www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Presbyterian Mixture
Výrobce: Planta
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Směs virginských tabáků, Burley a Latakie. Nejen pro sváteční kouření. Výborný jako základ pro míchání vlastních směsí.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.1

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  cavanagh 16.01.'05 20:19:52 
  Vcelku nenápadná a decentní, avšak přesto půvabná krabička skrývá velmi vábný obsah. Jako jeden z mála výrobců Planta balí tabák uvnitř krabičky do igelitového sáčku, takže i případné poškození nebo ztráta těsnosti nemá velký vliv na kvalitu tabáku. Vůně připomíná kadidlo, čokoládu, snad i trošku vanilky - je kořeněná a celkově spíše sladší. Nicméně po zapálení (vlhkost dobrá, řez spíše jemnější, takže dobře prohořívá) ucítíme neklamné znaky latakie, byť zde tónované virginií. Je-li trošku sušší, mírně pálí, což platí hlavně pro dokuřování, ale pokud je vlhkost správná, neštípe vůbec. Chuť je stabilní po celou dobu kouření. Kouř je hutný a chladný, chuťově sladce do uzena, a jak napovídá i vůně tabáku samotného, trošku kadidla tam je cítit rovněž (asi i proto je na krabičce vyobrazena silueta katedrály...). Společnost ho jednoznačně neodmítne, ovšem díky latakii nadšení také nevyvolá. Nicméně jej lze na zkoušku doporučit každému, kdo touží po mírné latakiové příchuti, středně silné směsi a netradičním zážitku, protože tento tabák je výjimečný. Je sice doporučován jako základ pro míchání vlastních směsí, ale rád jej kouřím čistý. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  brutak154 20.02.'05 09:37:00 
  Při první dýmce mě tabák zklamal. Čekal jsem, že bude trošku hutnější, navíc kolem latakie se mihnul rychlostí blesku, kouř jemný, neštiplavý, ale s jakousi zatuchlou kyselostí. Abych byl v hodnocení objektivnější, dal jsem mu čas. Po čase a dalších dýmkách, kdy jsem se v něm snažil najít nějaké pozitivum: v první půli dýmky kouř pocházející ze všeho možného, ale určitě ne z tabáku. V puse dosti divná pachuť. Tabák se mírně začíná projevovat až v druhé půli dýmky. Nicméně zatuchlá kyselost mě nezbavuje dojmu, že jsem si nacpal hnijící piliny. Závěrem: tento tabák bude mít jistě své příznivce, u mně však propadl - a tomu odpovídá mé hodnocení. Známka: 5
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Cifro 9.02.'07 15:04:33 
  Tabak jemného rezu s mierne latakiovou, nakyslastou vôňou. Horí dobre, chladne. Pri fajčení nevyžaduje veľa zásahov. Chuť tabaku je nevýrazná, skoro žiadna, aróma mierne latakiová, trochu do kysla. Na jazyku neštípe, močkuje slabo. Slabý, menej kvalitný tabak, s málo výraznou latakiovou arómou. Môže byť vhodný pre začiatočníkov ako prvá skúsenosť s latakiovou arómou. Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  tritrek 16.06.'08 09:20:11 
  Vcelku priemerny tabak s jedinecnou kyslastou aromou, ktora sa vsak straca po zapaleni a tak strati aj to jedine, cim by mohol byt jedinecny.
  Mozno to nesmierne mockovanie je jedinecne - skusal som z troch fajok, to je jediny tabak, ktory mi nieze mockuje, a priam leje z fajky.
  Ako som bol nadseny z neho pri nacati krabicky tak som z neho sklamani pri konci.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  ypres bass 6.10.'08 18:12:11 
  1)Obal - Jednoduchá tmavomodrá pixlička s bílým kostelem a bílým nápisem. Těsní docela dobře. Tabák je uvnitř uložen v igelitovém sáčku s papírovým kolečkem
  2)Řez - nakrátko řezaná virginie a nadrobené burley a latakie
  3)Vůně za studena - latakiová, ale ve srovnání se Stanislav London Mixture nebo EMP je taková jakoby těžká a tlustá
  4)Chuť - chuťově mi hodně připomíná Commonwealth, ale je takový tupější
  5)Hoření - hoří dobře, rovnoměrně, středně rychle
  6)Síla - 4/10
  7)Problémy - není to problém ale nedostatek oproti jiným tabákům -
  7)Verdikt - 80%

  není to žádná manekýnka, je to ne moc drahý dělník pro lidi co mají rádi denně latakii a Dunhilly si nechávají na neděli.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  kovarskej 10.03.'09 10:42:00 
  Vcelku jemně nařezaná směs virginie, burley tabáku a bohužel nevelkého množství latakie.Onu nakyslou vůni výše zmiňovanou vnímám i při kouření, byť slabě.Latakie je v tabáku malé množství, takže jen trochu dodává chuť dýmu. Domnívám se že původní receptura než ji Planta převzala pod svá křídla počítala s kvalitnějším tabákovým základem - pak by to byl dobrý tabák. Takhle je to tabák docela slabý ale nutno podotknout jako jeden z mála od Planty kouřitelný.Chová se v dýmce velmi rozumně, nemočkuje mně osobně vůbec, chuť byť docela slabou si udržuje po celou dobu kouření a shoří do popela, nekonají se žádné slepence na dně kotlíku.Řekl bych, že bych si tenhle tabák nacpal ráno po probuzení nebo večer před spaním když bych se už necítil na žádné dospělé tabáky.Nebo při uklízení v kostele. :-) V místnosti celkem příjemně voní, vzdáleně opravdu může připomínat někomu vůni vyvětralého kouře z kadidelnice, mně spíš evokuje vůni kostelní sakristie kde se mísí vše možné od lojovic, voskovic, pluviálů, oltářních rouch naškrobených, chystaného kadidla a takové trošku zatuchlosti kamenné stavby.Kdo někdy v sakristii používaného kostela byl, snad to v tom tabáku najde.Celkový verdikt pro schopnost tabáku bezproblémově hořet a pro to že je podstatně víc horších utrejchů mezi slabými tabáky dávám za dvě.Ten tabák si nehraje na kvalitní záležitost, ale pro toho kdo začíná je dle mého rozhodně lepší než mc.barení omáčky.Proto mu trochu vylepším skóre. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 23.05.'11 11:50:17 
  Na rozdíl od mých předchůdců neevokuje mi tento tabák žádné romantické vzpomínky, prostory či děje. Englické katedrály jsem navštívil, alchymistickou dílnu item apatyku rovněž. Presbyterian mi nic z toho nepřipomíná. Pokud vůbec co, pak zřejmě cihelný prach mezi zuby a zažraný v krku z nějakého vrtání nebo bouracích prací. Ani to však není tak úplně ono. Co tedy ten tabák připomíná?

  Latakii! Je to totiž skutečně latakie, latakie a zase latakie. A nic jiného, než latakii, v tom nehledejte…
  Suchá, jednorozměrná, stále stejná chuť bez jakékoli jiskry či vývoje až do konce. Typický příklad tabáku, kterému jaksi ujel vlak. Bývaly totiž doby, kdy by prostý fakt, že člověk má tabák s pořádnou porcí latakie, jenž neškrábe ani ke konci nehořkne, znamenal výhru. Jenže ty doby jsou dávno pryč! Na druhou stranu, je to doklad přece jen velmi široké a kvalitní nabídky našeho trhu, a dobré práce např. Michala Hubacze, pana Chýlka a dalších, díky nimž jsou špičkové tabáky k mání pro každého.

  Na echtovní vysokoprocentní latakie typu Odyssey nebo Da Vinci je Presbyterian přece jen méně kouřový, na Commonwealth je málo plesnivý a chuťově plochý, na Westmorland moc suchý a nudný, na Skiff mu chybí orientály, na Dunhilly je málo snobský … a na Stanislawovu míchací latakii to zas není úplně čistá latakie. Přitom kuřácké vlastnosti jsou výborné, bezproblémový tabák.

  Problém tedy nespočívá v té latakii, ale v nezajímavých a málo aromatických viržínkách v pozadí Presbyterianu. Kromě té latakie tam není cítit lautr nic – a přitom ten tabák není vůbec slabý! Je to taková poctivá 5 až 6 z 10 bych odhadl. A to rozhodně nejde na vrub latakie, ergo viržínky tam budou, ale projevují se jen silou. Kdo si chce experimentálně potvrdit zlaté pravidlo latakistovo, že dobrou latakickou směsku dělá orientál a viržínka, nechať sobě Presbyterian pořídí – a potvrdí, že tam prostě chybí to spektrum chutí, na jehož pozadí by mohla latakie vyniknout.

  Jaký tedy vynésti nad Presbyterianem konečný verdikt? Chápu, že někdo k němu může mít blíž pro nostalgické vzpomínky z dob minulých, dnes se však hodí nejlépe na latakiové dokořenění domácích směsí. S aromatiky jde dohromady dobře a výsledek rychle nabírá směr k EMP od těch snobských Dunhillů.

  Dávám tedy nakonec trojku, byť jsem z počátku byl s tabákem pod dojmem dávky latakie spokojen. Třetí fajfka je ale už tak nudná, že se nedá nic dělat: tabák je to jen průměrně dobrý, snesitelný samostatně nejlépe na zimní procházky.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Levak Bob 10.03.'12 00:13:42 
  Presbyterian Mixutre byla pro mě jako teologa lákavá nabídka, a byl jsem rád že jsem to zkusil. Tabák překvapí cenou, a konečně i chutí. Chutná jemně uzeně a je nutno dodat že jinak než voní. Nádherně hoří, po zapálení jsem nikdy nemusel dopalovat, také téměř nemočkuje. Doporučuji! Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Karl Rahner 29.03.'14 14:39:59 
  …další teolog, další recenze na Presbyterian mixture :-)

  Na nějaké sváteční kouření tenhle tabák není, ale zároveň se nedá říct, že by něčím urazil. Latakista si určitě může pochutnat. Přesto řeknu rovnou, že Presbyterian mixture považuji – alespoň v současné době – za trochu zbytečnou položkou na našem trhu, a to vzhledem k jeho zaměnitelnosti a nahraditelnosti.

  Nevím, proč čtu v různých popisech o obsahu burley. Podle mě je to omyl českého internetu, který se šíří opisováním… Jestli je ve směsi vedle virginie a latakie ještě nějaká třetí složka, je to spíš ne moc výrazný orientál, burley rozhodně ne. Čili jde o klasickou trojkombinaci anglického typu, jak napovídá už typická vůně za studena. Aroma tabáku nepatří celkově k těm výraznějším a nepřekvapí ani žádnou originální charakteristikou. Prostě přímočará, umírněně latakiová chuť.

  Celkovým dojmem a množstvím latakie řadím tuto směs nejblíže k Stanislaw London mixture. Ta u mě ale vítězí jak zpracováním, tak chutí (…a navíc cenou). Presbyterian je taky dobrý, ale nenacházím důvod, proč by mohl mít u někoho přednost. Snad jen, že plechovka je rozhodně lepší balení, než padesátigramová tobolka od Stanislawa.

  Řez je obvyklý pro mixtures, jen o něco hrubší. Drobné negativum je množství klacíků a nedocupovaných lístků. Takže určitá ruční péče před nacpáním je nezbytná. Pak až lze docílit bezproblémového kouření.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ragaz 5.04.'15 23:31:29 
  Příjemný tabáček, který jsem načal a následně začal zkoušet různé Dunhilly, SG apod. a pak jsem se bál k němu vrátit...ale opatrně jsem napařil, abych ho zvlhčil a dokouřil krabičku a musím říct, že i ve srovnání s výše uvedenými nedopadl špatně. Je to tabák chuťově příjemný, vynikajícího hoření, močkování ani kyselost jsem nezaznamenal, spíš ke konci jemnou nasládlost. Latakie je přítomna výrazně jak ve vůni za studena, tak při kouření. Ve své cenové kategorii ohledně latakiových tabáků nemá alternativu - Balkan Latakia a London mixture od Stanislawa jsou sice výborné tabáky, ale chuti jsou odlišné. Normálně bych asi hodnotil mezi jedna a dvě, ale vzhledem některým mizerným hodnocením, které si tento tabák fakt nezaslouží dávám 1. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Plha 23.03.'16 23:21:13 
  V hodnocení tohoto tabáku se vetšinou shodnu s předrecenzentem Ragazem.
  Dodám bezproblémové nacpáváni a hořeni vzhledem k jemnosti tabáku (po vytřídění klacíků, které u tohoto výrobce nejsou žádnou vyjimečností).
  V chuti ke konci nasládlost, jinak příjemně kořeněný přírodní tabák, považuji jej za lehčí latakiovou směs se zvláštní příchutí a vůní (určitá zatuchlost kostela, kadidlo...), která jej činí trochu odlišným oproti klasickým lehkým anglickým směsím. Od Planty rozhodně jedna z nejlepších směsí vůbec dle mého názoru.
  Zaslouží si celkově lepší dvojku, proto dávám za 1 k vylepšení celkové známky.
  Je to smě vhodná k celodennímu kouření, vzhledem k síle a nenáročnosti klidně k práci či jiné činnosti, při které je žádoucí se o dýmku příliš nestarat.
  Svého času jeden z těch lepších, v dnešní široké nabídce již zvolna zapadá.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Xcriss 16.09.'16 13:38:44 
  Tento tabák jsem si koupil jako úplně první latakii, původně k zakuřování dýmky díky jeho příznivé ceně. Nakonec z něj ale asi bude můj oblíbený tabák! Tedy v bodech:

  Obal: 50g kulatá plechovka, která výborně těsní! Krom toho je na ní pěkný kostelíček a pár slov o směsi. :)
  Řez: řekl bych akorát, spíše jemný.
  Vůně za studena: velmi zemitá až zatuchlá, hodně je cítit latakie
  Chuť: velice jemná a vyrovnaná lehčí směs. Latakie nepřebíjí vše ostatní, celkově je chuť dost charakteristická, skoro jakoby v ní bylo cítit kadidlo z toho kostelíku na obalu. :)
  Hoření: Velice způsobné! Ani v začátcích mě směs nikdy nenechala "ve štychu" a po pár kouřeních je to taková jistota.
  Síla: Spíše slabší, žádný driják
  Problémy: Snad jen to, že tolik lidí ji odsuzuje dopředu jako směs k míchání - to je škoda!
  Verdikt: Podle mého opravdu povedená, léty prověřená směs zejména pro milovníky klasičtějších chutí. Někdo si v její zatuchlosti bude libovat, jinému nesedne, ale rozhodně je to něco jiného a zajímavého. Pro mě to bude nejspíš stálice, podle mého podceňovaná směs!
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Maja 6.10.'17 14:27:53 
  Po rozpačitém začátku mi přichází na chuť. Hodnotím kladně. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět