www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Plumcake - Navy Blend
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Latakie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka, 100g plech
  Popis: Směs virginského a Burley tabáků okořeněná Cavendishem a ochucená ovocem a jamajským rumem.

  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Graveir 20.06.'04 21:18:16 
  Modrobílý obal, de facto papír s potiskem zavařený do folie. Jiné MB tobolky mi přišly lépe udělané, tato vypadala provedením lehce podezřele.
  Provedení: Virginia, Burley a Black Cavendish. Navíc na webu MB píší že má i kousek Latakie, ale zase nepišou nic o BC, tak nevim. Jinak V a B jsou Loose cut, V tak 2mm B 1,6mm a k tomu ready rubbed BC (či Latakie) ale místy jsou i kusy flaku. Dochuceno Jamajským rumem. V tobolce se mi zdál poněkud suchý (asi blbě svařená tobolka či sklad distributora (GECKO) od ktereho jsem ho koupil).
  Recenze: Po několika vyzkoušených slabých tabácích jeden silnější (MB stupeň 3). I když má být silný vůbec mne neštípal. Po rozbalení krásně voní, něco mezi slivovicí a švestkovým kompotem s náznakem vanilky a skořice. Tabák jen na pozadí a skvěle do té kombinace pasuje. Chce trošku nacupovat jinak je bez klacků. Dobře se zapaluje (jak je suchý). Dobře ale poněkud rychle a horce hoří, přesto produkuje nádherný, modrý, hustý a chladný kouř. Balada. Chuť je sladká přesně akorát s podtextem švestek, příjemně tabáková. Dým překrásně hutný a vonící a osvědčil se v odhánění dotěrných komárů. Ve společnosti vás za něj nevyženou, ale můžete stvořit menší kouřovou clonu. Chuť a vůně se drží skoro až do konce, jen poslední tlející tabák začne chutnat trochu...jak dehet či připečenej karamel. Poslední zbytky nedoporučuji dokuřovat.
  Verdikt: Je silnější, jedna plná dávka bohatě stačí na celý večer. Vyvážená kompozice vůně a chuti. Jediná vada byla přílišná suchost, snad příště bude lepší. U mě zatím nejlepší MB aromatik. Kvůli síle spíše pro zkušenější kuřáky či odolné jedince. Berte všemi deseti.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fénixtest 22.06.'04 18:24:50 
  Recenze vzorku: Na prvním místě musím potvrdit, že Plumcake opavdu obsahuje latakii, takže její odpůrci (včetně mě) ruce pryč. Za syrova je její stopu téměř nemožné zachytit, protože dominuje příjemná vůně švestek (jde ovšem o casing jamajským rumem). Strukturu tabáku už popsal Graveir, dodám jen, že v barvě převažuje světlá, jen občas narazíte na kusek latakie. Kdo o jejím obsahu pochyboval po prozkoumání syrového tabáku, bude přesvědčen hned při prvním zápalu. Chuť latakie zpočátku až překvapivě dominuje, s pokračujícím kouřením ale velmi úspěšně srůsta s aromatizací a ve výsledku dává fascinující, neobvyklou chuť (ve vůni je skoro neznatelná). Plumcake dobře hoří a dává hutný kouř, chuť tabáku mi ale na jazyk nepřišla (když vynechám latakii).
  Verdikt: Skloubením zajímavého aroma se stopovými prvky latakie vznikl velmi neobvyklý tabák, který i já (jako odpůrce tohohle uzeného listí) musím uznat za kvalitní. Výtečný k prvnímu seznámení s latakií, doporučuji jako "přelomovou" směs na dýmkařově cestě od slabých aromatiků k silnějším směsím a uzenému listí.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  flash 22.06.'04 23:23:11 
  tohle prevonene cosi bych tabakem opravdu nenazval, to cemu ja rikam latakie v nem rozhodne neni...kazdopadne verim, ze je to opravdu vhodny kour na odhaneni komaru(viz recenze vyse), na nic jineho se to opravdu nehodi Známka: 5
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Alferi 28.12.'04 19:39:56 
  Po otevření voní po slivovici a zapálený je mi také sympatický. Chuti nasládlé, ale ne sladké, chuti plné. Aromatizace se mi zdá trochu silnější, než bych uvítal - občas se trochu pere s tabákem, ale není to nic nesnesitelného. Zkrátka je to rozumně namíchaný aromatik, ke kterému si určitě ještě někdy najdu cestu (pokud ho taky nezruší). Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Taurendil 17.01.'05 21:17:17 
  Vona z plechovky pre mna neidentifikovatelna. Nieco mi pripomina, ale nic konkretne. Latakiu v nom osobne citim, ma onen udeny nadych, nie vsak velmi. Vlhky primerane aby akurat horel. Hrat sa s nim prilis netreba, len rozdrobit akesi zbytky flaku a napchat. Zapaloval sa dobre, na dve zapalky. Horel dobre, nezhasinal, pustal pekny dym. Tak koncom 2/3 fajcenia mi trochu zaklokotal, aj som si srkol malicko mocky. Vybrat naustok a vyfuknut mocku pomohlo uplne. Chut bola taka nejaka nijaka. Vonu som tiez prilis nezaregistroval, asi som privelmi zvyknuty na vyraznejsi flavouring. Celkovo hodnotim tak lahko pod priemerom, ale dam mu este zopar sanci, nech si nanho dymka zvykne.
  ***********************
  Po dlhej dobe som si precital svoju recenziu a nemozem ju nechat neupravenu. Na plumcake si treba zvyknut a najst tony jeho chute a potom je to jedna basen. Dymku, v ktorej by sa trvalo zabyval som este nenasiel, doterajsie moc neoblubovali jeho teplotu. V kazdom pripade menim znamku na dva, kolacek zachutnal a naova plechovka je na ceste...
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  StanoB 21.06.'08 21:15:39 
  Dojmy začiatočníka.Než som skúsil tento tabak, mal som oveľa aromatickejšie skúsenosti.Po otvorení plechu mi skoro vypadli oči.Tento tabak mi s prepáčením smrdel(aj keď menej, ale smrdí doteraz) ako boľavá noha(asi mam divný nos, ostatným vonia).Ale povedal som si, skús ho, ked už si si ho kúpil.A našiel som svojho favorita.Tento tabak mi zachutil.Po zapáleni je to ohromny rozdiel.Plná chuť, smotanový a hlavne "šťavnatý" dym.sem-tam močkuje, trochu hreje, ale to bude mojim štýlom fajčenia.Fajčiarska i nefajčiarska spoločnosť ho bez problémov akceptuje.U mňa za jedna(aj napriek nosu). Prave končím plechovku, ale už v šuflíku erdží a kopytami bije druhá. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 3.06.'09 22:36:23 
  Musím říci, že na firmu Mac Baren mám celkem "pifku", jejich bazální aromatisace mne zatím odradila skoro od každého jejich tabáku s výjimkou Dark Twistu.
  Ale Plumcake - to je jiná a zasluhuje trochu vylepšit rozpačité renomé z předchozích recenzí.

  Je možné, že se za ta léta změnila receptura - já sám se pamatuji, že jsem jej zkoušel před asi deseti lety a přišel mi aromatičtější. V každém případě absolutně nesouhlasím s těmi řečmi o silné aromatisaci slivovicí.
  Tabák je aromatisován LEHCE, má určitou alkeholovou stopu a především ve vůni za syrova připomíná skutečně koláč hustě posetý čerstvými, právě upečenými švestkami.

  Po zapálení se tabák projevuje spíše přírodněji, po macbarenovské "omáčce" není ani stopy. Obsahuje stopičku latakie, ale spíše pro pikantnost, než že by nějak vyčnívalo kouřové aroma.
  Pokud bych jej měl k něčemu přirovnat, tak nejblíže je asi k SG Navy Flake ... ALE ... zde je méně chuti, méně latakie, a není to flake. Ale ten obecně alkeholový dojem a celkový duch toho tabáku je podobný, možná prostě "navy"!

  Pro mne je Plum Cake příklad nejméně chuťově výrazného tabáku, který ještě akceptuji - méně aromatické chuti již pro mne nepřipadá v úvahu.
  Tabák vnímám jako vhodný pro denní kouření, není nic, čím by se mohl zprotivit a na tak základní tabák je chuť vždy.

  Pro mne asi nejpovedenější MB.
  Známka stoprocentně výborná.

  *** *** ***
  EDIT 2.VIII. 2014
  Přibližně v době sepsání recenze se mi Plum Cake stal denním chlebem, není asi nic, co bych o tom tabáku nevěděl.
  Přestal se k nám dovážet, k tomu několik postřehů:
  1. Plum Cake uleželý 2 roky se může měřit s jakýmkoli tabákem. Archiv starší 3 let je kategorie, na kterou nemá vůbec nic. Nesrovnatelné.
  2. Výrazně lepší je v 250g balení.
  3. Mám jej usazen v nejrůznějších fajfkách, jednoznačně nejlépe mu vyhovuje Savinelli 320 (a pak ovšem Hápův visák, což ale spíše připisuji Mistrovu umu než vhodnosti tvaru).
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 4.06.'09 08:56:06 
  K tomu se mohu jen připojit. Netušil jsem, že bych tabáku od téhle firmy někdy mohl dát dobrou známku, ale spletl jsem se. Plumcake je dle mého názoru pro naturalisty v pohodě a v mantinelech své třídy si jedničku skutečně zaslouží. Je to pravý alldaysmoke - přírodní chuť přesně střední síly s dobrým vývinem chuti od začátku do konce. Nemočkuje, nepálí, bez jakýchkoli problémů s hořením. Aroma v podstatě odpovídá Batrachově popisu, k tomu není moc co dodat. Fakt slušná kvalita. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  komet 4.06.'09 23:43:09 
  Naprosto souhlasím s výše recenzujícími kolegy. Jde o jeden z mála, z mého pohledu, slušných Mac Barenů, ke kterým řadím ještě Navy Mixture. Po otevření cítím povidla, alkohol spíše v pozadí a v kouři mi šnaps mizí úplně, švestko-povidlové aroma však zůstává, ale nijak přehnaně či přeslazeně. Pokud jde o přítomnost latakie, věřím zkušenějším, já ji po pravdě chuťově nějak nedokážu identifikovat. Zmíněný Navy Mixture mi Plumcake trochu připomíná, i když za studena voní intenzivněji, nikotinovou silou bych je řadil zhruba nastejno. Dobře prohořívá, nezhasíná, výrazně nemočkuje, kdo má rád švestkový nádech, se touhle volbou určitě nezklame. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 22.08.'09 13:30:00 
  Plumcake jsem zakoupil na základě posledních pochvalných recenzí na tomto webu. Neměl jsem jinou možnost, proto jsem to riskl a šel rovnou do 100g plechovky. Po otevření mě překvapilo, že tabák byl poměrně suchý, i když plechovka při otevírání nenesla žádné známky případné netěsnosti. Hořel poměrně štiplavě, rozpaloval dýmku a chuť se vytrácela.
  Dal jsem ho tedy dovlhčit a nechal mu nějaký čas klid. Změna k lepšímu o 100%. Tabák chuťově zmohutněl, zesládl a po několika kotlících z jedné dýmky se stal mým oblíbencem. Latakie je při soustředěnějším kouření jasně postřehnutelná. Jako ostatní tabáky Mc Baren vyžaduje lehčí nacpání, pak hoří zcela bez problému. V podstatě jen nasypat a lehce umáčknout, toť můj názor podpořený dosavadními zkušenostmi. Tabák výborně chutná s neslazeným černým čajem, ten ho velmi chuťově podpoří. Skutečně společně se Solent Mixture jeden z nejpovedenějších a velmi zajímavých počinů fy Mc Baren. Známka je jasná, jednoznačně doporučuji.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  stelton 18.04.'10 20:16:40 
  Ke švestkovému koláči od Mac Barem mám vztah jako k žádnému jinému tabáku. Je pro mě něco jako starý přítel bydlící daleko - nezáleží na tom, že se vidíte jen jednou za čas, vždy když se vidíte jste rádi, že jste se sešli a setkání si užijete. Tak přesně to je pro mne Plumcake. Už když jsem ho poprvé ochutnal, věděl jsem že to bude láska na dlouhou dobu a opravdu je tomu tak. P to smutnější je, že tento rok se Plumcake přestává do ČR dovážet :( Ale k samotnému tabáku - po otevření se na Vás usměje tabák hrubšího řezu s kousky flake zlatavé barv- není problém v tabáku nalézt i kusy flake, v posledním balení z USA (16 oz :) jsem našel i celé flake. Vůně tabáku je mimorádně příjemná, opravdu evokuje upečený švestkový koláč, nebo vůni suchých svěstek. Tabák doporučuji před nacpáním promnout. Vyšší vlhkost tabáku není na škodu. Zapálení býva bezproblémové, totéž platí i o hoření. Po nasátí kouře ucítíte chuť poctivého tabáku korunovanou neobyčejně příjemným rumovým (ne Tuzemak !!!) s podtónem už zmiňovaných švestek. Tabák je třeba kouřit pomalu a klidně, pokud zrychlíte má tendenci trochu štípat, rozpalovat se i močkovat. Pokud kouříte klidně, odměnou Vám bude skvěle chutnající chladný kouř s již zmíněným aroma až do úplného závěru. Pro mě jednoznačně favorit, tabák si jedničku zaslouží a to s hvězdičkou. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hael 28.05.'11 18:36:11 
  Tabák jsem koupil v jedné zastrčené trafice ve velké plechové kulaté krabičče (100g). Krabička je kvalitně provedená, a dobře těsní. Negativem však je, že ministerské parte je přímo natištěno na vinětu, takže nejde sundat. Tabák je jemnějšího řezu, letmým pohledem lze identifikovat minimálně tři substance. Koneckonců se jedná o blend z virginie, burley, cavendishe a latakie. Vůně za studena je příjemná - cítím v tabáku vůni švestek, které jsou na začátku kvasení na slivovici, a pak latakii. Ta je nepřečichnutelná, nepřebíjí však ostatní vůně. Ve vůni je znát i flavouring nějakým alkoholem. Co k chutí tabáku? Kouříte kvalitní jemný aromatik s latakií. Latakie je tam přiměřeně - rozhodně ne tolik jako například v Commonwealthu. Mám pocit, že chuť je stejná po celou dobu kouření. V závěru snad latakie jde do pozadí. Hoření je bezproblémové. Pokud má tabák dobrou vlhkost, tak se i dobře zapaluje. Po zapálení vás čeká příjemně chladný kouř. Dýmka by se měla natlačit jen zlehka, v opačném případě bude tabák trochu víc hřát. Ale jak bývá u latakiových směsí pravidlem, hlavička dýmky se přehřívat nebude. Sílu tabáku hodnotím jako střední, možná trochu pod střed. Na závěr bych chtěl říct, že švestkový kolář je perfektním tabákem. Věčná škoda, že už jej koupíte jenom v zahraničí. Hodnotím za 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  PrachatejMizera 28.09.'11 17:20:47 
  Hmmm... (puff, puff) nóóó... (puff, puff) hmmm... (puff, puff)
  Je to dobrej tabák.

  Sluší se tedy říct, že ačkoliv tabáky firmy Mac Baren v oblibě nemám, tohle je skutečná pochoutka. Vynikající vyvážená chuť! Špetka latakie tam funguje jen jako decentní dráždidlo chuti, které během dýmání mohutně znásobuje dýmkařovu chuť na další potáhnutí. Ano, je to sice pořád Mac Baren - nečekejte, že v tomhle tabáku tu charakteristickou MacBarenovskou chuť nenajdete, samozřejmě tam je a značka se prostě nezapře; že jde o Mac Baren poznáte už při prvním zabafání. Jenže tady to nevadí. Fakt ne. Mac Baren prostě vyrobil tabák, který těžko někoho zklame a rozhodně většinu dýmkařů nadchne. Pozoruhodná směs vhodná i pro začátečníky. Dávat jedničky se zdráhám, ale tohle je tak výtečná lahůdka, že prostě musím.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  krpa 29.07.'14 21:55:19 
  Po otevření plechovky Plumcake ucítíte nádhernou sladkou vůni švestek a rumu. To samé se projevuje i v chuti a špetka latakie vše podtrhuje a dokresluje. Je to tabák, který si mohu dát v kteroukoli denní i roční dobu a nezklame. Pokud se na něj jde opravdu pomalu, odmění se dýmkaři sladkou svěží chutí. Vyžaduje vlastní kotel, mě se osvědčil široký a mělký, v něm se rozvine chuť a nepřehřívá se. U mě jednoznačná 1 s *. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 23.10.'15 13:27:07 
  Dovezeno, bohužel, "jen" zvenku. Po otevření neskutečně nádherná vůně - syrské latakie a dokonalé slivovice. Hoří skvěle, chladně. Síla slušná. Dokonalá plná chuť až do konce se švestkami v pozadí. Ač nejsem latakista, tady je její vůně i chuť fantastická a i pro mne přímo lahodná. Nezapírám, že musím nacpávat znovu a znovu. Pro mne od MB jasná jednička s pěti hvězdičkami. Mám i novou stálici mezi favority. Škoda, že zde už není v nabídce. Myslím, že odbyt by byl. Doplňuji - jde o 100 g balení v plechu. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Jarda 15.04.'18 17:25:17 
  Ovlivněn příznivými recenzemi jsem se těšil na příležitost si také jednu tobolku Plumcaku dovézt.
  Tobolka poněkud nostalgického vzhledu, papír zatavený v igelitu. Sedí mi lépe než moderní vlnité papundekly nebo celofány.
  Vůně: jasně dominuje výrazná latakie, ostatní vůně se poněkud ztrácí pod jejím uzeným aroma. Nicméně cítím špetku alkoholu, asi rum. Bohužel, mám pocit, že poněkud vyčpěl-podle recenzí výše jsem se těšil na silnější kopanec. A na pozadí tuším nebo si sugeruji trochu sladkého ovoce: určitě švestek, možná i nějaká jablka, citrusy. Bohužel ani pozdější zvlhčení rumové aroma tabáku nevrátilo.
  Barva tabáku výrazně kaštanově hnědá. Tmavých kousků La a BC je tak čtvrtina. Rozhodně nic pro milovníky anglických chutí. Ta La je tam opravdu jen jako koření.
  Krásný jemný loose cut s dlouhými vlákny. Dobře se nacpáva, slušně a dlouho hoří bez problémů. Kouř je hutný že by se dal kousat.
  Chuť je velmi originální. Sladká Va s BC a k tomu peprnější tón La. Švestkový podtón je lehce cítit. Vše perfektně srůstá k sobě. Na konci se výrazně projevuje La.
  Výtečný a velmi originální tabák. Jeden z mála opravdu "NAVY", které znám. Řadím jej ještě výš než jeho brášku MB Navy Flake i nad SG Navy Flake (který s rumem a pojmem NAVY nemá nic společného).
  Jen mne mrzí, že to rumové či slivovicové aroma vyčichlo-proto hodnotím mezi 1-2. Až dostanu příště další příležitost k nákupu, rozhodnu se k čemu se přiklonit.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  milanko85 12.08.'19 20:47:04 
  Poslední dobou zkoumám pár směsí, které kombinují určitý podíl latakie a zároveň aromatizace. Plumcake patří mezi ně a vzhledem k velkému množství převážně kladných recenzí jsem byl v očekávání.
  Z větší části světlá směs (loose cut + rozpadlý flake) voní po ovoci a tmavé čokoládě, lehká rumová stopa.
  Vlhkost je optimální a krásně hoří i v dýmce, ve které s většinou jiných tabáků bojuji.
  Aromatizace je příjemná, tak akorát pro moji vyuzenou tlamu. Cítím v něm "travnaté" tóny virginie, citrusy, lehkou alkoholovou stopu a lískové oříšky.
  Nejsem specialista na Mac Bareny, ačkoli jejich vanilka byla můj vůbec první tabák, ale dá se říci, že tento blend je povedený a chápu jeho oblíbenost. Mně chybí výraznější projev latakie, která zde je až tou poslední komponentou.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Petr1964 3.03.'20 14:56:02 
  MB Plumcake

  Tabák jsem si přivezl v roce 2018 z SRN, nechal rok uležet a otevřel. Necítil jsem žádnou vůni švestkového koláče, ale jen vůni neurčitého ovoce. Prvních dvacet kouření nebylo nic extra. Tabák hezky hořel, nemočkoval a i dýmu bylo požehnaně. Jenže chuť byla taková rozháraná, švestky stále nikde a nedokázal jsem najít žádnou stopu po latakii. V Německu snad měli metylalkoholovou aféru, že do tabáku raději nedali rum??? Hodnotím za tři a nevykouřený tabák letí do archívu.

  Na základě předešlých kladných recenzí jsem vzal tabák ještě jednou na milost. Díval jsem se na něj né, jako na švestkový koláč, ale jako „Navy blend“ který si tabák hrdě nese ve svém názvu. Drsným námořníkům s koženými jazyky by určitě chutnal, ale mi neuhlazená chuť pořád neseděla. Ve 100gramové krabičce zbývá cca 50gramů tabáku a já přemýšlím, co dělám špatně. Kouřím pomalu, dýmka vlažná, jediné co jsem nezkusil je kouřit s uhlíkovým filtrem. Nacpu dýmku s filtrem Stanwell a ejhle!!!! To je ta správná, chuť pro moji mlsnou hubu. Sprostá chuť námořního tabáku je pryč, a já si vychutnávám sametově hladký kouř. Otevírám láhev Karibského rumu a idylka je dokonalá……

  Po napsáni recenze jsem se pídil, co znamená slovo „plum“ Na první pohled je jasné ,že slovo plum nemůže být nic jiného, než švestka. Jenže, v před viktoriánské době znamenalo slovo „plum“=rozinky (rozinkový koláč). No jasně!!!! To je ta chuť, která mne při přičichnutí k tabáku mátla. Přece jako Moravák vím, jak chutnají švestky v jakékoliv podobě a jak voní rozinky. Moje chyba, že jsem se nechal ovlivnit názvem a předešlými recenzemi a pořád hledal chuť, která v tabáku nebyla a podle mne nemá být.

  Závěr : Kouřit rozinkový koláč s uhlíkovým filtrem mi přinášelo velké potěšení. Pokud budete popíjet při kouření Plumcake slivovici, dostaví se chuť i po švestkách. Vřele doporučuji! Nyní už jen zbývá sehnat Plumcake a dobrou Valašskou slivovici. Oboje mám, ale nedám. Sám mám málo.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět