www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Peterson Special Reserve 2004
Výrobce: Peterson
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Jako vždy v minulosti i v této směsi byly použity pouze tabáky vynikající jakosti. Černý Cavendish a tmavá Virginie byly pro zlepšení svých vlastností zpracovány do plátků dlouhého řezu a následně rozcupovány. Chutný Burley fermentovaný v dubových sudech dodává celé směsi jistou zvláštnost. Jedinečné ochucení příchutí chmelu dává tomuto tabáku vynikající aroma a neobvyklou chuť a skvěle tuto směs doplňuje.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Graveir 25.10.'04 22:49:44 
  Poprvé jsem měl tu čest ochutnat na prvni srazu pipe eclubu... Po čase jsem si dal ještě párkrát ze vzorku a zde je suma sumárum.

  Tabák je užšího řezu, občas s chuchvalci BC. Za syrova voní lehce hořce jako pomerančová kůra a je v tom něco jako vzácné dřevo. Nacpává se jednoduše, o to hůř se zapaluje. I s použitím turbo zapalovače je to docela dřina, ale když se už rozhoří, tak drží až do konce. Chuť je zpočátku aromatičtější, hořká a sladká zároveň, špatně se to popisuje, chce to zažít. Sladkost se po třetině vytrácí a i hořkost se zjemní, a začne dost vystupovat V. Ke konci je tabák o hodně kořeněnější a je tam více znát BC.

  Celkově příjemný, lehčeji aromatizovaný tabák, neurazí ani armoatisty ani milovníky neutrálů. Přesto mám pocit, že stojí aspoň za ochutnání.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  tuton 29.10.'04 18:52:09 
  SR 2004 jsem si nezakoupil, pouze jsem jej ochutnal jako vzorek. Proto se spise nez o recenzi jedna o prvni dojem z tohoto tabacku.

  Vyrobce inzeruje, ze je tabak dochucen prichuti chmelu, coz byl fakt, ktery vzbudil mou zvedavot. Mohlo by se totiz jednat o tabak, jehoz aromatizace neni sladka.

  Kdyz jsem k tabaku privonel, vune byla lehce nasladla, ale rozhodne to nebyl jeji dominantni rys. To jen potvrzovalo ma ocekavani.

  Musim se pripojit ke zkusenostem jinych dymkaru se obtiznym zapalovanim. Tabak se opravdu ne a ne rozhoret. Kdyz se to ale nakonec povedlo, horel jiz dobre.

  V chuti jsem rozpoznal jak dubove sudy, ve kterych tabak zraje, tak i mirnou nahorklost chmele. Tim si me tabak ziskal, protoze jsem vzdycky rad, kdyz dokazu jednotlive slozky chuti identifikovat. Lhal bych, kdybych tvrdil, ze tabak neni sladky. Nastesti, tedy alespon podle mych meritek, je spise jen prijemne nasladly.

  Tabak bych tedy doporucil tem, kdo nemaji radi preslazenou aromatizaci zejmena nemeckych tabaku, a presto by radi nejaky aromatik prubli, ci si s nim zpestrili svuj "jidelnicek". Skoda pomerne vysoke ceny a moznosti koupit jen 100g baleni. To je halt vlastnost "vyrocaku".

  Zatim neznamkuji, na to jsem Special Reserve kouril moc malo.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  dh 18.04.'06 16:21:20 
  Koupil jsem si krabičku loni v létě a s recensí jsem tak dlouho otálel, až se mi tabák dočista zošklivil. Samozřejmě mě dostali s tím chmelem, to jeden musí zkusit. Je v tom i nějaký světlý broken flake, vzhledově však dominuje black cavendish. Vůně zasyrova i po zapálení tomu odpovídá: sametově jemná, celkem dosti sladká, netabáková. Na počátku jsem měl dojem, že bude mít něco do sebe a že špatné hoření mám přičítat vysoké vlhkosti. Hořel špatně až do konce a chuť se mi postupně docela zprotivila, i když jsem ho kouřil fakt jen občas.
  Docela zábavné bylo smíchat ho v poměru 2:1 s Commonwealthem od Samuela Gawitha, ale ani téhle směsici bych zvláštní dýmku nevyhradil.
  Za zmínku stojí i krabička, která zvenku vypadá moc hezky, ale tabák nijak nechrání před vysycháním - uvnitř je prostě jen zamotaný pytlík přelepený nálepkou - možná proto to dodávají hodně vlhké? Navíc mi to z etrafiky došlo pomačkané, takže krabičku - ta je na celém tabáku to nejlepší - jsem zahodil.
  Možná bych měl využít možnosti "nehodnotit", prostě to není můj typ tabáku, ale ulevuji takto své nevrlosti. S přihlédnutím k ceně za čtyři. (A hned je mi líp.)
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mates 15.09.'06 23:43:53 
  Trochu atypický tabák, neboť vzbuzuje pár na první pohled protilehlých chutí.Po zapálení(zatím "jedu" stále jenom na jednu sirku, nevím, proč ty potíže s hořením u kolegů) silnější až mírně pronikavá chuť jako dřeva, hořkost-že by ten chmel?-, nakyslost, ale i zároveň jakási sladkost. Napsané to teď vypadá jako naprostý zmatek, ale chuť celkově dobrá ,opravdu trochu zvláštní, během kouření nastupuje více tabák s mírnou hořkostí a ten tabák je cítit až do konce, v tom mne Peterson nezklamal.Jeho síla je chvíli střední, chvíli slabší,ale vcelku pohodový tabáček.Výhrada snad k balení, ale žádná vyschlost tabáku se nekonala, ani přehnaná vlhkost, při koupi byl tabák vlhký asi tak, jak by měl být.Myslím, že by se měl kouřit opravdu pomalu a ze střední až větší dýmky. Pocit při psaní recenze je stejný jako u ostatních Petersonů -tabák je svůj. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Sian 14.08.'07 21:01:23 
  Navzdory recenzím mne tabák nadchl, velmi jsem si pochutnal a jen lituji,že již není k dispozici. vedle sherlocka a balkanu (jeho nahrazek) by se zařadil do mnou pravideln? kouřených tabáků. .Hodnotit lze jen za 1 Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět