www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Peterson Irish Flake
Výrobce: Peterson
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Zemitá směs tabáku zpracovaná procesy přirozeného sušení ve stínu, sušení horkým vzduchem a vyuzení tmavým dřevem. Nabízí čistou a opravdovou chuť tabáku. Doporučena pro zkušené kuřáky dýmek.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  jaras 8.08.'06 07:43:26 
  Tak jsem ho vyzkoušel a velice mě překvapil. Podle mě je to lahůdka co si dáte večer s dobrým pitím a relaxujete, nehledě na to, že je opravdu velice silnej a nedá se při jeho kouření nic moc dělat. Perfektně hoří a chuťově je plnej až do konce. Nacpávám jen jeden plátek a je to tak akorát.Pozn.:ale chce to zajít si před ním na záchod :)-to se mi stalo při jeho druhém kouření:) Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Nevill 13.08.'06 09:08:14 
  Irish Flake jsem koupil víceméně ze zvědavosti, s čím to Peterson zase přišel. Po otevření pěkné a praktické krabičky (stejný formát jako UF) najdete úhledně naskládané flaky. Zasyrova z něj cítím trochu koření, med a nějaký alkohol (zřejmě whiskey). Nacpávat jsem zkoušel rozdrolený i srolovaný plátek, chuťově minimální rozdíl. Hoří dobře a překvapivě dlouho, je z něj až nezvykle chladný kouř. Okolí také překvapivě docela voní.
  Zatím to zní jako samá pozitiva, ale bezchybný tabák to rozhodně není. Dalo by se říct, že je to takový mladší bratříček tabáku University Flake, nicméně postrádá jeho plnou chuť. Takový UF bez "šťávy", dalo by se říct. Někomu na něm může vadit, že je dost silný - údajně je silnější než UF, mně to kupodivu přišlo spíš naopak. Chuťově mi přišel poměrně sladký s trochu temným podtónem, ale samotnou chuť bohužel dost přebíjí značná štiplavost.
  Známka: váhal jsem mezi dvojkou a trojkou, asi bych dal dva mínus, ale taková možnost není, takže za tři.
  Na závěr bych doporučil koupit místo Irish Flake raději University Flake, je to mnohem lepší investice.
  Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bohemund 4.03.'07 18:57:56 
  Nevím, že ho někdo přirovnává k UF. Podle mého názoru je to nesrovnatelné. Podobá se mu leda tak krabičkou a flaky.
  Chuť je dosti silná, nepřipomíná mi nic jiného.
  Před zapálením jsem si myslel, že obsahuje latakii, protože mi tak trošku voněl, ale chyba lávky. Po zapálení už jsem si to nemyslel:)
  Hoří výborně(nechal jsem vyschnout jeden a půl plátku asi hodinku před nacpáním. Možná je to barbarské, ale co, mně to chutná:) )
  Síla je pro zkušenějšího dýmkaře únosná(já sám si myslím, že UF je mnohem silnější, ale asi už mám prodýmanou kebuli:)
  Lahůdka. Jen doufám, že se nepřestane vyrábět, či dovážet.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 29.04.'07 10:39:31 
  Vcelku se ztotožňuji s již vyřčeným, jen Nevillem reklamovanou štiplavost nemohu potvrdit. IF je dle mého názoru vzorem kvalitně se chovajícího tabáku, který výborně chutná, na jazyku absolutně nepálí a hoří super chladně. Navíc mám pocit, že ho lze výborně udržovat na malém ohni, aniž by vyhasl a jen tak jemně "popukávat" (což se mi u řady tabáků nedaří - buď hoří naplno nebo zhasínají). Tabák je ale opravdu silný a než si ho dáte, doporučuji večeři, WC a 2 - 3 piva, pak s ním budete kamarádi, alespoň já to takhle praktikuji nejraději. Myslel jsem, že jsem proti jeho síle docela odolný, ale po jednom 2hodinovém kotli na zahradě v horku jsem dostal asi poprvé v životě nikotinové kladivo a necítil jsem se moc dobře. Jeho síla není typu bxx nebo b4, ale IF je takový nějaký hutný, plný, výrazné chuti, která ale není tak "zakulacená" jako u UF. Popis firmy Peterson:
  "A full-bodied blend made of equal proportions air-cured, flue cured and dark fired. True to the pure, unspoilt tobacco taste. Recommended for the experienced pipe smoker."
  Tak tu hutnost a sytost popisují jako "full body", hm - k tomu nemám co dodat, tak to je. Vynikající tabák, opravdová špička, ale asi ne na každodenní kouření po cestě do práce. Chce to si k němu sednout a vychutnat ho v klidu se sklenkou něčeho ostřejšího. Kouřím druhou krabku a jednu mám ještě v zásobě, doufám, že zůstane dlouho na trhu. Zatím pro mě nejlepší tabák od Petersona. Jasná 1.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 14.05.'07 21:53:39 
  Nejsilnejsi tabák od Petersona. Osobně si myslím, že má zaplnit díru po Irish Whiskey, u kterého s přesunem výroby na kontinent došlo k jeho odlehčení a zjemnění. Podobně tělnatej tabák to bejval. Skvěle zpracovaný tmavě hnědý fláky, vůně sladce přičmoudlá. Hoří dobře, chuť typická pro směsi s ohněm školeným burley. Podobná tmavym holandskym shagum pro ruční balení cigaret. Zemitá, připálená, trochu jak pražený oříšky. Nikotinově poctivej kousek, kouřim ho večer, bez filtru, jako takovou tečku po dni. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  pitr 4.10.'07 16:11:38 
  Tak tenhle tabak mne opravdu prekvapil velmi prijemne. Nova barva do palety chuti tabaku pana Petersona. Format krabicky prevzat ze stareho UF.
  Jedna se o perfektne zpracovany flak z spickovych tabaku, to vse doplneno velmi prijemnym prirodnim, rekl bych ovocnym, aroma. Ve vuni citim jeste neco z BlackXX (zeby ono: 'flue cured and dark fired'?), narozdil od nej mi vsak nepachne, ale voni. Silou (mnozstvim nikotinu) za nim take o moc nezaostava.
  Kourim srolovany 1 platek posazeny na 1/2 platku nacupovanem na dno a rekl bych, ze je to akorat. Neni potreba pred kourenim nijak zvlast chystat, hori napoprve, velmi pomalu, chladne a okoli jej oceni. Kdo je nicotin-odolny, nech urcite zkusi - spolehlive mu zvedne ego (koureni je vetsinou jednosirkova zalezitost ;-) Doplnim jeste, ze jiz jedu treti krabku, mam na nej extra dymku a je na mem seznamu 'nepostradatelnych' :-)
  K UF rozhodne neprirovnavat, jedna s o zcela specificky novy spickovy flak. Kdybych to mel za kazdou cenu s necim srovnat, tak bych spis rekl, ze je to takova ucesana, vonava, elegantni a trosicku odlehcena odpoved Petersona na Gawithuv brutalni BXX ;oD
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tifik 25.11.'07 19:07:27 
  V klasické krabičce úhledné plátky, stejný formát jako UF, trochu mě mrzí ten papír bez potisku, kterým jsou přikryté. Vůně výrazná, téměř přírodní, dark fired se stopou medu, příjemná. Ideální vlhkost, dobře se nacpává i drolí. Při správném kouření je chuť jemná, drsně medová, přírodní, kořeněná dark fired tabáky. Při rychlejším kouření je nepříjemně ostrý, chce to klid, pohodu a dobré pití. Hoří ukázkově. S Irish oakem patří od Petersonů k mým nej. Je silný, ale nijak nepříjemně, lépe mi chutná z velkých dýmek. Nelze jinak než za 1. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Desuc 31.12.'07 22:42:39 
  Klasická plechová krabička (snad škoda, že není se závitem jako třeba Peterson Sunset Breeze, přece jen o poznání lépe těsní), plátky tabáku připomínající balením UF, tabák je však výrazně tmavší (dark-fired?) a vůně pak zcela jiná – při prvním otevření převládal kouřový, snad až mírně uzený tón, postupně se objeví plná vůně s odstínem tmavého lesního medu – ta časem převládne. Po nacupování plátku a zapálení přichází nesmírně příjemné překvapení: naprosto bezchybné a snad až neuvěřitelně chladné hoření, plný, hustý, chladný dým. Tabák je výrobcem doporučen „zkušeným“ kuřákům, zmíněné vlastnosti však způsobí, že i vůči nám méně zkušeným se tabák chová velmi shovívavě. Pravda – je silný, dle mého soudu silnější než UF, ač se mohu mýlit, kouřil jsem z jiné dýmky, ale je to prostě silný tabák. Plný, hutný, spodní tón opět s náznakem lesního medu a tmavého dřeva. A opět: i při prudším zabafání jen mírné zahřátí hlavičky dýmky, rovnoměrný oheň... krása.
  A srovnání Irish Flake a UF? V University Flake cítím opravdu jakési kouzlo universitní knihovny, starých knih a kolejních chodeb. Irish Flake má přírodnější, přirozenější a tmavší tón. Pokud tedy hledáte tabák k večernímu posezení u venkovského krbu, zastavte se u Irish Flake. Věřím, že by se hodil do dýmky autora následujících řádků, spisovatele irského původu C.S. Lewise: „... nohy natažené k ohni a skleničky před sebou, když se nám v hovoru otvírá celý svět i něco z toho, co je mimo tento svět; a nikdo nemá vůči nikomu žádné požadavky ani žádnou zodpovědnost , ale všichni jsou svobodní a rovní, jako bychom se právě před hodinou poprvé sešli, zatímco nás v tutéž chvíli obklopuje náklonnost, která uzrála léty. Život – přirozený život – nemůže dát lepší dar. Kdo by si to mohl zasloužit?“
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  NediamNori 30.03.'08 14:14:45 
  suchý tabák voní po sušeném ovoci, dřevu, whisky, je v něm cítit sladkost. Chuť je velmi silná a kulatá, netroufnu si charakterizovat složky. Řadím ho do lehce aromatizovaných i když vůně tabáku v krabičce je velmi výrazná- ale chuť je pro mě spíše čistá. Od druhé poloviny kouření se mi v chuti objevuje chuť čistého tabáku - doutník. Piji k němu portské, nebo se výborně hodí kouřová whisky z Islay. Portské podtrhne sladkost a kořeněnost, výborně zakulatí chuť na jazyku. Whisky podtrhne spíše kouřovost a dojem je trochu tvrdší, ale velmi příjemný. Z mé zkušenosti jej nekuřáci velmi dobře příjmají a voní i jim. Drží si výborně vlhkost dlouhou dobu a výtečně se cpe a hoří. Pro mě úchvatný tabák... Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Cifro 30.03.'08 22:05:13 
  Po dofajčení Brown No.4 od Samuel Gawith´s mi ostala voľná fajka s menším kotlom. Dlho som váhal, či do nej dám iný tabak ako Brown, pretože ju mám už dlhšie a iný tabak v nej ešte nebol. Neodolal som, napchal Irish Flake, ktorý mám v šuplíku vyše roka (L 2005) a neľutujem. Tabak si s fajkou sadol ako riť na šerbel. Len mám nový problém. Musím si zaobstarať novú fajku na Brown.
  V krabičke je pätnásť kusov úhľadných, snáď na desatinu milimetra presne narezaných plátkov, ktoré sú v krabičke naukladané ako podľa pravítka. Vôňa tabaku je nádherná. Pripomína mi vôňu cigár COHIBA SIGLO zmiešanú s hruškovým kvasom. Veľmi príjemná vôňa je výrazná až mám dojem, či nie je umelá. Pri hodnotení aromatizácie váham, či dám prírodný alebo ľahko aromatizovaný. Tabak horí disciplinovane, chladne, sucho. Nevyžaduje veľa pozornosti. Tvorí chladný hutný dym. Vo vôni dymu cítim tie cigary ešte výraznejšie ako vo vôni nezapáleného tabaku. Chuť tabaku je veľmi výrazná. Obsahom nikotínu je tabak silný, aj keď o niečo slabší ako University Flake. Ale sila je asi jediné, čo tieto tabaky spája. Sú to úplne rozdielne tabaky, aj keď oba sú veľmi kvalitné.
  Irish Flake je silný tabak, zemito-cigarovo-hruškovej, výraznej arómy, výrazne tabakovej, trochu nasladlej chute, ktorému niet čo vytknúť (snáď len cenu, ale za kvalitu sa platí). Už po vyfajčení dvoch kotlov, môžem povedať, že bude trvale v mojej tabakotéke s vlastnou fajkou.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  jcp 20.04.'08 08:03:32 
  Byl jsem sice jeden z prvních kdo přišel do styku s IF když se sem začal dovážet (právě když jsem si koncem června 2006 přišel doplnit zásobičku do Dlouhé, Elli vybalovala jeho první dodávku, tak jsem vzal na košt) ale můj dojem byl a dodnes je tak rozpačitý, že k recenzi jsem se pořád nemohl odhodlat. Nepovažuju se za natolik suverénního recenzenta, abych bez dalšího přidělil pětku Night Capu nebo čtyřku Sherlockovi :o). Proto jsem tu první krabičku po dokouření prostě jen odložil do sbírky a k tabáku se vrátil teprve teď s větší objednávkou Petersonních tabáků z Rajeka - když díky prozíravé politice naší milé vlády stojí u nás krabička čehokoli od Petersonů (i když made Kohlhasse & Kopp) Kč 300,- zatímco v sousední Germanii ji lze zakoupit za Kč 230,- .
  Než jsem se k téhle recenzi odhodlal, přečetl jsem nejen všechny recenze tady, ale i na TobaccoReviews.com. Bohužel ze všech zdejších předrecenzentů musím dát za pravdu Nevillovi. O produkci této firmy mám to nejvyšší mínění a IF pro mě díky tomu bylo dost velké zklamání.
  Hezká a dobře těsnící krabička je stejná jako můj oblíbený UF, v ní je téměř stejný flake - jen podstatně světlejší barvy (na Tobacco Reviews se pro IF udává Kentucky/Virginia, pro UF Burley/Kentucky/Virginia) a já skutečně, na rozdíl od UF ve kterém je Burley velmi zřetelný (je to můj oblíbený druh, viz MB Golden Blend v nejoblíbenějších) ho z IF skutečně necítím. Chuť po zapálení je nejen dosti plochá, ale v první řadě výrazně štiplavá. Navíc - dýmku sice nešlukuji, ale navykl jsem si kouř jakoby "polykat" a natahovat ho ne přímo až do plic, ale někam kousek za mandle. Lze to bez problémů provádět s SG BlackXX, Brown No.4, GH Dark Flake i Plug, Synjecos Bad Nun, ale rozhodně ne s IF, protože jeho chuť je pak až nechutně škrablavá.
  Celkově pro mě byl tenhle tabák velkým zklamáním, ale asi nejsem sám. Rovněž na TobaccoReviews lze vysledovat dva diametrálně odlišné názory - jedna skupina čtyři, druhá jedna až dvě hvězdičky. Zřejmě jde o značně osobitý tabák, k němuž si někdo cestu najde, někdo nikoli (a já buhužel patřím to té druhé skupiny).
  Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jack 6.09.'08 00:56:41 
  Petrson Irish Flake
  1)Obal: Krásná malá plechovka kapesního formátu (jako starý UF), na červené nálepce se skví nápis Made Exlusively for Peterson of Dublin.
  2)Řez: Plátky jsou výrazně tmavohnědé, velmi lehce se drobí na potřebnou hrubost vhodnou k nacpání do dýmky.
  3)Vůně za studena: Štiplavě dřevitá s lehkým alkoholovým podtónem.
  4)Chuť:Bohužel štípe na jazyku, jinak kořenitá s dřevitým podtónem trochu jako Pedro Ximenez sherry podložená indonéským doutníkem. Všeobecně čistá a neupravovaná casingem jen a jen opravdový velmi kvalitní tabáková směs.
  5)Hoření: Velmi dobré, ale nesmí se nechat uschnout jinak zamočkuje a nehoří a nehoří.
  6)Síla: Jeden z opravdu silných tabáků jak nikotinem, tak chutí. Tak 9 z 10.
  7)Problémy: Při špatném nacpání močkuje, trošku příliž ostré chuti.
  8)Verdikt: Mladší bratříček známého University Flake od stejného výrobce, ale podstatně silnější. Doporučuji opravdu „plechovým“ tlamám i na plechovce píší doporučeno zkušeným kuřákům dýmek. Vyžaduje vlastní dýmku, má velmi osobitou chuť a není to allday smoker. Vhodný večer do hospody k popíjení chutného a hustého stoutu. Jinak výsledně za 2 kvůli štiplavosti, asi ho neumím kouřit.
  Známka: 2
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 3.05.'09 21:50:03 
  Rozhodl jsem se, že musím trochu vylepšit image svého oblíbence:) Hodnocení 1,5 podle mě rozhodně neodpovídá kvalitě. Je to asi způsobeno tím, že IF má dost vyhraněné publikum:)

  V krabičce jsou úhledně srovnané plátky převažující tmavé až černé barvy. Nádhera:) Vůně je hutná, drsná, nahořkle kouřová.

  No a ta chuť...:) musí sednout, je to buď láska na první pohled nebo nic. Je znát dobrý virginiový základ, takový plný a celé je to nějak zabaleno do toho, co asi mnohým nesedí - do drsného a chuťově temného kentucky, který tomu dává grády. Štiplavý je, ale jen pokud se na něj moc spěchá. Já s ním naštěstí tenhle problém nemám.

  Hoří naprosto příkladně, ať je suchý nebo vlhký jak od SG. Silný je dost, obvykle stačí jeden plátek, ale do hospody k pivu se snesou klidně dva:)

  Problémy naprosto žádné, jenom na něj nemám úplně vždycky zálusk, ale když přijde chuť, tak je to prostě lahoda. Jo vlastně ano, má problém. Nebudem si nic nalhávat, ale nekuřákům pěkně smrdí!

  update po mnoha letech: srovnání s univerzitním flákem je zcela irelevantní a nemístné. Univerzity flake nemá s dakrfired tabáky nic společného. IF je klasický darkfired sedící na dobré virginii. Umí být velmi zákeřný. Když ho ke konci neuhlídáte a připalujete, dostanete pekelně naložíno. Chyba ale není na straně tabáku, pouze v nedostatku umu. Když dokuřujete bez připalování, až tak silný není, jsou rozhodně silnější tabáky;)
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Bromden 20.10.'09 14:34:18 
  Obal - petersoní hranatá krabička s hnědou etiketou, pěkná, dobře těsnící.
  Řez - pěkný flake středního řezu, celkem dobře se rozemne.
  Vůně za studena - zajímavá, jednoznačně identifikovatelný "dark fired kentucky" pečené nasládlé vůně. Zde nicméně bohužel již veškerá positiva končí. Použití listí působí velmi kvalitním dojmem (... to je ovšem v případě zločinu Petersonů spáchynému touto směsí jen přitěžující okolností, viz níže).
  Chuť - prvních pár minut - při extrémně jemném a opatrném potahování - lze mezi nástupem štípání a škrabání vysledovat stopu sladké hutné chuti dark-fired tabáku. To pohužel končí po pěti minutách či při prvním silnějším potáhnutí, kdy je chuť nahrazena či spíše přehlušena pekelným štípáním a pocitem rašple vražené do krku, který trvá až do hořkého konce (případně vysvobození vysypáním dýmky).
  Hoření - nic moc, zejména s ohledem na to, že tabák rozhodně není uživatelsky příjemný a na jakékoli silnější potáhnutí reaguje okamžitým zhoršením chuti a ještě horším škrabáním a štípáním. Dost močkuje.
  Síla - extrémně nepříjemná. Ačkoli tabák není silnější než jiné "dark fired", neuvěřitelně kope, nikoli pozvolný nástup nikotinu jako u jiných silných flake-ů, plug-ů apod., ale nic a pak rána mezi oči.
  Problémy - vše shora uvidelné, podle mne nekouřitelný tabák.
  Verdikt - ruce pryč, nikdy více. Podle mne nejhorší propadák od Petersona, doporučuju pouze masochistům.

  Update: Osobně bych měl pro tenhle tabák jedinou známku, a to "5". Po protestech jeho zastánců nicméně měním oficiální hodnocení na "neznámkovat" - evidentně jsou tací, kterým je utrpení potěšením. Nic lepšího než pětku bych ale osobně nedal, tenhle tabák zkrátka s jakýmkoli požitkem (či alespoň neutráloním zážitkem) kouřit nemohu.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  mrcos 2.09.'10 15:48:44 
  Velmi specifický tabák. Klasické úhledné petersoní plátky stabilní kvality, za syrova zemité vůně s nádechem sušených hrušek nebo možná něčeho ananasovitého. Kouřím ho obvykle rozdrobený, bez větších potíží. Kolegy zmiňované "nikotinové kladivo" jsem nikdy nezpozoroval, ani když jsem nebyl úplně ve formě, ale je to opravdu docela silák. Okolí ho obvykle nekomentuje a když už, tak hodnotí veskrze kladně. Dle mého názoru si zalouží vlastní dýmku. Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  MFV1970 7.02.'12 17:17:42 
  trochu bomba, neb se jedná o velice silný tabák, který vás prožene ( a to doslova). velmi silná přírodní chuť tabáku. Přirovnal bych ho k silnému doutníku. Nemočkuje a velmi dobře hoří. Dýmku také nerozpaluje. Doporučuji jako koření do vlastních směsí, kterým dodá jiskru a sílu. Samotné kouřit, to opravdu radši ne. Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Lag 14.05.'12 12:23:31 
  1)Obal, jak je už známe u Petersona krabička u mňa za 1
  2)Rez, krásne uhladení flake tmavo hnedej farby
  3)Vôňa, za studena, ovocná taka nakvasená vôňa ovocia 4)Chuť, pripomína mi korenistú chuť z pikantným nádychom
  5)Horenie, na jednu zápalku nemočkuje a nerozpaľuje fajku
  6)Sila, tabak je silný, 1 platík je akurát
  7)Problémy, žiadne, pri vyšej vlhkosti tabak začne poštipkávať
  8)Verdikt,1
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Beman 1.09.'12 23:41:14 
  S Irish Flake jsem se setkal dvakrát. Poprvé, před řádkou let, mi připadal jako naprostý drsňák, téměř zabiják. Předloni jsem jej znovu okusil - a všechno je (subjektivně) jinak.
  Balení: standardní - hranatá plechová krabička.
  Vůně za studena: delikátní, dřevitá, mírně ovocná (sušené ovoce).
  Vzhled: úhledný, tmavý flake, pečlivě zpracovaný, dobře se rozemne. Nacpávám jej do velké hlavičky cik-cak, dole slabě, nahoře přimáčknu trochu více.
  Hoření: bezproblémové (pokud se neupěchuje), zapálení běžně na dvě zápalky, vyhoří do světle šedého popílku.
  Chuť: věrná svému původu - typicky anglická, velmi kultivovaná, plná a smolná (příjemně nahořklá). Lze v ní nalézt i nasládlou stopu, něco jako sušené fíky. Kouř je hutný, chladný a suchý.
  Síla: velmi silný (nikoli omračující). Je nutné jej kouřit lehce (jinak umí štípnout) a v absolutním klidu (v žádném případě se nesmí dostat dál než do nosu a k "čípku").
  Tuto unikátní a kvalitní směs považuji - vedle Old Dublin - za naprostou jedničku (zde s hvězdičkou). Není však pro mne na denní kouření, spíše si ji užívám občas, jako silnější delikátní zážitek.
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Sobpeta 25.10.'12 20:04:55 
  Pro mě zásadní tabák. Svým způsobem majetnický, drsný, ale rozhodně velmi komplexní. Hodí se jen pro určité příležitosti, otrlé jedince a nekompromisně vyžaduje vlastní dýmku. Jen tak se dá ocenit a vychutnat. Teprve po dlouhodobějším kouření z dýmky pro něj určené se projeví všechny jeho kladné vlastnosti a že jich je dost. Trvá to nějaký čas, ale rozhodně se podobný přístup vyplatí. Nedávno jsem dokouřil tři roky uleželou - ještě tu malou - plechovku a byla to naprostá mana. Chuťově nádherně vyzrálý, uleželý a drsný černý lesní med. Víc není co dodat. 1* Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  petr459 5.05.'16 21:10:47 
  Výborný tabák na odpoledne či večer, silnější chuť s dřevitým šmakem na jazyku, dobře hoří Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 24.06.'17 15:59:05 
  Za syrova vůně neutrální spíše jemně tabáková bez výrazných příchutí. Vlhkost plátků nižší. Základ tvoří burley. Zapalení bez problémů a v první polovině hoří skoro sám. V druhé polovině vyžaduje častější připalování. Vytváří poměrně dost popela. Chce pomalé a jemné pobafávání. Umí pěkně rozpálit dýmku. Místy močkuje. Chuti nabízí celou škálu. Je cítit určitá sladkost, tabákovost, ale i med a sušené ovoce. Vynikne v kombinaci s černým studeným čajem nebo těžším červeným vínem. Přiznivci nikotinu si přijdou na své. Patří k silnějším tabákům, ale žádný extrém. Rozhodně nedoporučuji méně zkušeným. Udějejte si na něj více času i pŕi jednom plátku. Není to úplně můj denní šálek, ale rád se k němu vracím. Určitě ho řadím ke kvalitním tabákům. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 29.06.'19 21:59:39 
  Irish Flake je aristokrat. Takřka dokonale zpracované velmi tmavé flaky se v dýmce chovají velmi spořádaně a nenechají na pochybách, že se jedná o jednu z vlajkových lodí firmy Peterson. Chladná dýmka produkuje velejemný dým, kde hlavní slovo má oříškové burley. Spolu s mírnou nasládlostí virginie navozuje hned po zapálení až meditační atmosféru. Opravdu kvalitní "staromilský" flake pro klidné dýmání.
  Nevím, jak to bude do budoucna s tabáky Peterson, ale myslím, že Irish Flake ještě lépe vychutnám v pokročilejším věku.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět