření to rozhodně není , ale pro zpestření třeba jednou týdně je určitě vhodný.
  Známkuji zatím chvalitebnou, ale rozhodně u mě není bez šance dosáhnout na tu nejvyšší.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  sternek21 3.03.'15 22:20:17 
  Díky předchozí recenzi a mého kladného vztahu k chuti Grouse jsem se hecnul a šel do plugu..trošku jsem se bál co mě čeká..ale kdo má tuto chuť v oblibě a chce si zakouřit fakt hutný tabák ať jde do toho..250 je sice velká kostka ale zas se dá uskladnit na teměř neomezenou dobu..krajím na plátky a ještě příčně rozkrájím..vzniknou kostičky které líp prohořívají..nekondenzuje, aroma udržuje až do konce..je třeba počítat s kouřením okolo 2 hodin..i lehce přes dvě..kdežto normalní Grous sjedu tak za hoďku..rozhodně to není tabak pro začátečníka nebo svátečního dýmkaře..je to už vyšší chlapecká..asi prubnu i jiné plugy..ať chutná.. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět