www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Quiet Nights
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Neznámý
  Balení: Neznámé
  Popis: Rich, deep, contemplative... Ripe red virginias, fine orientals, smokey Cyprus Latakia, and a pinch of Acadian perique are pressed and matured in cakes before being sliced. The sophisticated flavors and exotic aroma provide a wonderful backdrop for quiet moments of reflection, a good book, and if you are so inclined, perhaps a wee dram.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.5

  Jersey 10.02.'16 15:51:01 
  Tabák byl uveden na trh v roce 2010 v sérii Old London. Blenduje ho Pease pod manufakturou Cornell n´Diehl Vyzkoušel jsem jej vyloženě ze zvědavosti, protože bývá často označován za substituenta téměř nedostupného tabáku Ezoterica: Penzance. Tabák se prodává v 2oz a 8oz úhledných plechových krabičkách s fialovým přebalem a tin-open uzávěrem.

  Řez: je hrubší loose cut, spíše crumble cake a ještě spíše crumble než cake, protože se při doteku rozpadá v ruce.
  Vůně za syrova: kořeněná, pikantní, příjemně kyselá. Lze v ní rozpoznat na první přičichnutí latakii s orientálem. Vůni bych obecně přirovnal například Old Dublinu, tam ovšem podobnost končí.

  Úprava: Vlhkost je téměř optimální, doporučuji rozmělnit v ruce a nechat chvilku doschnout. Potom se nacpává velice dobře a rovnoměrně.

  Hoření: Perfektní, pomalé do bílého popela, bez nutnosti častého připalování, téměř bez kondenzátu.

  Chuť: Chuť se rozvine až po důkladném rozdýmání a nejlépe jsem si tabák vychutnal vždy od poloviny baňky. Směs je poměrně komplexní a vyvážená, přesto lze rozeznat více chuťových komponent. Latakie hraje prim v podobě příjemné uzenosti. Tabák má tělo, je poměrně krémový ale chuť je plná/silná. V dozvucích je na jazyku cítit příjemná pikantní kořenitost společně s velmi jemným a nenápadným nádechem praženého kakaového bobu a ořechu či kaštanu. Červená virginie dovává nepatrnou sladkost.

  Celkově příjemný zážitek. Plechovka byla stará jen pár měsíců a určitá doba zrání by tabáku jistě prospěla. Přesto jej však můžu doporučit k vyzkoušení a to zejména lidem s oblibou latakiových tabáků s opravdu plnou chutí např. Dunhill Nightcap či Ashton Artisan´s Blend, protože to není "jen další latakie". Penzance jsem zatím neměl, proto nemohu srovnat.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 1.07.'18 11:07:51 
  Latakiový dezert!!!
  Můj první tabák od G. L. Pease, který jsem si vybral na základě nadstandardního hodnocení na tobaccoreviews. A musím uznat vysoké kvality této směsi.
  Už po otevření plechovky se line příjemně nakysle uzené aroma. Vlhkost perfektní, řez je broken flake/broken cake, který se krásně rozpadá a nacpává. Barva převládá tmavě hnědá.
  A to hlavní - skvěle poklidně chladně hoří. Je to jemná latakiová směs lehce pikantní po perique, ale hlavní roli hraje kombinace latakie, orientálů a virginie, takže nasládlá nakyslá uzená dokonalost.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět