www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Navy Mixture
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka, 100g plech
  Popis: Navy Mixture je vyroben z výběrové Virginie a Burley s příměsí tmavého, výrazně fermentovaného Cavendishe. "Navy Mixture" je příjemná, uspokojující a jedinečná směs.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Prorok 7.07.'04 19:23:19 
  Tabák za syrova výrazně voní po sušených švestkách. Dobře hoří, má plnou, sladkou chuť. K přechodu od aromatiků k naturálům je ideální. Prostě ne tak přeslazená verze MB Mixture. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 7.05.'05 07:52:40 
  Připojuji se, tabák jsem koupil ze zvědavosti na základě kladných recenzí, které mohu potvrdit. O švestkách v chuti nevím, zato souhlasím, že tabák je silnější a že má docela plnou chuť.Po léta je mnoha kuřáky hodnocen jako tabák, který je od McBarena jeden z nejlepších.Bohužel se toho drží i cenově :-(... tabák zachovává podle mne svou chuť, drží ji od začátku. Doporučuji i k pravidelnému kouření. Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Graveir 12.08.'05 12:26:13 
  Pekne voni za syrova, dobre hori, chutove podobny plumcaku, ale mel jsem jen vzorek. Rozhodne do budoucna poridim, ale asi spis jako flake Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Dogturek 9.07.'06 19:25:44 
  Mám ještě starou 50 g plechovku, na které byla jen malá, dobře sloupnutelná přelepka, krása. Jen po otevření netěsní moc dobře, chce to buď přesypat nebo průběžně dovlhčovat. Tabák na pohled příjemný, světlý a tmavý loose cut, žádné klacky. Vůně za syrova je pro mě medová se švestkami, trochu kořeněná. Nacpává se dobře, chytá excelentně a stejně příjemné je jeho prohořívání. V kouři už aromatizaci moc necítím, je nasládlý. V chuti na patře je to lehce kořeněná slaďárna. Dohořívá dobře, močkuje málo. Je fakt, že při opakovaném kouření během několika dní mě začíná nudit, sice méně, než bratr flake, ale vždycky potřebuju přestávku, něž na něj zase dostanu chuť. Pak mě vetšinou potěší. Proto taky 2-, nevím jestli si další koupím, možná k uskladnění a kouření za delší čas. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Swede 7.06.'07 17:26:31 
  Jeden z nejsilnějších tabáků, co jsem kdy kouřil. Od Mac Barena bych to nečekal. Ač dokážu vykouřit za den krabičku cigaret a k tomu tři dýmky různých tabáků, tak toto je na mě moc. Asi v půlce dýmky cítím, že už nemám chuť ani na cigaretovou žvýkačku. Vzhledem k tomu, že mi při kouření tohoto tabáku bylo vždy po pár minutách špatně od žaludku, nemůžu hodnotit chuť ani vůni.
  Pokud nějaký kuřák dýmky chce definitivně seknout s cigaretami, protože má ten problém, že po slabých směsích má za chvíli znovu chuť na nikotin a už není čas na dýmku, tak doporučuji tento tabák.
  Mluvím o tabáku v tobolce.
  Známka: 3
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  dh 24.06.'08 19:26:27 
  Docela komplexní směsice typu Va + Burley + Cavendish. Potvrzuji nečekanou sílu tohoto listí - není to sice nic, co by s člověkem mělo zvlášť mávat, není to B4 ani 1792... ale jestli má tohle u strejdy MacBarena stejné tři bodíky jako můj milovaný Solent, pak má tenhle stupeň docela pozoruhodný rozsah. Možná jsem ovlivněn tím, že to bafám z olbřímího kotle své kalabašky, ale silné to zkrátka je.
  Objevil jsem pro psaní recensí novou tvůrčí metodu: podívám se na tobaccoreviews.com a co se mi líbí, sprostě ukradnu. Tak kolega Hemlock píše, že tenhle tabák je "somewhat woody and dry," kteroužto charakteristiku skromně podepisuji. Co se švestek týče, já bych řekl, že to je prostě ten cavendish (má žena cítí sušené švestky z každého druhého tabáku, který načnu).
  Řezem je to mixture, ze které tu a tam čouhá kousíček ready rubbed fláku - kdo chce, může promnout, dá se však kouřit i tak, jak je.
  U mně tabáky s cavendishem zřídkakdy vyvolávají nějaké zásadní nadšení, tento není výjimkou, tak dám za dva. Kvalita i cena je o třídu výš než MB standard (jako třeba Scottish Blend). Lze doporučit.
  P.S. A ještě k aromatisaci - já tam žádnou necítil. Podle mého to všechno dělají ty tabáky.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět