www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Mixture flake
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Flake
  Balení: 100g plech
  Popis: Když byl v roce 1958 uveden na trh náš tabák Mixture Scottish Blend byl považován za revoluci v kouření dýmky. V roce 2005 - o 47 let později byla představena verze Mixture Flake a tudíž si můžete vychutnat známou chuť v této nové versi tabáku. Flake je vyroben z více než 35 různých tabákových listů z různých částí světa, Virginie, Burley a špetky původního Mac Baren Cavendishe. Každý list má své kvality a jen mícháním a lisováním ve správném poměru lze dosáhnout jedinečné chuti směsi. V chuti našeho flake nedominuje jen jedna dominantní složka, ale množství různých jiných chuťových nuancí, které se neustále mění a doplňují. Mixture Flake je jedinečný, pomalu hořící a mírně aromatický tabák, který si můžete vychutnat po celý den.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Sobpeta 16.10.'11 13:40:55 
  Je asi velmi málo kuřáků dýmky, kteří by neznali klasickou směs od MB Mixture Scottish Blend. Já sám ji mám vcelku rád, sice ji nekouřím pravidelně, ale čas od času se k ní velmi rád vrátím. Mixture je na trhu od roku 1958, tudíž mě velmi zaujala možnost ochutnat její flake verzi takže jsem při objednávce tabáků ze sousedního Německa "přibalil" i krabičku Mixture Flake. Z výše uvedeného důvodu a i vzhledem k tomu, že mixture má zde už přehršel recenzí dostatečně charakterizujících kvality či nekvality tabáku zaměřím se ve své recenzi hlavně na rozdíly těchto obou verzí - tedy mixture/flake.


  1/Obal - 100g hranatá plechovka, dnes již důvěrně známá i jako balení např. 3P plugu od Petersonu. Stejné kvality tudíž i stejně mizerně těsnící, doporučuji přepásat po otevření zavařovačkou nebo ještě lépe přendat do těsnějšího obalu. Jak je dnes již běžné varování je vytištěno přímo na plechovce, kdyby tomu tak nebylo určitě by aspirovala společně s ostatními flakeovými plechovkami od MB na umístění v hitparádě nejkrásnějších tabákových obalů.

  2/Řez - 24 krásných a přesně strojově nařezaných plátků flake o rozměrech 75x40x1mm vyskládaných ve dvou sloupečcích po dvanácti.

  3/Vůně za studena - Klasická vůně, o které se není třeba extra rozepisovat, příznivcům i odpůrcům značky důvěrně známá. Jen oproti mixture mi přijde onen medový casing o něco slabší a vůně celkově flakeově "temnější" a tabákově výraznější.

  3/Příprava a nacpávání - Příprava je velice snadná, krásně se drobí(stačí jen lehce pomnout) a určitě by se snadno nacpávaly i vcelku pouze smotané do ruličky(kdybych to tedy uměl...(-:).
  V souvislosti s přípravou rozemnutím bych si dovolil jednu poznámku, či spíše upozornění. Plátky jak jsem již uvedl jsou ideální vlhkosti a drobí se velmi snadno. Je na místě určitá opatrnost při přípravě, aby nevzniklo příliš mnoho drti. Zkráceně...úplně stačí pomnout na konzistenci klasické mixture stejné značky a nacpávat maximálně střední silou.

  4/Chuť - Oproti mixture malinko rozdílnější, aromatizace není tak zřetelná, tabák ani při rychlejším kouření(což ale nedoporučuji) nemá tendence ke kysnutí, rozpalovaní a hnusení jako je tomu u mixture. Celkově o chuti platí to samé jako jsem uváděl výše u vůně. Výraznější a tabákovější, zároveň méně sladká.

  5/Hoření - Opravdu velmi dobré, je natolik uživatelsky přívětivý, že bych ho skoro doporučil jako první flake začátečníkům.

  6/Síla - Celkově se jedná o slabý tabák, oproti mixture mi ale přijde o chloupek silnější, dle mého názoru 3/10

  7/Problémy - Vcelku žádné, snad jen dostupnost v zahraničí, ale to dnes není až tak velký problém. Pouze snad...doporučuji větší dýmku a jak jsem uvedl výše moc nedrobit. Přílišné rozemnutí způsobí sedání a zhasínání, v malé dýmce se dost rozpaluje, štípe a ztrácí chuť. Ale to je obecně známo u všech flake a ready rubbed tabáků firmy.

  8/Verdikt - Mixture bych dal dvojku, flake mi přijde lepší chuťově i vlastnostmi, proto za 1. Určitě vyzkoušejte, jedná se o velmi sympatický, pohodový, lehce aromatizovaný tabáček na dopoledne či pro odlehčení.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět