www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: HH Vintage Latakia
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Latakie
 • Orient
 • Turkish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis:
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: nástupce HH Vintage Syrian (syrská latakie nahrazena kyperskou)
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.0

  milanko85 23.06.'18 20:00:37 
  Tento tabák je klon oblíbeného tabáku HH Vintage Syrian. Jediným rozdílem je, že latakie v něm není syrská, ale kyperská. HH VS jsem zatím neměl, takže nemohu porovnat případný rozdíl.
  Tabák je zabalen do obligátní 50g kulaté plechovky, kde víčko je černě lakované s nalepenou vkusnou etiketou. Po otevření je navrchu tabáku ještě silný voskovaný papír s vytištěnými informacemi o tabáku. Celkově kvalitní balení.
  Po zarytí nosu do směsi je cítit "ohniště" - latakie hraje prim, jistě dopomáhá i kouřem sušené kentucky. Neméně je cítit i nakyslost orientálů, díky kterým je tabák řazen mezi "balkány". Jakousi nasládlost virginie lze též detekovat.
  Překvapila mě barva, kdy se nejedná pouze o černočernou směs, ale poměrně velký podíl směsi (odhadem 60 %) je tvořen světle hnědým listím. V řezu se dá mluvit o hrubším loose cutu. Vlhkost trošku vyšší, ale nebyl problém hned po otevření nacpat a natřikrát zapálit.
  Hoří chladně, bezproblémově. Při kouření je cítit zejména smolnost latakie a trochu jiný rozměr než ostatním balkánům dává právě kentucky. Virginia je spíše v pozadí a o koření se starájí výrazné orientály. Voní mi po smolném dřevě, kůži... Tabák do sychravého chladnějšího počasí jako dělaný.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět