www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Rum & Maple
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Rich, dark, medium/strong. Naturally sweet sun cured & virginia tobaccos, Maple & Rum in total harmony. (Text na tobolce.)
  Tradiční anlická směs. Směs klasických světlých tabáků Virginia a chuťově bohatých Burley kontrastujících s vůní rumu a javoru dává této směsi zajímavou a příjemnou chuť při kouření. (Patrně popis dovozce, převzat z doutniky.com)
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  dh 9.02.'08 11:19:07 
  Mimořádně příjemné překvapení. Mám-li být upřímný, nic rumového jsem v tomto tabáku necítil - ať už se tím rumem myslí cokoli od tuzemského po světlý karibský. (Co se týče javoru, necítím se kompetentní.) Popsal bych to jako "soft lakeland": mýdlo je zřetelné od začátku do konce, ale není zdaleka tak intensivní jako u... no, však víte. Samotný tabák je pak vyváženou směsí burley a virginie, obsahuje světlejší i tmavší komponenty, celkový dojem je, že je to takový středně hnědý (skoro)broken flake, chuťově dosti výrazný na to, aby se prosadil přes kendalskou omáčku. Fláky jsou tenoučké jako hlásek maminky kozy, tabák hoří perfektně, i když je dosti vlhký (ale o to rychleji vysychá). Síla je opravdu "medium to strong", sice uspokojivá, ale nikdo se jí snad nemusí bát a činit před kouřením předběžná opatření.Cpal jsem jej do velkoprostorové kalabašky, v menší dýmce by možná působil jako středně silný. Celkový dojem: vyváženost. All-day lakeland. Vynikající.
  Trochu mi vadí ta tobolka, za pěknou piksličku bych si rád i připlatil. Ale muselo by se z ní nechat oloupat parte.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Doktor 9.02.'08 17:20:57 
  Obal-tobolka ve stejném stylu, jako všechny dovážené tabáky GH.Bohužel včetně vytištěné "upoutávky" na škodlivost kouření v angličtině. Takže odstraněním snadno odlepitelného parte v češtině si příliš nepomůžeme.
  Řez-něco mezi broken flake a ready rubbed. Mně drží vlhkost docela slušně, dobře se před nacpáním upravuje. Od pohleu kvalitní tabák
  Vůně za studena?-zajímavá otázka:-) Z názvu jsem očekával jasnou stopu rumu. Ale to jsem se hrubě mýlil. Jak již uvedl kolega recenzent, rum v tom cítit není. Tey já ho aspoň necítím.Třeba se objeví i jiný názor. Zato onen maple je podle mého názoru neoddiskutovatelný. Javorový sirup jsem ochutnal jen parkrát v životě, ale tady ho určitě poznávám. Jeden můj kamarád, který javorový sirup nezná, prohlásil, že z toho cítí nějakou štávu.
  Chuť-poměrně dost koresponduje s vůní za studena (čili nejvýraznější je javorový sirup,rum opět neidentifikuju).Ale není to tabák nijak přeslazený a přearomatizovaný.Aromatizace je v rovnováze s chutí kvalitního tabáku. Zpočátku jsem z ní měl smíšené pocity, ale čím víc jsem tabák kouřil, tím víc jsem mu přicházel na chuť. Teď je to jeden z mých nejoblíbenějších tabáků. Ale věřím, že tato aromatizace nesedne každému.
  Hoření-bezproblémové, velmi vyvážené a překvapivě pomalé. Tento tabák kouřím skoro dvakrát déle, než většinu aromatiků ve stejně velké dýmce. Vydává hutný, příjemný kouř. Stylem hoření mi připomíná chocolate flake.
  Síla-na aromatik pro mě až překvapivě silný. Jinak v rámci všech tabáku síla střední, takže žádné problémy nepůsobí
  Problémy-více méně žádné.Jediné, co stojí za vytknutí, je obal.Někomu nemusí sednout aromatizace.Ale to je tak u každého aromatiku
  Verdikt-mezi aromatiky na našem trhu patří k tomu jednoznačně nejlepšímu. Jeden z mých největších favoritů, který rád beru do společnosti, na procházky i na ryby. Dávám čistou jedničku.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  ypres bass 9.05.'08 00:06:44 
  1)Obal - nebudu jej komentovat - tabák se ke mně dostal v neorginálním balení
  2)Řez - světle a tmavě hnědý broken flake občas s většími kousky
  3)Vůně za studena - velmi příjemná - přírodně sladká
  4)Chuť - chuť má svůj výraz, ale není nějak extra intenzivní ani vtíravá
  5)Hoření - občas s ním velký kotlík zvládnu na 4-5 sirek, jindy na celou krabičku, hoří pomalu, odolává rozfajrování
  6)Síla - síla je někde mezi slabý a středně silný
  7)Problémy - nemají ho na každém rohu :) možná může mít časem tendenci se překouřit, ale u mne to ještě nenastalo
  8)Verdikt - velmi dobrý tabák pro lidi na pomezí aromatiků a neutrálů
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  running 21.08.'11 08:42:12 
  Tento tabák jsem si opatřil na nákupech v Německu, cena 11,50 euro, je to klasická kulatá plechovka, oranžové víčko a kresbou ve 100gr. Po otevření plechovky se na vás vyhrne příjemná vůně javorového sirupu, jestli je tam i rum, je zcela nepatrný. Chuť je nasládlejší avšak ne tak výrazná, příjemná. Tabák je středně vlhký a minimálně močkuje. Hoří dobře a okolí vnímá vůni příznivě. Z aromatiků jsem asi nejulítlejší na cherry, ale tento mě velni příjemně překvapil. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 16.11.'18 23:40:49 
  Již v hranaté plechovce pod názvem R&M flake. Po otevření rozpadající se dlouhé flaky s javorovou sladší vůní a stopou rumu. Nacpání i pomalé chladné hoření bezproblémové. Chuť zvláště v první polovině nasládlá, sirup, sladký rum a oříšky. Pak aromatizace mírně pozvolna ustupuje.
  Velmi chutný anglicky nepřestřelený aromatik. A se sklenkou karibského rumu vskutku nádherná harmonie a chuťovka.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Rashid 3.08.'20 14:17:57 
  Další pochoutka ze stáje Gawitha Hoggartha, takový dezertík po dobrém obědě. V krabičce, pod papírovým přebalem najdeme značně vlhký rozpadlý flake tmavě hnědé barvy, za studena vonící po kvašeném tmavém ovoci, javoru, s alkoholovou stopou, nejspíš rumu. Tabák vyžaduje trochu času na proschnutí, po zapálení hoří způsobně, při dobrém nacpání na jednu sirku. Chuť je bohatá, mnohovrstevnatá, hluboká, postupně se vyplňující během kouření, středně plné tělo, s tóny nasládlé zemitosti, dřeva, kvašeného ovoce, oříšků, u odleželého i s tóny smetany a kakaového másla, javorového sirupu a rumu. Mladý má trochu ostrých hran, odleželý je chuťově hezky zakulacený. Po dokouření zůstává dlouho příjemná nasládlá javorosirupová dochuť. Tabák aspiruje má potencionál projasnit den :-) Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět