www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Hyde Park
Výrobce: Peterson
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Orient
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Hyde Park je tradiční anglický tabák namíchaný ze světlých a tmavých, uzených
  virginských tabáků, indických tabáků sušených na slunci a Burley tabáků.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  Sobpeta 25.10.'12 19:23:23 
  Plechovka je tradiční petersonovská se známou grafikou, tentokrát ovšem červeně vyvedenou na bílém pozadí. Na zadní straně je uveden jako výrobce Peterson/Dublin Irsko, tedy ne K a Kopp jak jsme si už zvykli jak u tabáků jiných firem tak i u Petersona. Zřejmě je to tím, že se jedná o novinku, ale to je pouze můj dohad. Těsní velmi dobře a to částečně i z toho důvodu, že výrobce nepoužívá v případě tohoto tabáku klasickou papírovou výstelku vnitřku plechovky. A skutečně, po otevření přichází tak trochu šok, protože tabák je zabalen v igelitu! Ano, způsob balení, který je znám u tabáků firmy Planta mě u Petersona tak trochu šokoval. Ale i přes nepříliš vkusný vzhled má tento způsob balení i své klady. Tabák, který byl dle mého názoru při načnutí plechovky vlhký jemně nad míru si tuto svoji vlastnost udrží až do doby, kdy plechovku nespotřebujete. I když vám bude zbývat třeba jen třetina plechovky pečlivým zabalením a stlačením obsahu před zavřením dosáhnete toho, že vlhkost se udržuje v přijatelných mezích poměrně dlouhou dobu bez potřeby dovlhčení. Samozřejmě, pokud nebudete plechovku dokuřovat rok.(-. Evidentně se zase potvrzuje pravidlo, že funkčnost vítězí často nad vzhledem.
  Samotný tabák je směs řezu ready rubbed a mixture, v případě trhaného flaku se místy jedná skutečně o trhance velkých rozměrů. Barva tabáku je od světle, přes středně až po tmavě hnědou, místy s černými kousky. Za studena je vůně velmi příjemná, dřevitá s uzeným podtónem, aromatizace rumem a javorovým sirupem je cítit taktéž, ale ve velmi příjemných mezích a působí nechemickým a přírodním dojmem. Celkově je to velmi vyvážené a nutí to člověka plechovku neustále otvírat a k tabáku přičichávat.
  Nacpávání je snadné, doporučuji rozemnout popř. použít větší dýmku a nechat pár minut odvětrat. Zapaluje se snadno a hoří velmi slušně, ale je potřeba jej hlídat jinak zhasíná. Vlastnosti při hoření bych srovnal s Irish Whiskey z té samé stáje, který taktéž alespoň u mě vyžaduje zvýšenou pozornost a mám s ním dlouhodobější zkušenost. Chuť je vyvážená, rum a javorový sirup jsou přítomny a dobře se spojují s určitou nauzeností tabáku. Současně zmíněná kombinace vyvolává jakousi natrpklou suchost na patře a jazyku, ale nikoliv nepříjemně dráždivou. Je to zajímavé a chuťově příjemné, použitý tabák je bezpochyby velmi kvalitní a při kouření je jeho kvalita poznat. Nezanedbatelná část dýmkařské veřejnosti z mého okruhu hovoří a určité mýdlovosti, s tím by se dalo do jisté míry souhlasit, ale osobně ji v chuti až tak nepociťuji. Co se týká aromatizace, kouřím převážně přírodní tabáky, v hlavičce recenze uvádím, že tabák je lehce aromatizovaný, ale přesněji bych to definoval tak, že pro "přírodňáka" je to tak na samé horní hranici pro "lehkou aromatizaci". I přes příjemnou vůni za syrova se použitá uzená složka projevuje ne úplně příjemným aroma v místnosti, sice jsem se setkal i s negativním ohlasem, ale většinou byly odezvy maximálně neutrální.
  Známkuji za 2, tabák mě nenudil, ale na druhou stranu ani nějak výrazně nenadchnul. Plánuji zakoupit ještě jednu plechovku, abych si své dojmy poněkud ujasnil a pak případně svoji recenzi doplním.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jack 10.04.'14 23:12:47 
  1)Obal:Klasická kulatá plechovka známá i od jiných tabáků fy Peterson of Dublin tentokrát s bílou polepkou s červevým písmem, kde stojí Made Exculusively for Peterson of Dublin. Na zadní straně je nepřesně uveden jako výrobce Kapp and Peterson, Dunlaoghaire, Dublin, Irsko což bohužel není pravdou. Fa Kapp and Peterson již cca 20 neexistuje, přejmenovala se na Peterson of Dublin, za další tabáky pod jejich značkou byly dříve vyráběny u fy Murray Sons & Co. v Belfastu, dnes vyrábí a míchá tabáky fa Kohlhase und Kopp, Hamburg. Největším překvapením pro mne byl igelitový sáček s tabákem místo tradičního lampionku.
  2)Řez: Výrobce uvádí Ready Rubbed tedy strojně rozdrobený flake. V mém balení se nacházel spíš Krumble Kake tedy opětovně lisovaný RR. Tabák samotný je rudohnědé barvy s občasnými černými kousky
  3)Vůně za studena: Tabák, koření a lehce alkoholický podtón (Rum?), mahagonové dřevo
  4)Chuť: Plná, kulatá s lehkým podtónem fialek (mám na mysli fialkové bonbony), podíl dark fired je zřejmý ale ne příliš dominantní. Lehounce bylinkově mýdlovitá. Spostupem ke ke dnu hlavičky je chuť a mýdlovitost výraznější.
  5)Hoření: Prakticky bezproblémové
  6)Síla: Středně silný 7/8 z 10
  7)Problémy: Nezpozorovány.
  8)Verdikt: Zajímavý kousek z dílny společnosti Peterson of Dublin, velmi lakelandoidní. Rozhodně doporučuji milovníkům ostrovní produkce z oblasti Lake District. Ve srovnání se starším bratříčkem Irish Flake je je lehčí na zvládnutí a nepoštipuje na jazyku.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 11.08.'14 10:31:00 
  Prej to dělá pro Peterson Gawith and Hoggart a mne by to vůbec nepřekvapovalo, igelit, hrubě řízlý flákoty zmuchlaný dohromady a kvalita listí top of. Za mne už v půli první pixly jedna. Ovšem berte v potaz, že je to přesně druh směsi, který zbožňuju. Mám prostě rád tyhle blendy, kde je dark fired jen komponenta, navíc rum, javorák a světlá Va, jen s dotekem By, jsem ztracen. Je to hodně stylová záležitost, tabák ochucenej kvuli kuřákovi, ne kvuli jeho okolí, ostrovní škola. Taková kultivovaná poctivá denní směs. Okolí nijak nereptá a já při tom chrochtám. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 28.06.'17 21:20:44 
  Zakoupeno díky i obsáhlým recenzím kolegů přede mnou. Sice předbíhám, ale děkuji. Po otevření přiměřeně vlhké mírně rozcupované flaky tentokrát v klasickém papírovém lampionku. Neskutečně příjemně nechemicky vonící. Přiznávám, že s nacpáním a úvodním zapálením se trochu peru. Pak ale naprosté pošušňáníčko. Petersonský poctivý GB aromatik na 1 s hvězdičkou. Takový dezert mezi anglickou klasiku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět