www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Norwood
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Jemný, pomalu hořící dýmkový tabák typu ready-rubbed vytvořený z vybraných virginských tabáků a Burley.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  ypres bass 24.11.'07 18:23:42 
  1)Obal: dostal jsem vzorek na cca 5nacpání a ten sáček drží vlhkost kupodivu dobře

  2)Řez: tak tenhle řez je naprosto suprový - kdyby se vybraly ty velké kusy, tak to vypadá jak špejle prohnaná mixérem

  3)Vůně za studena: trošku mi to připomíná čerstvý chleba smíchané se sušeným ovocem

  4)Chuť: příjemně nasládlá přírodní chuť - i přes neustálé odkládání se drží stálá chuť (až na intro při zapalování, nějaké intermezza a outro při dohořívání)

  5)Hoření: výrobce v popisu udává že je dlouho hořící - nelze s tím nesouhlasit - kouřil jsem ho hlavně v práci, a pohyboval se s ním kolem dvou hodin a víc

  6)Síla: někde mezi slabý a střední - 4-5/10

  7)Problémy: dostupnost

  8)Verdikt: kdybych ho měl víc tak si ho dám do TOP10(sice ne nikam do popředí, ale měl by tam stálé místo - rozhodně má tendenci se překouřit - hulit-hulit-hulit-chvíli ho nechat a zase znova

  btw. kuřáci Hala by ho určitě také zpopelnili bez naámitek


  90%
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 23.02.'14 19:51:01 
  Norwood. Skvělý název pro tabákovou směs. Jeden ze dvou důvodů, proč jsem si ho cca před třemi lety koupil, ten druhý byl ten, že burley já rád a Burley London Blend a Golden Blend od MB jsou mými oblíbenými tabáky.
  Zkusím to vzít nějak popořadě. Norwood, Golden Blend, Burley London Blend - psáno přesně podle procentuelního zastoupení burley v tabáku od nejmenšího k největšímu. A zároveň i podle momentální oblíbenosti, pořadí je totožné.
  Tabák sám o sobě je o něco světlejší v porovnání s oběma zmiňovanými a jak je již napsáno ve starší recenzi výše podstatně drobnějšího řezu. Narozdíl od recenzenta výše jsem však jeho řezem až tak unešen nebyl, protože obsahuje dost velkou část opravdu drobných kousků, stejně jako třeba Virginia No.1 a tím pádem Vám na konci plechovky zůstává dost velká hromada nepoužitelného šrotu.
  Samotné kouření není nepříjemné, ale žádná velká sláva to není. Burley je skutečně zastoupen poněkud méně, ale i tak je zřetelný. Bohužel mi v tabáku kromě jeho chuťové plochosti překážela jakási - nevím jak to popsat - umělinová příchuť, kterou jsem za celou dobu nebyl nějak uspokojivě schopen zařadit. Není to taková ta klasická MB omáčka, spíš něco nepatřičného, překážejícího, trochu jako nekvalitně udělané preso s mlékem. Podotýkám, že moje plechovka byla podle datumu cca tři roky stará, nevím jak by se toto projevovalo v úplně čerstvém tabáku. Zároveň je trošku problém udržet chladný kouř, tabák i přes sebevětší snahu o pomalé kouření dost výrazně "topí" a rozpaluje dýmku. Močka a nedobrá chuť je toho samozřejmě přímým důsledkem.
  Závěrečné hodnocení je 3. Možná trošku přísné, ale na dvojku to prostě u mně není. V přímé konkurenci s výše zmiňovanými tabáky stejné značky subjektivně neobstojí, je takový zapomenutelný a nemám důvod ani chuť se k němu v nejbližší době vracet.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět