www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Midnight Ride
Výrobce: Dan Tobacco
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Turkish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Tato luxusní směs připomíná slavnou půlnoční jízdu (18. duben 1775) Paula Revera (americký vlastenec, stříbrotepec, rytec).

  Směs virginií bohatých na aroma ze 3 nejlepších pěstitelských oblastí v kombinaci s jemným orientálním tabákem, kyperskou latakií a špetkou perique z Louisiany zajišťuje poklidné, chladné a jemné kouření středně plné chuti.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  milanko85 5.02.'17 17:49:12 
  Tabáky od německé firmy Dan Tobacco mne začínají bavit čím dál tím víc. Po skvostném Old Ironsides nastal čas ochutnat Midnight Ride, který má rovněž skvělé hodnocení na tobaccoreviews.
  50g kulatá plechovka (lze zakoupit i 250g sáčkové balení), ze které jdou krásně odlepit německá parte. Po otevření mne jako první překvapil řez a barva směsi. Převládá tabák pískové barvy (60 %), sem tam hnědý (25 %), sem tam až černý (15 %). Řez je jakoby velmi hrubý loose cut (jednotlivá dlouhá světlá vlákna 2 až 3 mm široká spolu s kratšími jakoby drobky tmavšího listí). Trochu více klacíků, ale žádný extrém. Vlhkost spíše sušší, v normě. Vůně za syrova sladce kořeněně nakyslá, lehce uzená, příjemná svěží.
  Díky kyprému řezu si nacpání vyžádá více pozornosti než je obvyklé, doporučuji do širších kotlíků. Zároveň doporučuji při nacpání dobře promíchat a nacpat všechny komponenty, jelikož tmavší drobnější kousky listí mají tendenci zůstat dole a prsty vezmou jen dlouhé světlejší listí. Zapálení, hoření OK.
  Kouření přesně odpovídá popisu výrobce - klidné, chladné, jemné. Já bych dodal neotřelé až hravé a zábavné díky různých druhům tabáků, které směs tvoří. Kouř poměrně hustý. Co chvíli je cítit jiný odstín chuti a především vůně. Hlavní roli hrajou virginie s orientály. Nejedná se o "latakiové kladivo", latakie spolu s perique pouze doplňuje tuto chutnou směs a dává jí další rozměry. Co se aroma v místnosti týče, tak ani mojí přítelkyni nesmrdí, čili vhodný i do společnosti.
  Tabák mohu jen doporučit. Nic podobného jsem zatím nekouřil, nemohu přirovnat (edit: podobné Ashton Artisans Blend). Delikátní lahůdka.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  kopferkingel 14.08.'17 01:40:13 
  Po Liberty, se kterou jsem velmi spokojen jsem se odhodlal k Midnight Ride. Ani tentokrát to není vůbec sáhnutí vedle.

  Vůně za studena je uzená. Jedním slovem uzená, přírodní, žádný likér, ani ovoce, ani chemie.

  Překvapil mě o dost hrubší řez, než má výše zmiňovaná Liberty nebo třeba Petersonovské tabáky. Před nacpáním je potřeba rozmělnit a načechrat. Nacpává se dobře, ale je potřeba vychytat správné nacpání a moc ho neupěchovat. Na zapálení stačí jedna sirka, občas i dvě. Zdá se prozatím trochu vlhčí. Během kouření rád zhasne, ale na druhé zapálení drží perfektně - přisuzuji to vlhkosti. Daří se ho dokouřit beze zbytku a vůbec nemočkuje. Ani zabublání.

  Chutí mi Midnight Ride naprosto vyhovuje. Po zapálení jsou cítit přirozené, uzené až dřevité tóny, které se místy přenesou do naprosto lehké a absolutně nepostřehnutelné "mýdlové" stopy, ale tabák samotný mýdlák vůbec není. Je to takový šibalský náznak :) Ten se postupně vytratí a od druhé poloviny se v tabáku rozvinou tóny kořeněné až květnaté. Vyloženě si libuji a tabák dostal svojí dýmku. Tohle jsem přesně chtěl. Při opravdu hodně silném rozjetí umí být samosebou štiplavý, ale velmi rychle se vrací do normálu a je zase kultivovaný.

  Kouřím ho v "buldočku" od BPK, kde je poměrně malý kotel. Až mám pocit, že by tomuhle tabáku slušelo něco většího. Při rychlejším bafání umí dýmku docela ohřát, ale soudím, že až se "vyvětrá", tak půjde kouřit i pomalu a dlouho.

  Perfektní, nekonfliktní tabák přirozeného ražení, který vřele doporučuji. Kdybych uděloval známku, bylo by to někde kolem 2- za eskapády se zhasínáním. Dan Tobacco mají u mě každopádně další plus.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 2.10.'17 00:05:04 
  Již hodně bylo řečeno kolegy. Latakie spíše ve vůni, v chuti se decentně drží v pozadí a nebrání tak v projevu dalším tabáčkům. A ty to zvládají více než skvěle. "Velká kultura", fakt. Je moc fajn, že tuto mňamku lze v 50g tobolce zakoupit již i u nás. Doporučuji. Jednička s hvězdičkou. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět