www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Red Rapparee
Výrobce: Rattray´s
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Exhilarating and elusive, quaint and seductive. Prepared from choice Red Virginias and heavily flavored with Orientals, giving it a red tinge. It burns in the pipe with the spontaneity of a fine cigar.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Směs Virginie, Latakie a Orientu.
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 16.07.'07 16:25:24 
  Rattray´s Red Rapparee
  Obal – 100 g piksla jako od arašídů, s plastovou krytkou (překvapivě dobře těsní.
  Řez – mixture. střední řez, velmi kontrastní barvy
  Vůně za studena – nelze přečichnout latakii, která přeci jen utává charakter tohoto tabáku. Vůně je nicméně překvapivě lehká a svěží.
  Chuť – klasická, lehká latakiová směs. Zdálo se mi, že v chuti je cítit výrazný podíl orientálních tabáků, a navíc (nevím jestli je to těmi orienty) zřetelnou chuť oříšků… celkově velmi jemné a vyvážené.
  Hoření – zcela bez problémů
  Síla – střední (4 z 10ti).
  Problémy – snad jen ona zmiňovaná lehkost. Skoro celé balení mi tabák přišel jako dokonalost sama, ale koncem plechovky jsem přeci jen zatoužil po nějaká hutnější latakii…
  Verdikt – ve své kategorii „lehkých latakií“ 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 2.08.'10 21:25:00 
  Povzbuzen předchozí recenzí zakoupil jsem 50g piksličku a dobře jsem udělal. Po otevření je cítit aroma kyperské latákie a lehčích orientálů a vzdáleně klasická povidlová vůně virginie.

  Chuť po zapálení je vyvážená. Zpočátku klasická s vysokým podílem orientálů a lehčí latákie. Nicméně to nejlepší, aspoň podle mého názoru, tabák ukrývá v druhé polovině dýmky, kdy orientály dávají dýmu ovocnou příchuť, myslím trochu pomerančovou, a latákie trochu zesílí. Kompozicí podílů jednotlivých složek bych tabák přirovnal k SG Squadron Leaderu, avšak zde nejsou orientály tak natrpklé a jsou více uhlazené.

  Hoří bezvadně, silou je někde mezi slabý a středně silný. Problémy nemá, snad jenom předrecenzentem zmiňovaná lehkost:) To je ale problém pokud od něho čekáte hutnou latákii. Pokud chcete lehčí, tak byste měli určitě Red Rapparee vyzkoušet
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 22.11.'17 16:48:56 
  Po 2 letech ve vitríně a dost možná i po několika letech ve skladu (soudě dle zabarvení a stavu papíru uvnitř) jsem otevřel Red Rapparee. Po otevření cítíte silně uzené a nakyslé aroma. Jedná se o klasický loose cut. Moje krabička obsahovala velké množství klacků i dost velkých. Tabák hoří příkladně, ale velmi rychle popelnatí - doslova mizí v dýmce před očima, takže je vhodný, pokud na dýmku máte méně času nebo je venku zima a vy nechcete umrznout. V chutí se jedná o skvělou vyváženou anglickou směs, je obsažen i BC, čemuž bych i věřil, protože jakási nevšední sladkost je cítit. I přes klacky a rychlé hoření skvostný tabák, navíc cena i u nás potěší. Známka: 1
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Lord Ondraash 4.03.'20 02:24:42 
  Po otevření byla vůně pro mě nezvyklá, voněl jako uzený maso? u tabáku bych nečekal... (moje třetí latakie, Balkan Mixture voněl jako hořící popelnice a Latakia Flake od Conella jako uzená studentská pečeť). Po odvanutí už by se dala vůně popsat jako uzené ve švestkových povidlech.

  Už to tu někdo psal, ale přidám se, z tabáku jsem vytahal naprosto unikátní množství klacků a nějaký to poleno, po Hallu to pro mě bylo fakt překvapení.

  Po zapálení uzený ustoupí poměrně do pozadí a spíš je aroma něco jako pečený med, páreček vykukuje jen zřídka a hodně v pozadí. Dýmal jsem to po fajfce právě Latakia Flaku a musím říct, že jsem se skoro bál, abych nedostal cukrovku. RR je určitě jemnější v aromatu a latakie je opravdu jen tak lehký dotek. Chuťově je ovšem RR mnohem výraznější, alespoň co se týče sladké chuti, kterou jsem vnímal extrémě (fakt bonbon). Zřejmě to lze připsat virginskýmu tabáku, kterej ve Flaku chybí úplně.

  Obecně je dobrý u latakie alespoň semo tamo prohnat kouř nosem, ale u RR rozhodně žádný borový šišky v nose nečekejte (narozdíl od balkanu, ten je jak sedět u táboráku právě z těch borovejch šišek).

  Dohromady ale je směs velmi vyvážená a jeden z nejlahodnějších tabáků, co jsem kdy pálil, jen je potřeba mít zrovna náladu na sladší dezert.

  Vo hoření tu psát nebudu, standardně mi jakákoli latakie přijde zatim z tohohle hlediska lepší než jakejkoli aromák nebo neutrál.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět