www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Ireland´s Pride Irish Whiskey Blend
Výrobce: Planta
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Obsahuje více Virginie a Kentucky, je lehký, jemného aroma. S příchutí irské whiskey.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Tento tabák se přestal dovážet/vyrábět.
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.5

  piter 1.09.'04 17:11:26 
  Tento tabak, jez radim do kategorie odpocinkovych celodennich tabaku, me velmi prijemne prekvapil. Spis jsem cekal nejaky ten unyly aromatik, jak to Planta obcas umi. Ovsem jak rad jsem se mylil. Jedna se o svetlejsi smesku, tabaky v klasicke sestave stredne vyrazne aromatizovane irskou whiskey (jak se pise na obalu :-). Po otevreni sympaticke hranate krabicky vas okouzli prijemne nasladle aroma opravdu(!) prirovnatelne k irske whiskey, coz se u alkoholovych tabaku stava malokdy(natoz Planta). Dalsi veci, ktera vas vsak moc neokouzli, ac je veci praktickou, je igelitovy obal. Toto nepovazuji za minus tabaku, ale pravda moc se mi to tam nehodi :-) A jak tedy chutna? Nutno podotknout, ze jsem mel archivni pet let ulezelou verzi, coz mohlo (a nemuselo) mit na muj pozitek vliv. Tabak mi totiz velmi chutnal, mel velmi prijemnou lehce nasladlou, avsak nevtiravou chut, pekne horel a navic ani kupodivu nehorkl pri opetovnem zapalovani. Prijemne aroma whiskey se postupem casu vytracelo, avsak nastesti bylo zastoupeno docela dobrou chuti tabaku, pricemz za chvili uz zbyl pouze a jen krasny popel. Okoli si vuni v mistnosti spise pochvalovalo. Ac tento tabak neni nic svetoborneho a znam lepsi tabaky, dost mi zachutnal a nebyt ukonceni jeho dovozu (vyroby?) tak se k nemu rad vratim. Znamku davam 2, na 1 by musel byt prece jen o neco lepsi. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 21.10.'04 10:29:25 
  Planta – McCormick Ireland´s Pride - Irish Whiskey
  Obal - 50g nepříliš zdařilá hranatá plechovka. Po otevření papírové víčko a pod ním, ano je to on, ohromující nezatavený igeliťák s tabákem :-(.
  Řez – poměrně jemně nařezaný, ke konci balení už spíš drť, směs Virginie a Black Cavendish. Chuť Burley jsem v něm nezaznamenal. Rychle vysychá.

  Vůně za studena - spíš jen aroma, vcelku příjemná nasládlá vůně, ale whisky to asi není.
  Chuť - Po zapálení chuť nepříliš výrazná, je cítit společně tabák a onen neurčitě nasládlý casing, docela to dohromady jde. Vliv aromatizace postupně trošinku slábne, za plus lze považovat že se chuť příliš výrazně nemění. Tabák netrpí ani dost častým nešvarem aromatiků, kdy vás občas oblaží igelitová chuť spálené aromatizace. Okolí si nijak nestěžovalo, ale ohlasů na "krásnou vůni dýmkového tabáku" jsem se také nedočkal.
  Hoření – Nacpává se, zapaluje i hoří dobře.
  Síla – slabší (3 z 10ti)
  Problémy – igelit v plechovce, rychle vysychá.
  Verdikt - průměrný aromatik, neurazí ani neohromí. Za původní cenu ani omylem, za doprodejových 82 Kč dobrá volba (třeba i na zakuřování dýmek pro aromatické tabáky). Ve stupnici za 3.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět