www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Rose of Latakia
Výrobce: McClelland
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Only the most precious, most flavorful Syrian leaves are called Rose of Latakia. This fine blend is complex, delicate, fragrant, incredible.

  Jen ty nejvzácnější, nejaromatičtější syrské listy nesou název Růže z Latakie. Tato jemná směs je neuvěřitelně komplexní, delikátní a vonná.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  dh 16.06.'07 23:17:36 
  Na začátku bych zmínil možná ne všeobecně známou skutečnost, že syrská latakie - dnes dosti vzácná - je svým charakterem výrazně odlišná od všeobecně známé latakie kyperské. Vůbec zde není ta výrazně smolná chuť, která tak rozděluje kuřáky dýmek (nemluvě o jejich okolí, jež spíše sjednocuje v odporu). Chuť i aroma syrské latakie jsou jemné, delikátní, kouřové - snad spíš ve smyslu kouře z nějaké vonné tyčinky - skutečně má trochu vinný ("wine-like") charakter, jak to trefně vyjádřil G. L. Pease.
  Přítomnost syrské latakie v recensovaném tabáku je navíc velmi decentní - je to spíš virginský tabák doplněný latakií. Zúčastněné tabáky jsou velmi kvalitní a jakkoli není latakie dominantní, překlédnout ji nelze. Jemná virginie s kouřovým ocáskem - čistě přírodní tabák, přes který by si možná milovník lehčích aromatiků mohl hledat cestu k přírodním směsím.
  Na Tobaccoreviews.com je uvedeno složení virginia + latakia + oriental. Co se týče dalších orientálů, jsem poněkud na rozpacích - je to velmi obecné označení, orientálních tabáků existuje mnoho a běžý smrtelník nemá mnoho příležitostí naučit se rozlišovat mezi jednotlivými sortami. Já v té chuti však necítím nic, co bych nedokázal připsat běžným charakteristikám virginií a syrské latakii, nakolik ji alespoň znám z mého oblíbeného Solentu od fy MacBaren. Ve srovnání s tím je RofL jednodušší a, řekl bych, delikátnější. Jako komorní hudba, kde vyniknou hlasy jednotlivých nástrojů lépe než v orchestru. Taky v ní ale vynikne každá chyba či interpretační nepřesnost - a nic takového jsem v Růži z Latakie nenalezl. Je to prostě vynikající, prvotřídní tabák, svým způsobem prostý, perfektně vyvážený.
  Pravověrný "latakista" však bude nepochybně zklamán. Svou uzenou chuťovou bombu v téhle krabičce nenajde.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 27.02.'16 20:26:16 
  V podstatě se dá souhlasit s recenzí výše. Tabák je opravdu decentní, nenápadný a první či druhé kouření o něm nic moc neřekne. Nekompromisně vyžaduje vlastní dýmku, jen tak se dá pochopit o co jde, rozhodně nelze kouřit v nějakých "univerzálních" latakiovkách. No v podstatě lze, ale vzniklý "mišmaš" úplně zabije chuť tabáku. Tabák je opravdu hlavně o virginii, určitá stopová nauzenost v chuti je vlastní pouze syrské latakii, která se tím naprosto odlišuje od více rozšířené kyperské. Souhlasím rovněž s tím, že tabák je velmi umně a citlivě namíchán. Ač se jedná rozhodně o výborný tabák, až tolik mě neuchvátil a vracet se k němu zřejmě nebudu. Ke konci plechovky jsem se přistihl, že mě dokonce jeho jemnost začíná trochu nudit.
  Ale za vyzkoušení rozhodně stál, i když preferuji poněkud výraznější chutě.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět