www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Bracken Flake
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Namíchali jsme dokonale vyváženou směs tabáků z Kentucky a vzduchem sušené Virginie a vytvořili z ní flake vyšší střední síly. Pro ty kuřáky dýmek, kteří hledají vyjímečný kuřácký zážitek je tu Bracken Flake se svým jedinečným aroma, které je dosaženo užitím léty ověřených příchutí.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.1

  basa333 15.01.'07 16:27:14 
  Tak tohle je asi první tabák od SG, který mi moc nejede. Není špatný, ale na mě už je to moc do sladka, i když názory se asi budou lišit. Nedá se sice říct, že by byl přímo sladký (pro někoho, kdo kouří aromatiky, to asi bude úplně surový tabák), ale já z něj cítím výrazné hořké kakao a čokoládu (asi Burley, nebo Kentucky, nebo opravdu aromatizace) a to mě dost ruší. Navíc si střední sílu, kterou SG inzeruje, představuji dost jinak, tabák mi přijde dost slabý. Jinak ale na SG velmi dobře hoří, a to celkem suše až do konce, zachovává si chuť a možná bych si ho dovolil doporučit na zkoušku těm, kteří už mají aromatiků plné zuby a hledají vhodného přírodního kandidáta. Je to určitě velmi kvalitní tabák, ale tahle chuť mě nijak moc neoslovila. Jsem zvědavý na názory dalších recenzentů. Dám mu ještě šanci, ale bojím se, že to bude první a poslední krabka.

  Koriguji: u piva ta kakaová sladkost nevadí, zlepšuji známku na 2. Má hodnocení sladkosti berte s rezervou, protože sám vůbec nesladím a zatím mi připadá sladký téměř každý tabák (tedy s výjimkou blackxx a brown4, i když někdy...). Ve spojení s kakaovým podtónem mi prostě tenhle tabák připadá laděný do sladka, nelze to ovšem vykládat tak, že je jako Black and bright - jeho sladkost bych si dovolil přirovnat třeba k SG Louisiana flaku, který taky moc nemusím. Co se síly týče, na Synjecu je v 10stupňové stupnici Perfection jako 6-7, Bracken 7-8 a blackxx jako 9, což mi přijde přinejmenším divné - blackxx je od brackena hodně daleko a od Perfection na hony daleko - tož tak. Zcela správně bych asi měl hodnotit mezi slabý a středně silný, ale takový stupeň není k dispozici - nebylo by možná lepší udávat jako Synjeco sílu v rozmezí deseti stupňů?

  Nakonec jsem se rozhodl tenhle tabák neznámkovat - nemohu si pomoct, připadá mi moc sladký a mám z něj pocit, jako když kouřím nějaký sladký aromatik. Vzdávám se, není to můj typ.

  Oprava 21.3.09: jiná krabka a jiná chuť. Bojuji s ním dál a asi vyhraje - je to tabák, který vyžaduje jednoznačně svou dýmku, věrnost a vytrvalost. Zatím jsme spolu 1:1 a bojujeme dál.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  dh 22.01.'07 10:43:04 
  Bracken flake je tabák, který bezpochyby patří do společnosti 1792 flake od téže firmy, resp. Conistonu od sesterské (resp. bratrské) fy Gawith & Hoggarth. Aroma tonquin beans se zdá být nezpochybnitelné. (Nikdy jsem necítil tonquin beans v ničem jiném než tabáku, ale je zde výrazné aroma, které se liší od čehokoliv, co jsem kdy čichal.)
  Aromatisace je zde výraznější než u obou předchozích případů, síla zhruba stejná. Zatímco u 1792 je za aromatisací cítit nasládlá virginie a v Conistonu dominuje pražená chuť fire-cure virginias, v Bracken fl. dominuje Kentucky, tj. fire-cured burley. Výsledná chuť je taková zvláštně peprná a mně velmi vyhovuje.
  Je to tabák velmi specifický, výrazné aroma se doplňuje s tabákem, který je sám o sobě velmi výrazného charakteru. Nemusí to chutnat každému, ale mně to chutná určitě.

  Neudržím se a přičiním poznámku, že jsme s nad s kolegou basa333 ochutnávali něco jiného... kakao, no dobře, ale sladký mi nepřipadá ani trochu - na rozdíl, jak už jsem říkal, od 1792. A slabý? Co by pak bylo silné?
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Cifro 15.04.'07 17:20:50 
  V krabičke je potrhaný, tmavý až čierny, stredne až silne hrubý Flake, Gawithovsky vlhký až blatový. Na pohľad je tabak kvalitne spracovaný. Tabak je dosť silne prvotne aromatizovaný niečim, čo sa dosť ťažko popisuje. Aróma Bracken Flake je niečo medzi arómou 1792 Flake a Grousemoor, s trochou typicky anglickej mydlovitosti. To niečo tieto tri tabaky spojuje. Ja napchávam tabak potrhaný a viac krát jemne požmolený medzi dlaňami, až sa jednotlivé vlákna uvolnia a pokrútia. Napcháva a zapaľuje sa bez problémov, horí spoľahlivo, bezúdržbovo, chladne, nerozpaľuje sa, fajka je len mierne vlažná. Ešte sa mi nestalo, že by som ho musel zapaľovať dvakrát. Tabak tvorí plnú hubu hutného dymu, spočiatku výrazne ovplyvneného aromatizáciou, ktorá po niekoľkých minútach ustupuje, ale v pozadí zostáva počas celého fajčenia. Chuť tabaku je výrazná, horkastá, viac o Kentackom Burley ako o Virginii. Obsahom nikotínu je tabak stredne silný až silný. Vôňa dymu je stredne až veľmi výrazná, prifarbená aromatizáciou, príjemná. Bracken Flake je kvalitná, plnotučná zmes Kentacky a Virginie s prevahou Kentacky, ochutená zvláštnou aromatizáciou, ktorá nemusí každému vyhovovať. Ja dávam celkovo 1, hlavne kôli fajčiarským kvalitám tabaku.

  Pozn.: U tabakov SG je možné, že dh a basa333 ochutnávali každý niečo iné. Mne sa už stalo že som kúpil krabičku Sams Flake, ktorý chutil ako Kendal Cream.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 18.07.'07 22:29:05 
  Tohle je muj oblibenec. Silna, temne hneda az cerna smes. Nejvice mne dostava jeji silná a vydatna chut, bez sebemensiho stipani na jazyku. Aroma nezapaleneho tabaku je vyraznejsi nez behem koureni, je bylinné a s chuti bezvadne ladi. Takove pokoureni jsem hledal u tabaku black aromatik a nikdy nenasel, holt Anglie. Je to takovej drsnější kousek Kentucky a Burley z něj dělají kuřivo stojící především na tabákovosti, aroma jen přicmrndává. Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  littlebull 18.08.'07 23:34:30 
  Velmi nerovnoměrně nařezaný flake, vůní mi připomíná lesní hrabanku, tu černou provlhlou zem těsně pod vrstvou listí nebo jehličí. Nacpávám jej rezemnutý, hoří vcelku dobře, zpočátku chce malinko víc přižhavit, ale pak jde skoro sám. Chuť je pro mne výtečná, hořce nasládlá, taková bylinná, ale vyvážená. Naprosto vůbec mi neštípe a chuť po celou dobu hoření nemění, močkovat dovede, ale jen při zbytečném roztahání. Nechávám jej uležet, myslím, že tomuto typu to vyloženě ještě prospěje. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tifik 30.09.'07 16:20:00 
  Tomuto tabáku jsem přišel na chuť až po druhé várce. Klasický SG flake, vlhký, drolí se krásně na jemno. Vůní za studena připomíná vlhký les se stopou mentolu. Hoří dobře, při rozbafání trochu štípe, nemočkuje. Chuť hořkosladká, hutná, cítím tam i zmiňovaný mentol, po dalším prozkoumání doplním.Dá se kouřit opakovaně, jak píše basa, pro někoho může být sladký, se 1792 se nedá srovnávat, je to úplně jiný tabák. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Swede 2.03.'08 20:19:45 
  První tabák od SG, u kterého mi nejde z vůně poznat jeho chuť. Vůně je neurčitá, ale její vztah k chuti je irelevantní. Záhadou je, že každý z jednotlivých recenzentů měl v plechovce asi něco jiného. To je jediné, z čím mohu souhlasit, protože jsem tam měl nejspíš taky něco úplně jiného než všichni předrecenzenti a jediné, v čem se s s nimi shodnu je to, že v krabičce je flake tmavé barvy.
  Aromatizace je téměř nezřetelná, možná je to něco, co působí na stejné chuťové pohárky jako mentol. Proto si ta nejasnost ohledně sladkosti nebo nesladkosti. Jsou hašlerky sladké ? Jak pro koho.
  Ale jde opravdu jen o náznak něčeho podobného mentolu, nemá to vůbec nic společného s větrovými bombony, mátovým čajem nebo mentolovými cigaretami.
  Hlavní část chuti připomíná malé doutníčky v plechovce, případně tmavý tabák silných bezfiltrových cigaret Gitanes nebo (pro pamětníky) levné cigarety značky ZORA.
  Ve všech případech jde (nebo šlo) o drsné pokouření pro nejtvrdší chlapy.
  Takže pro mě není ani sladký ani slabý.
  Okolí není nadšeno, ale dá se to vydržet.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  BATRACHOS 24.06.'08 16:23:11 
  Bracken Flake svou strukturou připomíná nejspíše typický GH broken flake, jako např. Bob´s Choco nebo Ennerdale. Oproti klasickým SG plátkům je poměrně řidší a zcela nepravidelného řezu i délky.

  První dojem, kterým na mne tento tabáček zapůsobil, je englické mýdlové aroma. Ten tabák je za syrova zkrátka voňavý velmi podobně Ennerdaleu. Domníval jsem se, že podobnost bude pokračovat i po zapálení. Chyba lávky!

  Tabák celkově připomíná suché doutníčky typu slim panatela, např. ten děs od Henryho Wintermana. Tedy nahořklá, trpká, možná až kávovitá chuť. Což není právě můj čajový šál, kávu zásadně odmítám, ale budiž. Jenže!
  On tenhle tabáček přímo přetéká silovoní, je tedy velmi výrazně ochucen svéráznou a velmi zvláštní komponentou, obsaženou např. i v SG fláku 1792.

  A tahle libůstka je typická jednou věcí: dělí lid na dva tábory, milce a zapřísáhlé odpůrce. Já zcela nepochybně patřím do té druhé sorty. Silovoň absolutně nesnáším (kdybych byl věděl, že tam je, nikdy bych to do fajfky nedal, drží se tam nejurputněji ze všeho , co znám) a navíc na mne působí tak, že násobí sílu tabáku asi tak 3krát.

  Sečteno, podtrženo: zážitek veskrze odporný, dopřál jsem si nicméně tu nechutnost a dokouřil až na popílek. Zajímavá zkušenost rozporu mezi casingem a flavouringem, nicméně podruhé si tento tabák nepustím blíže než na délku čepele...

  Ježto jsem měl jediný vzorek (víc bych patrně nepřežil), neznámkuji. Jinak by to byla dostatečná.
  (pětku dávám nepovedeným tabákům a to není tento případ: výrobce zjevně chtěl docíliti tohoto pro mne nestravitelného tvaru)
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 5.09.'13 10:24:46 
  Ufffffff...tohle není allday smoke. No popořadě, po otevření krabičky se na vás nejprve vyvalí vražedné aroma, kombinace darkfired tabáku a slabé, ale výrazné aromatizace. Fláky jsou klasické SG halabala nakrájené, ale nacpat to jde jakkoliv. Zapálit to můžete sirkou nebo třeba i naftou... Kouření je naprosto bezúdržbové. V chuti je jasná dominance hutného kentucky, virginie hraje rozhodně druhé housle a pak je tam NĚCO... nějak se mi nezdá, že by TO bylo podobné Grousemooru, ale když to všichni píší...

  Díky tomu aromatu je ten tabák takový těžší, ale ne silnějsí, žádná nikotinová kladiva se nekonala. Problémem tohoto tabáku je, že skutečně není pro každého, vlastně bude mít hodně úzký okruh obdivovatelů. Ale tak je to vlastně v pořádku, takže u mě za 1!
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět