www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Negrohead
Výrobce: Fribourg & Treyer
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Ready-rubbed směs červených viržinských tabáků.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Originální popis výrobce se mi nepodařilo opatřit, nicméně zatímco tobaccoreviews (a smokingpipes) hovoří o "pure red Virginia", Synjeco jej popisuje jako řadí mezi lehce aromatizované viržinské tabáky, a popisuje jej jako "A Ready Rubbed Navy Cut Virginia, light aromatic. A mild smoke, with full spicy taste."
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 17.08.'09 13:19:46 
  Obal: klasická 50g krabička (typ SG). Po přepásání gumičkou těsní bezproblémově.

  Řez: ready rubbed středního řezu, vpodstatě vhodný k okamžitému nacpání, jako příprava postačí letmé promnutí mezi prsty.

  Vůně za studena: nezaměnitelné nádherné aroma viržinských tabáků, se stopou ovoce a oříšků.

  Chuť: z tabáků které jsem dosud zkoušel je asi nejpodobnější tabáku "Gawith Red" od anglického výrobce Gawith&Hoggarth, resp. jeho méně aromatickou obdobou. Nepodařilo se mi jednoznačně rozhodnout, zda a nakolik tento tabák aromatizován je či není. Nakonec se spíše kloním k tomu, že se o jistý druh aromatizace jedná, ale o aromatizaci natolik navazující na chuť samotných tabáků, že její se přesný popis vymyká mým schopnostem. Asi nejlépe jej vystihuje adjektivum "cavendishová" - vezměte si chuť, která je přítomna ve všech světlých cavendishových tabácích jako je Amphora, a přidejte ji do čisté viržinie. Přitom Negrohead dle mého názoru rozhodně cavendish není, v chuti od počátku dominuje světlá viržinie, sladká, s plným tělem a sladce kořeněným pozadím v chuti (bez postraních efektů jako je štípání na jazyku a podobně) - právě s onou lehkou příchutí tolik typiskou pro již zmiňovaný Gawith Red. Celkově příjemný přímočarý tabák, jehož chuť lehce graduje, ale nijak podstatně se nemění.

  Hoření: zcela bezproblémové, neznám mnoho ochotněji hořících tabáků.

  Síla: nižší střední (4 na 10ti bodové škále), ale z větší hlavičky uspokojivé pokouření.

  Problémy: bez problémů (pro ty jimž nevadí pouze zahraniční dostupnost). Problémem a zajímavostí je osud tohoto tabáku na americkém trhu, kde název zjevně "Negrohead" neprošel kontrolou "korektnosti" a byl nahrazen laciným "blackjack".

  Verdikt: u mne za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět