www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: RB plug
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Plug
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Take the cake of Full Virginia, cut it into blocks, add the flavour and you have RB Plug. Medium strength and aromatic.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.7

  basa333 15.04.'08 00:22:29 
  Tedy, tenhle tabák je aromatický mazec. Po otevření staniolového obalu to byl neskutečný závan indického haremu, citronu, santálových tyčinek, růžového oleje a ještě nevím čeho, avšak bez takové té aromatikové pudingové omáčky, tedy ne do sladka. Při první dýmce jsem vůbec nezaznamenal chuť tabáku, při dalších už ano, ale vždy až od poloviny kotle. Tabák je to ale absolutně způsobný, bez jakéhokoli močkování, přeci jen se pozná kvalita. Hoření bez potíží, klasický plug, dosti vlhký, ale po 3. - 4. zapálení už jede. Pro naturalisty tvrdé aromatické kladivo, aromatikáři by si na něm mohli pochutnat, ale bude jim možná připadat trochu silný. Pro okolí snesitelný, asi jako indické tyčinky s růžovým olejem. Mohu potvrdit názory některých recenzentů, že buď si jej zamilujete, nebo už si ho nikdy nezapálíte. Já jsem asi na půli cesty. Možná si ho někdy ještě zapálím, ale jen proto, že neutrální tabáky (samozřejmě ve svých dýmkách) po něm chutnají prostě božsky. Ach ano, a malé upozornění: po jednom kotli tenhle tabák klidně můžete někomu věnovat, protože z dýmky ho crossoverem budete cítit ještě na 20 kotlech latakie. To mě vlastně vůbec nenapadlo - zkusit ho v nějaké takovéhle divoké směsi. Ono mi ale asi nic jiného nezbyde... Doporučuji alespoň vyzkoušet, za test to stojí - třeba budete patřit k té první polovině. Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fojt 25.05.'15 15:31:16 
  Tak to je prda. Aromatická. Absolutně zvláštní tabák, který si vybere čas na přípravu. Na řezání cihly si připravte motorovou pilu, světelný meč nebo nůž od Ramba. Já jsem vyhradil (obětoval se jeví vhodněji) mimo dýmky i vlastní nůž. Vůně po rozbalení je pro mě jedinečná. Řekl bych holič z oficíny druhé cenové kategorie. Víc to rozvést nedovedu. Po oddělení plátků, jsem tyto nechal uschnout asi cca 2 hodiny a pak po marných pokusech s různým lámáním do otepí, žmouláním do kuliček, jsem došel k tomu, že je rozemelu v trávomlejně. Do dýmky pěchuji opatrně, aby to nebylo moc přitlačené. Prostě celá příprava opravdu vyžaduje své. Ovšem, pak vás tabák odmění. Je to opravdu vydatný aromatik, který skvěle chutná pro mě za těchto podmínek:
  a) po kačeních hodech, zabíjačce, uzeném masu apod.
  b) pokud se v předchozích dnech oddáte bezuzdnému kouření plnotučné latakie,
  c) sedíte u krbu a popíjíte hořkou 12.
  Tabák hoří skvěle. Dřív jsem zkraje kotle potřeboval nějakou sirku navíc, ale teď už jsme si sedli. Známkovat ho nechci, neboť ho beru k mimořádnému a nikoliv dennímu kouření. Jedině pak si ho vychutnám. A pro pós, myslím si, že nikotinu v něm není málo. Ale to může být subjektivní, jako celé mé hodnocení.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 25.06.'18 14:06:46 
  V rámci věčného hledání a jistého staromilství jsem zkusil poprvé plug. Předbíhám, ale nelituji. Obdržel jsem nezatavenou jakoby mastnou temně hnědou tvrdou cihličku. Oproti kolegům však toliko jemně velmi příjemně ovoněného tabáku - že by tím nezatavením? Snad květiny, voňavka z doby babiček. Ale vskutku nic přehnaného, nic chemického. Sedí mi to a velmi.

  Pokrájení je oproti lanům fuška. Ale odlamovací řemeslnický nůž tento krásný obřad přípravy zvládne i na půl až 1 mm tenké plátky. Do běžné hlavičky jsou pak 2 až moc. Tedy po podstatně námahavějším rozdrobení, kdy se mi osvědčilo předem je ještě rozpůlit. Nacpání do dýmky chce jemnost, moc neutlačit. K zapálení využívám zapalovač. I tak to totiž stále napoprvé nezvládnu.

  Tím poněkud delší úvodní obřad přípravy končí. O to větší je jak touha, tak odměna kuřákova. Fantasie. Hutný kouř, zcela trvalá příjemná chuť tabáku i jemné aromatické esence, síla akorát. Vše tedy v naprosté harmonii. A hoří to dlouho! Jen dýmat nutno rozvážně. Tak jak si toto retro zpracování tabáku bezpochyby zaslouží. Jinak se objevuje sklon k rozpálení dýmky i větší vlhkosti.

  Já jsem naprosto nadšený a půjdu do dalších. Je to prostě bomba! Nádherné staré časy. Ale asi budu preferovat hlavičky dýmek co největší.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Rashid 6.08.'19 17:13:43 
  První z plugů, který mě lákal k pořízení a následném ochutnání. Vzhledem k absenci dostupnosti této lahůdky ve vzorcích, chtělo trochu odvahy investovat do čtvrtkilového balení, avšak zklamání se nekonalo. Naopak. Jsem nadšený. Můj rituál přípravy tabáku jest obohacen o nový další, neboť kostka tabáku, velmi libé vůně, tvrdá jako kámen, jest potřeba nakrájet na 0,5-1mm tenké plátky, což mě osobně jde asi nejlépe zalamovacím řemeslnickým nožem. Ačkoliv se zdá na první pohled a omak, že kostka je vyschlá na troud, není tomu tak. Nakrájené plátky, flake, se dají poté lehce nadrolit a nacpat do dýmky.
  RB Plug bafám cca od loňského října, nějakých těch padesát gramů už mám možná vykouřených, avšak doteď jsem na vážkách, je-li RB plug mýdlák, či nikoliv. On je totiž RB plug, dle mého osobního názoru, podobného druhu, jako Grousemoor, byl-li by známější v širší obcí dýmkařské, věřím, že bez se na toto téma vedli stejné vášnivé diskuze, jako v případě Grousemoora. Aromatizace se těžko popisuje, mě velmi příjemná směs snad květin, santalových tyčinek, parfému našich babiček, růžového oleje, avšak nikoliv těžkopádná, někde na hranici mírné a střední aromatizace.
  Ale ta chuť, přátelé chladného dýmu, ta chuť je famózní. RB plug je aromatizovaná virginie, slisovaná do plugů, řádně odleželá, lahodné nasládlé chuti, s kořeněnými tóny, ale nečekejte chuťě koření známé z kuchyní současnosti, nebo alespoň kuchyní evropského formátu. Velmi opatrně, našlapujíc po špičkách, naznačil tóny cedrového dřeva, kardamonu, hřebíčku, skořice a čehosi pohádkového, či z říše fantazie. Opravdu geniální tabáček, který už nějaký čas má u mě svoji dýmku. Stejně jako kolega přede mnou, nacpávám jemně, moc neutlačuji. Z počátku kotle se může jevit jako z druhů azbestových tabáku, po rozpačitém začátku potom hoří způsobně a..... a hódně dlouho. Nikotinovou sílu pociťují jako 5-6 stupnice Synjeca.
  Jeden ze dvouch mnou nejoblíbenějších aromatiků. A pro mě osobně též jeden z dvouch nejpovedenější tovarů z dílny Samuela Gawitha vůbec.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět