www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Kendal Kentucky
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Kentucky
 • Řez: Loose Cut
  Balení: Neznámé
  Popis: 100% PURE KENTUCKY DARK-FIRED LEAF, WITH THE CHARACTERISTIC KENTUCKY FLAVOUR. FOR THE CONFIRMED PIPE SMOKER.

  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.8

  dh 6.07.'09 14:49:29 
  Na tenhle tabák jsem byl zvědav. Mám tu zkušenost, že mi dost často chutnávalo něco, v čem bylo "Kentucky" přítomno, počínaje Olsenovým My Own Blend No. 111 blahé paměti. Bývá Kentucky zmiňováno jako "condimental tobacco", v sousedství latakie či perique, vesměs tabáků, které se samostatně ke kouření nehodí. Když jsem podloudným způsobem obdržel pytlík se sypaným "Kendal Kentucky", moc jsem si nebyl jist, zda tato geografická pozoruhodnost půjde samostatně kouřit, či zda se nechá jen do něčeho míchat. (Ještě k té geografii: Kendal Kentucky pochopitelně roste v Africe, zejména v Malawi, Ugandě a Tanzanii.)
  Z druhé strany jsem četl, že Kentucky je vlastně burley, jenže zpracované nad ohněm (fire cured). A burley samo může být základem směsi, byť u nás to není úplně časté. Mé zkušenosti s burley jsou ale sporé - kdysi jsem kouřil MacBarenův Golden Blend, ale to už je dávno. (Ještě C&D Safe Harbor, ale to je takový hnus, že to nemůžu počítat jako zkušenost s burley.) Nu, a k dovršení všeho zmatku to na tobaccoreviews označili jako virginii.
  G&H Kendal Kentucky je velejemný shag, který by šlo z fleku ubalit do papírku, kdybych to tedy uměl (zkoušel jsem to, výsledkem byla hromádka zmačkaných poslintaných Vážek a ruce pokryté vrstvou přilepeného tabáku - pak jsem pragmaticky přešel na dutinky). A není to jen řezem: ze všeho nejvíc mi vůně i chuť tohoto tabáku připomíná kvalitní holandské cigaretové tabáky "Zwar shag" - třeba Van Nellovu Rising Hope. Nebo ty kluky javánské.
  Hoří to docela dobře, jen to má tendenci zalézat do kanálku a ke konci vytvářen neprodyšný špunt, takto typické nešvary příliš jemně řezaného tabáku.
  Chuťově je to jasné burley - tedy, určitě to není virginia, není to sladké. Chuť je jednoduchá a stabilní, naprosto přírodní, připomínající... nevím... pálené listí? Nevím, k čemu ji přirovnat, ale je docela výrazná a taková čistě rostlinná. Co se síly týče, nakonec jsem dal označení "silný", ale není to žádný zabiják.
  Rozhodně mohu doporučit. Samostatné kouření určitě není nuda a ti, kdo si chtějí míchat vlastní směsi, by si jej měli pořídit určitě.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Snoopy 2.01.'16 12:58:41 
  V tomto prípade výrobca evidentne neakceptoval slaboduché nariadenie EU o povinnej šírke rezu a tabak zostal extra jemne rezaný. Na rozdiel od Dark Bird´s Eye nevytvára skrútené stužky, ale skôr chumáčiky. V nezapálenom necítim ani náznak lakeland aromatizácie, len výraznú dymovú vôňu dark fired tabaku.
  Chuť je čisto prírodná, tabaková, suchá, t. j. neosladená, zemitá, jemne údená, hladká bez štípania, máličko horkastá a podľa môjho názoru výrazne monochromatická, konštantná a takmer bez vývoja. Na meditatívne debuźírovanie v kresle sú vhodnejšie úplne iné blendy, dvaapolhodinová seansa s týmto by bola ťažká nuda. Naopak rez, jednoduché napchávanie, jednosirkové horenie, stabilná chuť a sila z neho robia geniálny blbuvzdorný tabak na "rýchlovku" z malej hlavičky popri práci, v zlom počasí či pri nikotínovej žiadostivosti.
  A ako spomína predrecenzent, má istotne aj blendovací potenciál. Ja som ním v minulosti nariedil 1:1 Black Cherry Cavendish a bolo to výborné.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Wendyz 30.06.'17 14:01:38 
  Tabák je řezán na jemné tmavší stužky, které se zaplétají do chomáčků.
  Vůně a chuť tabákově kořenitá.
  Mám pocit že kouřím doutník.
  Hoří a spaluje velmi dobře. Doporučuji kouřit pomalu ať Vám jeho síla nezamotá hlavu.
  Jistě se jedná o kvalitní tabák, ale za mě je to dvojka. Není to můj favorit.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 28.02.'18 19:52:07 
  Pánové přede mnou vystihli mnohé. Svým způsobem řezem, vzhledem, vůní a chutí spíše "jen dobrý cigaretový tabák". Ačkoliv, přiznávám, holandský Samson mi voněl a chutnal neskonale více. Tedy když mi ho tam do cigarety ubalili. Sám to neumím.
  Re: čistě přírodní jen poněkud pro mne fádní tabák; mým favoritem se tak nestane.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět