www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Rattrays Bagpiper's Dream
Výrobce: Rattray´s
Složení:
 • Virginie
 • Cavendish
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 100g plech
  Popis: Směs ručně rozcupované tmavé Virginie typu flake, červené a tmavé Virginie točitého řezu a vynikajícího Cavendishe. Lákavá plná kořenitá chuť kyprého a lisovaného řezu je završena jemnou brandy a dalšími ingrediencemi z rodinného tajemství řady Rattray.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Cifro 27.06.'07 02:33:31 
  O tomto tabaku (Gajdošov sen) som sa prvý krát dozvedel až keď sa objavil v ponuke e-trafiky. Jeho históriu nepoznám. Tabak je balený v u nás menej bežnej 10 dkg konzerve. Po otvorení sa zatvára plastovým viečkom (tesní perfektne). V konzerve je tabak od svetlej Virginie po čierny Cavendish prevažne rezu loose cut. Časť Virginie (cca 10 - 20%) je rezu ready rubbed. Vôňa tabaku je výrazne sladká, intenzívna ale nie agresívna. Vôňa koňaku, zmiešaná s vôňou karamelu celkom úspešné potláča vôňu tabaku. V tabaku cítim niečo, čo vo mne evokuje spomienky na detstvo, ale akosi sa mi nedarí vybaviť si, čo to je. Na pohľad je tabak kvalitný, bez stoniek a zhlukov. Do fajky sa napcháva dobre, aj keď časti ready rubbed je potrebné ešte potrhať. Dobre horí, nezhasína, ale má tendenciu rozpaľovať sa. Treba fajčiť pomaly, rozvážne. Keď sa tabak príliš prehreje, horkne. Chuť tabaku je menej výrazná, sladká, ovplyvnená aromatizáciou. Aróma dymu je výrazná, ovšem po vyfajčení circa štyroch kotlíkov sa aromatizácia umravní a jej intenzita je tak akurát. Ani príloš výrazná, ani slabá. Ovšem v chuti zostáva naďalej. Tabak fajčím vo fajke, v ktorej ešte nebolo nič iné. A ak sa neprestane dovážať, tak ani nebude. Čím viac ho fajčím, tým viac mi chutí. Je podobného charakteru ako Black Cherry od SG. Ovšem nie tabakom (úplne odlišné tabaky), ale štýlom aromatizácie. Aromatiky veľmi neobľubujem, ale v týchto tabakoch mi aromatizácia nevadí. Skôr naopak. Práve aromatizácia tvorí ich charakter, pričom nie je potláčaná chuť tabaku. Aromatizácia tabak perfektne dopĺňa.
  Predpokladám, že ďalšie recenzie budú rozporuplné, pretože aromatizácia nemusí každému sadnúť. Tabak je to však kvalitný. Podľa mňa je to výborný aromatik, ktorý si rád zapálim kedykoľvek.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  kovarskej 6.11.'07 13:28:46 
  Tabáček jsem dostal jakožto vzorek na ochutnání, příjemně vlhký, jemného řezu, výrazné vůně jakoby brandy, hroznového vína, karamelu a vanilky dohromady.Bez problémů se nacpává a i když je vlhký proti očekávání bez problémů klidně prohořívá a nemočkuje.Kouř dává hutný, neštípe a zanechává spíše slabě nasládlou, mírně nakyslou chuť, která však nepřerazí chuť tabáku.Vůně pro kuřáky i nekuřáky je víc než příjemná a bez problémů přerazí i hospodský puch laciných cigaret, viržinek a podobně.Škoda že už není k dostání, vyhradil bych mu fajfku.Dávám za jedna. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  jcp 19.02.'08 09:37:02 
  Obal - válcová plechovka 7,5x10 cm s odtrhávacím plechovým víčkem, nad tím víčko plastové které sice vypadá nic moc, ale těsní mnohem dokonaleji než většina plechovek. Kvalitní plastopapírový tartan - příslušnost ke klanu se mi nepodařilo zjistit :o)
  Co se řezu týče, na mě působí spíš jako mixture, s žádnými částicemi flake jsem se nepotkal, BC i jednotlivé druhy V jsou ve směsi velmi dobře identifikovatelné. Vůně zasyrova skutečně výrazná. Vlastní tabákové aroma je dosti potlačeno, jasně je identifikovatelná vanilka, možná i ta brandy (i když si nejsem zcela jist), ale krom toho jasně cítím ještě cosi, co mi ze všeho nejvíc připomíná švestková povidla (sic!). Tabák působí dosti vlhce, vliv na hoření to však nemá. Chuť velmi zajímavá, dost přesně odpovídá aromatizaci. Nasládlá, plná, s převahou vanilky. Ale pozor - v porovnání s třeba MB Vanilla cream je ta vanilka neporovnatelně slabší, spíš jen něco jako vanilko-čokoládový puding, navíc ta příchuť povidel je stále jasně rozeznatelná. Celkově velmi zajímavá a podle mě zdařilá chuťová kombinace. Okolí v kouři vnímá rovněž především vanilku a neprotestuje.
  Známku neuvádím, od přívržence silných naturálů a latakií by nebyla objektivní - k tabáku jsem se dostal víceméně náhodou (zcela mimořádně mě pojala chuť na nějaký lehčí aromatik, chtěl jsem MB DTW a Elli v Dlouhé mě přesvědčila na tohohle dudáka). Každopádně bych ho asi hodnotil za jedna s tím, že přívrženci aromatiků by ho měli minimálně vyzkoušet.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  duszko 30.03.'08 20:47:19 
  K obalu jen - za pomoci alkoholu,štětce a trpělivosti se dá opatrně odstranit "parte"(za "sucha" se strhává i původní polepka).
  Za syrova z tabáčku cítím výrazně karamel,koňak,lehounký náznak vanilky a navinulé ostružiny.
  Při pomalém dýmání se začne rozvíjet celá škála chutí s dominujícím karamelem.A právě kombinace karamelu,vanilky....u mně navozuje pocit dobré smetanové čokolády.Teda při kouření bez filtru.
  Při kouření s filtrem je chuť jakoby "ořezaná" a nerozvíjí se.Je taková krátká a plochá.
  Dávám zapravdu Cifrovi,že čím déle ho kouřím,tím plněji ho vnímám a dokážu v něm nacházet další odstíny chuti.
  Rozhodně u mne za 1!

  U další plešky ty navinulé ostružiny, či chcete - li povidla naprosto chybí.
  Za syrova jsou cítit maliny, při dýmání jen velmi okrajově.
  Celkově tabák utrpěl na své charakteristice.
  Škoda.
  Nevím, jestli si jej ještě koupím.
  Čekal jsem opravdu tu původní chuť která se rozvíjela.....

  Tak jsem si další plešku přece jen koupil...
  Vůně se zase blíží k té první a tak ho tedy beru na milost.
  Zatím jsem totiž nenašel takovou směs, která by mi tenhle nahradila.
  Co se aromatiků týče asi mi dudák bude ještě hrát dlouho.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Hael 9.10.'11 10:57:25 
  Tabák jsem koupil v Dlouhé v Praze někdy v únoru. Je ve 100 gramové konzervě (jako od arašídů) s dobře těsnícím plastovým víčkem. Je to blend virginia + cavendish. Tabák je jemného řezu obsahující tmavohnědé a světlehnědé substance správné vlhkosti. Je výrazně aromatický za studena. Cítím v něm hlavně vanilku. Rovněž flavouring alkoholem je bezproblému vnímatelný (mohlo by to být ono brandy jak se koneckonců uvádí). Tabák je potřebné do dýmky natlačit silou dětské ručky. Pokud se tak nestane, podle mých zkušeností se dýmka začne přehřívat. Se zapalováním jsem nikdy u tohoto tabáku neměl problém - vždy jednosirková záležitost. Při mírném potahování drží dýmka tu správnou teplotu. Chuť při kouření je výrazná - opět ta vanilka s brandy. Musím říct, že mi tato chuťová kombinace připadá celkem příjemná. Tabák občas zaštípe na jazyku, ale není to tragické. Tabák rozhodnění žádný nikotinový silák. Jeho sílu odhaduji tak 3-4 z 10. Nekuřákům voní. Pokud chcete příjemně provonět místnost, tak Dudákův sen je tím pravým tabákem. Tento tabák patří k mým oblíbeným aromatikům (vedle Grousemooru, Švestkového koláče a Bobovy čokolády). Doporučuji vyzkoušet. Hodnotím za jedna. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Horan 30.03.'21 15:18:37 
  Tabak mi byl doporucen jako nahrada za Nappa Valley od A & C Petersen ktery se uz nevyrabi.
  Vune po otevreni plechovky je velmi sladka, ale ne "protivna" Tabak byl krasne vlhky, dobre se nacpava. Dobre prohoriva a nemockuje. Chutna vyborne, nestipe, proste dobre koureni. Jedine na kdyz dymka koncila tak chutnal lehce nahorkle. Ale to mohlo byt zpusobeno priliz rychlym kourenim.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět