www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Odyssey
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Odyssey je podobný tabáku Caravan, ale o hodně silnější. Bezpochyby je to dáno mírou použité Latakie, rozhodně to ale není jediný důvod. Směs oplývá exotickými orientálními tabáky a skvostně vyzrálými červenými a sušenými, jak uhel černými tabáky virginským. Tyto poskytují výbornou vyváženost společně s uzeným aroma a plnou chutí hutného kouře.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.7

  Karol 10.11.'06 05:06:08 
  Plna latakiova zmes mimoriadne dobrej kvality ktoru je doslovne vidiet. Typicka balkanoidna latakia ala "balkan sobranie" s hutnejsim podvozkom a smotanovejsim zakoncenim.

  Mierne problemy s horenim, odporucam pred fajcenim nechat mierne vyschnut, vyhovuje skor vacsia fajka.

  Tomuto tabaku naozaj nie je co vytknut co je bohuzial jeho jedinou chybou kedze je vo svojej dokonalosti akosi asexualny.

  Plus mi vadi je nedostatok nikotinu ale bolo mi povedane ze to je subjektivne.

  Napriek spomenutym nevyhodam nemozem dat inu znamku ako 1, objektivne je to skutocne nevsedne kvalitna zmes.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Sian 8.09.'09 14:57:04 
  Latakiová směs extrémně vyvážené chuti v které si každý milovník uzeného tabáku najde svoje.

  Hoření je standardní, pokud je v dýmce kouřená jako jediný tabák, postupně se stává zapalování i průběh hoření bezproblémové.

  Kouř je vydatný a i v úplně studeném je velmi mnoho subjektivních příchutí. Osobně cítím oříšky, někdy kakaové boby, často i lehce mléčnou chuť na patře. Skvěle se doplňuje s červeným vínem a jeho destiláty (Metaxa apod.)

  Ideální do velké komory, kde mám tabák možnost vyvýjet se a kuřák dost času pro vychutnání idální směsi.

  Vůně pro nekuřáky - v restauraci plné kuřáků cigeret jsem se již několikrát setkal s názorem nekuřáka, že vůně je přinejmenším zajímavá a nikoli zcela nepříjemná...

  Po vymizení Balkan Sobranie z trhu jsem velmi dlouho hledal alespoň trochu přijatelnou náhradu. V Odyssey jsem našel dokonce konkurenta co se vyváženosti i subjektivní "dobroty" týče. Jen škoda, že nejsou v prodeji zároveň, dlouhodobější srovnání by jistě stálo zato.

  Závěr: Pro mne jistě nejlepší latakie na trhu
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Alter Egon 24.09.'19 08:11:59 
  Mám rád latakii a anglicko-balkánské směsi, což si mohl povšimnout každý, kdo čte mé příspěvky. Proto mám rád i značku G.L.Pease, kterou si rád nechávám z US přivézt pokaždé, pokud mám takovou možnost. Moc jsem si pochutnal na tučném Wesminsteru i na plnotučném Abingdonu. Před nedávnem jsem z archivu vyndal plechovku Odyssey, která byla z roku 2015 a kterou tak nějak střídavě pokuřuji a rád bych se k této směsi nějak vyjádřil.

  Směs mi hodně připomíná již zmíněný Abingdon. Složení je v podstatě stejné, jedná se o bezproblmově hořící plnotučnou latakiovou směs širšího řezu. Pamatuji si, že jsem Abingdon vykouřil v podstatě bez váhání (to samé i Wesmitster). Ale s touto směsí nějak bojuji a dokonce mě začala i nudit a chvíli jsem jí i odložil. Dumal jsem na tím proč, ale už jsem to zjistil. V roce 2016 jsem o Abingdonu napsal:

  "Ačkoli latakie je ve směsi opravdu hodně a intezivní uzená vůně i chuť neustane dokud se poslední lísteček tabáku neobrátí v bílý prach, nikdy mi nepřišlo, že by jí tam bylo přespříliš."

  Pokud bylo v Abingdonu latakie, tak akorát, tak v případě Odyssey mi subjetivně přijde, že zde byla pomyslná červená linie v množství latakie překročena. Prostě a jednoduše, latakie tu přebíjí všechno ostatní, přičemž ostatní komponenty se nemají moc možnost projevit (což je strašná škoda zvlášť v případě orientálů). Možná, že někdo shledá tuto skutečnost jako pozitivum, tak já už ne a podruhé bych si tento tabák už nekoupil.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět