www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Half and Half
Výrobce: Různí
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Originally from an American Tobacco 19th century formula. Originally, it was a local Virginia favorite for both cigarettes and pipe tobacco.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: původní blender Pinkerton Tobacco Co, Kentucky, USA, dnes Made in the EU
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 3.0

  jcp 8.12.'09 12:46:30 
  Obal - klasická zavařená 50g tobolka. Řez "Crimp Cut" tj. mixture s velmi krátkými vlákny, ideální k nacpávání bez jakékoli úpravy. Vůně zasyrova dosti aromatická, vlastní vůně tabáku zůstává v pozadí a převažuje jakási alkoholická vůně - asi jako když ponoříte nos do sklenky s koňakem, nebo spíš s low-end brandy.
  Chuť po zapálení představuje zklamání, místo příjemné čokoládové nebo kakaové nahořklosti Burley based směsí hned od počátku nastoupí jakási štiplavá, nikterak příjemná, palčivá hořkost. Hoření samo o sobě vynikající - chladné, nezhasíná (zřejmě vlivem řezu), nemočkuje. Chuť sama jako taková je ovšem velké zklamání. V celku to ale odpovídá hodnocení na TobaccoReviews tj. 2 hvězdičky ze 167 recenzí :o/. Pro mě osobně to bylo podobné zklamání jako Safe Harbor Flake od C&D a poučení - dřív než člověk něco objedná, měl by si přečíst recenze.
  Jedno plus však tomuhle tabáku musím dát. I v popisu se uvádí, že se používá nejen jako dýmkový, ale i jako cigaretový tabák. Ověřil jsem a potvrzuji (stejně jako někteří další na TobaccoReviews). Relativně krátký řez nečiní při balení nejmenší potíž a v cigaretě je tabák mnohem lepší než v dýmce (ta štiplavá hořkost se neprojevuje).
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět