www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: IlstedsOwn Dark fired Plug
Výrobce: Ilsted
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Řez: Plug
  Balení: 50g tobolka
  Popis: This full bodied plug is blenden from dark fired tobaccos from Kentucky, Malawi and India. This mixture is pressed, heated and then stored for 14 days before being cut. English style taste.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  basa333 9.06.'09 19:14:51 
  Po otevření tobolky nádherné špalíky (které by si jistě zasloužily plech) tmavě hnědé barvy, na první pohled a čuchometrický test super materiál. Vůně po hořkém medu a tabáku, připomínající IF. Krájení jde dost ztuha, ale v rámci špalíkové kategorie vcelku normálně. Stačí nakrájet na milimetrové plátky, rozdrobit, nacpat, zapálit a už to jede - hoření zcela bezproblémové, na dvě zapálení jde kotel při troše pozornosti dorazit až na dno. Chuť: jak vůně napovídá, trochu hořce medová, na začátku trochu květinková, avšak až do konce stabilní, trochu připomínající IF, avšak je slabší a bez štiplavosti, kterou někteří kolegové reklamují. Tabák hoří nádherně chladně, suše, nekouše a chová se absolutně vzorově. Klidně bych ho silou i charakterem doporučil pro první vyzkoušení špalkových tabáků. Pro úplné začátečníky by mohl být trochu silný, ale opravdu to není žádné kladivo. Naturalistům vřele doporučuji, možná by ale nezklamal ani ty kuřáky, kteří si občas dají aromatik. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  pitr 16.03.'11 00:10:52 
  Tabak ve forme podlouhlych spalicku (obvykle jeden kus v baleni), velmi temne hnede barvy a uz za syrova i vyrazne vune DF s nahorklym medem. Ke koupi v Nemecku, celkem bez problemu. Balen v klasickych igelitovych tobolkach.
  Hned prvni dojem - ze by klon Irish Flake od Petersona?
  No, zkratim to. Je to takovej jeho trosku slabsi bratricek. Drzi si pro mne velmi podobnou chut i chovani. Tzn. hori ukazkove chladne, zpusobne a hlavne dlouho. Jen je o stupinek slabsi. Kolegove, kteri si u zmineneho Petersona stezuji na jakousi "stiplavost" jsou v tomto pripade obvykle spokojeni, takze asi muzu napsat, ze je i jemnejsi.
  Rozhodne doporucuji. U mne jasna 1.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  diamond 19.09.'11 12:32:18 
  Je to opravdu rarita. Po otevření se nabízí ke krájení lisovaná tyčinka. Krájí se bezproblémově. Po nakrájení na mm plátky a rozemnutí mezi dlaněmi hoří na jednu zápalku až do konce. Chuť je jemně nahořklá, připomínající jádra z pecky meruňky. Jedná se o vysoce kvalitní tabák. Kdo má rád přírodní aromatiky, pak velice doporučuji. Může Vám velice snadno připomínat 3P od Petersonů. Je však výraznější a o nepoznání silnější. Ačkoli je silnější, neštípe. Kdo má rád kvalitní plugy, bude potěšen. Tento tabák patří mezi mé pilotní a vždy se na něj těším. Každý by jej měl ochutnat. Povedený kousek. Naprostá a čistá jednička. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět