www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Rajek´s No. 5 (Virginia / Perique)
Výrobce: Různí
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Perique
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: EstatePipes.de No.5 je komplexní silná směs čtyř různých virginských tabáků a perfektně vyzrálého Perique řezaného do dlouhých plátků. Přimíchán je neochucovaný černý Cavendish z Green River a špetka na vzduchu sušeného bílého Burley v silných plátcích. Vše pohromadě dává směsi silný a plný základ s nádechy opravdové síly. Na závěr se celá směs promíchá a jedinečným způsobem nechá dozrát, čímž ztmavne. Chuť je na patře plná, hrubá, lehce sladká a úchvatně pikantní, s tóny fíků a rozinek. Pozoruhodná směs pro milovníky tabáku Perique.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: možno zakoupit na www.rajek.de, € 7,50
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  gotreg 18.09.'06 00:10:41 
  tabák jsem zakoupil při hledání té ideální kombinace VA+P.
  Po otevření krabičky velmi překvapila intenzivní vůně medu se stopou jablek. Po odvětrání nastoupilo sušší, přírodní aroma - slabounký závan balíku slámy nebo obilí.
  Z počátku nevýrazná chuť se rozvinula v příjemný neutrál se znatelnou stopou Perique. Ke konci se vystřídal slabounký nádech medu se štiplavostí.
  Nikotinově není tabák bru(n)tální, ale rozhodně mi příjde silnější než většina VA+P "kolegů", které jsem ochutnal.

  I když nedosahuje vyzrálosti DLNR či Elizabethanu, doporučuji alespoň vyzkoušet.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 20.08.'07 17:42:58 
  poznámka k předchozí recenzi - Rajek nám podražil, takže už je to 7.75 € /50 g a je otázkou, jestli se ten dovoz (včetně poštovného) vyplatí. I já jsem ho zakoupil v rámci V/P experimentování. Mě vůně zasyrova nepřipadá medová, spíš fermentovaná (sladkokyselá) s hořkým podtónem. Po zapálení je Perique skutečně znatelné, ale chuť vnímám - bez jakékoli štiplavosti - především jako výrazně nahořklou (zdůrazňuji že příjemně!), čili dost atypickou. Alespoň já jsem se s podobnou chutí potkal poprvé a pár přátel, s kterými jsem se podělil, to vnímalo podobně. S ohledem na původ tabáku potěší nepřítomnost jakékoli aromatisace. Vzhledem k řezu se dobře nacpává (bez úpravy) a dobře hoří, tj. nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost. Síla pro mě pouze střední, ale co lze čekat od příznivce SG BXX a No.4 ? Resumé: celkem kvalitní a zajímavý tabák osobité chuti, který však ve své kategorii nemá na (zatím) levnější, dostupnější a zajímavější (třeba St.James či Louisiana Flake), takže za dvě. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět