www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Commonwealth Mixture
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 35g tobolka, 50g plech
  Popis: Commonwealth je silná tabáková směs, která obsahuje 50% světlé a tepelně zpracované Virginie a 50% vynikající Latakie. Pro oddané kuřáky, kteří mají rádi plnou a silnou chuť.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.4

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  brutak154 3.09.'05 16:02:50 
  Krásná a příjemně vonící směs zlatavých lístků Virginie s latakií. Tabák je nařezán na kratší kousky, tím je jeho struktura sypká, snadno se nacpává a dobře prohořívá. Chuťově podle mého názoru snese srovnání s Balkan Flakem. Po zapálení totiž vydává jemný a chladný kouř, který nemá žádný příznak síly a řekl bych, že je chutí skoro stejný jako Balkan Flake. Teprve od poloviny dýmky se začíná tabák trochu rozvíjet - hustota kouře mění (to Balkan Flake nedělá), chuť je mírně ostřejší a Commonwealth se ze sebe snaží vydat něco, co ale prostě nemá – sílu a jistou zemitost.
  Takže kdybych shrnul: výborná směs s vynikající chutí a vyváženou vůní latakie, která ovšem postrádá na inzerovanou sílu. Pro její nedostatek uvádím v hodnocení 2, ale vzhledem k jeho ostatním kvalitám by bylo přesnější 2+.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  dh 2.12.'05 22:14:38 
  V prvním záchvatu nadšení jsem svému známému napsal: "50% latakie, dále je v tom kůže ze špeku, nějaké kozí bobky a dochuceno je to koňským potem". Jestli kolega brutak154 nenalézá u tohoto tabáku příznaky síly, lze s ním souhlasit; ale co se týče zemitosti - jak já tomu rozumím, té má tenhle tabáček na rozdávání. Je to latakická bomba, latakie je tam hodně a je dobrá. Velmi dobrá, řekl bych. Slibovanou "full strength" očekávejte spíše v chuti, nežli v obsahu nikotinu - i když ke konci to vyloženě slabý tabák už není.

  Kdo očekává cosi jako Sobranie nebo MM965, ten zjistí, že ty orientály tam holt prostě nejsou. No, nejsou. O to líp můžeme vychutnávat přírodní sladkost virginského základu, doprovázejícího sólovou latakii.
  -----------------
  Smazal jsem poznámku o špatném hoření, protože jsem se to s ním nakonec naučil. Hoří blbě, ale nechá se ukecat.

  Kouřím ho nyní pravidelně, ale přimíchám do něj trochu perique. Tak osminku. Výsledek skvost. Doporučuji. Velmi zemité.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  tifik 1.11.'06 15:51:35 
  Poprvé píši recenzi při kouření první dýmky nového tabáku, natolik mě uchvátil, po čase ji určitě doplním. Po kouření Night capu, se kterým mám tristní zkušenost, je toto tabák, který jsem v dané kategorii hledal, vyhovuje mi lépe než Balkan flake od stejné firmy. Po otevření krabičky se vyvalí středně silné zemité latakiové aroma vlhčí a hruběji řezané směsi. Dobře se nacpává, hoří hůře. Chuť je specifická, bylo by velkou chybou srovnávat jej s Balkan sobranie, NC nebo jinou směsí obsahující podíl orientálních tabáků, tento tabák je ve zcela jiné kategorii, není to „komplexní směs“, tady se dostanete ke kořenům jednotlivých odrůd tabáku a o to výrobci myslím šlo. Evokuje představu starých vlhkých chladných rozvalin, kde se tak trochu dostanete do jiné doby, a ze které se do současnosti vracíte s větším nadhledem a klidem. Vynikající tabák s výrazným podílem dobré latakie, v kategorii, do které tabák patří, hodnotím za 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  pitr 7.03.'07 00:21:36 
  Prvni co mi blesklo hlavou, kdyz sem ho pred cca. 2 mesici prvne zkusil bylo: "Jejda, Balkan sobranie!" Opravdu, ta latakiova poloha chuti tabaku je onomu legendarnimu balkanu podle mne nejbliz ze vseho, co sem z u nas dostupne nabidky vyzkousel. Jak se ale prokurujete dal ke dnu komory, zacne nudit. Nijak se dal nerozviji. Takze: mnozstvi latakie je fajn, virginie taky fajn, ale bohuzel tam jeste porad dost chutovych nianci chybi, chce to trosinku obohatit.
  Uz kdysi sme s kolegy dosli k zaveru ze udavane slozeni legendarniho BS (totiz: latakie,virginie,orintal) je nesmysl a ze v tom musel bejt perique. Jenze ten az do nedavna nebyl. Ted uz je a nastal cas trosku zaexperimentovat. Ja ho davam na ozvlastneni v pomeru cca. 6:1 a je to bomba. BS to teda (svete div se) nadale neni (asi to chce syrskou latakii ;-), ale z tabaku kterej hodnotim pro jeho 'plochost' mezi 1-2 se stala lahudka za 1* a to je i me vysledne hodnoceni, protoze jinak uz ho nekourim... ;-)
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Cifro 11.06.'07 02:46:58 
  V mojej prvej krabičke Commonwealthu bol tabak v porovnaní s inými tabakmi f. Samuel Gawith´s nezvykle suchý. Ale nie úplne presušený. Krabička bola pritom v poriadku. Pri otváraní vcucla vzduch. Tabak je prevažne čierny (Latakia), pomiešaný s hnedou a svetlou Virginiou. Myslím, že Latakie je tam viac ako 50%.Vôňa tabaku je silná, Latakiová. Tabak je nakrátko rezaný Loose Cut, pred napchatín nepotrebuje temer žiadnu úpravu. Horí ukážkovo, skoro bezúdržbovo, ale treba fajku držať v ruke. Pri rýchlejšom fajčení má tendenciu prehrievať sa. Neštípe, nemočkuje. Chuťovo je to výrazná zmes kvalitnej sladkavej Virginie s kvalitnou Cyperskou Latakiou, s chuťovou dominanciou Latakie. Výrazná Latakiová zmes. Skúsil som pomiešať s Perique, ako píše Pitr. Je to dobré. Ale myslím, že keď mám chuť na chuťovo bohatšiu zmes, tak si zapálim chuťovo bohatšiu zmes (napr. Ashton Artisan´s Blend). Čaro Commonwealthu je práve v jeho chuťovej jednoduchosti. Commonwealth je výrazná latakiová zmes bez inej aromatizácie, strednej sily s výraznou, ľahko čitateľnou chuťou tabakov v nej obsiahnutých. Veľmi dobrý tabak. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Scalex 4.07.'07 15:16:31 
  Protože mi od tohoto výrobce velmi chutná Chocolate Flake i Balkan Flake, vyzkoušel jsem směs, která je co do obsahu latakie plnotučnější. Tabák tmavé barvy intenzivně voní uzeninou, před nacpáním nevyžaduje takřka žádnou úpravu, pohodově se cpe, trochu hůře se zapaluje a začátečníkům může trochu vzdorovat i při hoření. Je potřeba se jej naučit kouřit a za to se odmění lahodnou chutí a smetanově hustým chladným kouřem. Virginie dodává sladkost, latakie zemitost. Dokáže hořet velmi pomalu - ve standardní kloučkově billiardce jsem ho bánil dvě a třičtvrtě hodiny. Po dobu kouření příliš nemění chuť, ke konci jen lehce zvýrazní svoji sílu - spíše chuťovou než nikotinovou. Jak píše recenzent Cifro, Commonwealth zaujme svojí chuťovou jednoduchostí. Je to přímočarý tabák, který neskrývá mnoho tajemství, na rovinu vám vyklopí přesně to, co po něm chcete.

  Tabák rozhodně není ženomilný, odpuzuje ženy, hmyz a dokonce i koně (vyzkoušeno - skutečně jim tento tabák není příjemný). Milovníkům latakie ale určitě zachutná, u mne je momentálně z latakických tabáků na špici.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Tytti 7.09.'08 00:05:56 
  1-Obal plechovka, papier, 2-Rez ..., 3-Vôňa výrazná a nepríjemná, 4-Chuť príjemná, 5-Horenie problematické, 6-Sila silnejší tabak, 7-Problémy ...vlhkosť, 8-Verdikt : Po otvorení plechovky ma prekvapila silná a nepríjemná vôňa , pripomínajúca mi požiarovisko matadorky... tabak s latakiou som ešte nefajčil, ale chutil vynikájúco ťažko opísať chuť, nejako mi to pripomínalo kadidlo?... neviem ale chuťil. Okolie ho vnímalo ako nepríjemný. Po dofajční som sa utvrdil v dojme z jeho vlhkosti, ktora sa prejavila aj ako korózia v plechovke. Odporúčam vyskúšať, príjemná zmena po aromatickom Connoisseur´s Choice. 350sk? Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  yardley 23.01.'09 22:24:40 
  Starý recept,jednoduchá přímočará latakie ve které není zřídlo žádné sommelierské filozofie.Latakie má skvělou chuť zejména po té co jste krabičku na několik let zapoměli v šuplíku.Pak je to mňamka,ale tak opravdově jsem si ji vychutnal až při třetím kouření.Na každý tabák je si třeba zvyknout.Tahle lathakie má jemnou chuť i aroma,které voní i mé manželce :).Tabák lépe moc neutlačovat a pomalu tahat po malých tazích,pak teprve vynikne. Jako by jste jedli něco moc dobrého,nahrazuje jídlo. Ale nedoporučuju jako řešení pro hladové,opravdu je lépe kouřit po dobrém jídle,ne úplně na lačno.Takovej špek uzenej na jalovci to je. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Panic 18.04.'09 21:30:00 
  Výtečný, nesilný tabák. Obtížnější zážech. S hořením problémy ustaly po třetím vykouření v jedné dýmce. Jako by se musí nejprve do dýmky nastěhovat, pak hoří bez potíží až do dna. U mne první tabák, který snese i delší pauzu mezi jednotlivými tahy, aniž by ztratil intenzitu hoření a pak jej bylo nutne roztahovat. Po Old Dublinu druhá latakie, která chutná opravdu přírodně uzeně. Neumím rozpoznávat další skryté součásti v chuti a kouři. Tabák mi buď sedne, nebo ne. Mám velice rád i doutníky. Mně tenhle kus přijde, jakoby ušel jednu třetinu cesty od latakiového dýmnkového tabáku k dobrému doutníku. Myslím, že Dublina dám na čas k ledu. Silný rozhodně není, když jej můžu hltat bez následků i já. Navíc řez, který mám raději, než flákotu. U mne jasná jednička. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Hael 20.10.'10 13:07:24 
  Můj první tabák od Samuela Gawitha. Je v obdélníkové plechové krabičce. Netěsní sice tak dokonale jako šroubovací petersonovy, ale když víčko stáhnete gumičkami, tak těsnění vylepšíte. Ministerské parte se dá sundat, ale většinou poškodíte i vinětu. Po otevření krabičky se na vás vyvalí výrazná vůně, která signalizuje, že máte co do činění s poctivým uzenáčem. Latakií se rozhodně nešetřilo, aroma za studena evokuje studené nevětrané kamenné prostory a dřevěné pražce. Zapaluje se hůře, ale není to žádná tragédie. Jakmile tabák chytne, jedná se dále o bezobslužnou záležitost. Chuť tabáku překvapí. Ten kdo očekává chuťovou kulatost Old Dublinu je v prvním okamžiku zklamán. Commonwealth je chuťově drsnější a jednodušší směs. Je zbytečné v ní hledat jemné chuťové nuance, protože tam jednoduše nejsou. Tabák si na nic nehraje - nabízí drsnou a výraznou chuťovou jednoduchost a přímočarost. Musím přiznat, že při jeho kouření se mi trošku stýská po již jmenovaném Old Dublinu. Asi mi tam chybí troška orientálu. Jak již jsem zmínil, je hoření tabáku bezproblémové. Kouř je velmi chladný, po pár zabafáních dokonale hustý. Co se týče síly, tipuji střed, možná trošku nad střed. Rozhodně to není tabák do společnosti, nebo na kouření doma. Aroma je pro nekuřáka dosti nepříjemné. Tabák bych rovněž nedoporučil začátečníkům. K hodnocení musím říci, že se jedná o velice osobitý tabák, nicméně zatím nevím, zda-li se k němu budu vracet. Pocitově dávám dvojku. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Karl Rahner 1.11.'10 14:26:39 
  Ode mě známka 2, ale na to až tak nehleďte, je jasné, že se bavíme o prvotřídním tabáku.

  Řez: No já mám za to, že "mixture" nerovná se "loose cut". Tohle není loose cut, ale právě taková míšenina řezů: směs kratších zlomků, připomínající potrhané slepené listí.

  Tabák pro skalní latakisty, kteří ví, co chtějí a nehledají chuťové složitosti. Já mám chuť na latakii jen občas a víc mi vyhovuje Balkan flake (srovnání se tu přímo nabízí). Na rozdíl od BF mi zde chybí nějaké hutnější tělo. Beru to tak, že latakie tábák bezvadně koření, ale když je jí moc, tak se jí samotné člověk "nenají" - to je tento případ.

  15.11. 2010
  ...no, takže výše jsem vyjádřil asi tři měsíce starou vzpomínku, ale teď to zase musím zkorigovat: dávám 1, tohle je extratřída, ryzí latakiový zážitek. Jen jsem musel tenhle tabák nějak lépe pochopit. Podzimní dny se taky ke kouření Commonwealthu hodí lépe, než léto.

  Nyní si užívám hladký a plný kouř a už mi nevadí, že je tu poněkud více vůně - na ůkor jisté tělnatosti a těžkosti Balkan flaku. Oproti BF také mizí určitá drsnost nebo drobná škrábavost na začátku a na konci kouření, což je pochopitelně plus. Nějak nevím, kde tu v Commonwealthu je všechna ta virginie (50%), nerozpoznávám ji - celkový zážitek je kompaktní. Tvláště ze začátku je jemný a voňavý, zhruba od půlky se skutečně trochu zdrsní.

  Fajn tabák na procházky povenku. Mimochodem začínám obecně více doceňovat SG mixtures - vedle jejich proslulých flaků nijak nezaostávají.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ucho 1.02.'12 13:05:04 
  Po očuchání tabáku neidentifikuji nic jiného, než latakii. Oceňuji přímočarost tohoto tabáku. Ideální společník na procházku, kdy stejě nechci věnovat 100% času zkoumání skrytých zákoutí chutí kouřené směsky. Po pátém, šestém kotlíku, jsem pochopil co od toho tabáku dostanu, a že to co dává, je vynikající. Silná, smolná chuť. Uvádím střední sílu tabáku, ale spíše to bude podprůměr, kdy požitek z kouření je umocněn silnou chutí, která trvá. Většinou si dávám po vykouření Commonwealtu ještě malý kotlík něčeho neutrálnějšího a nikotinově bohatšího z dílny Gawith Hoggarth. Tento tabák dostává jasnou 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Dykot 27.02.'12 10:43:32 
  V jednoduchosti je krása. Po dlouhých letech v zajetí latakiových Dunhillů, Old Dublinu a později Perfection směsi od SG jsem konečně objevil "to svoje". Ne že by ty výše jmenované tabáky nebyly kvalitní /chraň bůh/ anebo mi nechutnaly, ale tahle směs je pro mě představuje ideálně vyvážený poměr toho co mám rád- Latakie a Virginie, bez orientálu. Je to takové zhmotnělé malilinko nasládlé temno se smetanovou kulatostí v podobě hustého chladného kouře. Ideální řez i vlhkost, snad jen rozhoření trvá trochu déle, ale pak to stojí za to...
  Samozřejmě 1, a protože kouřím asi třetí čtvrtkilové balení, jsem si jistý že známku korigovat nebudu.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  ptakloskutak 8.05.'13 20:18:08 
  "Balkánský" typ, kde dominuje latakie - jedna z nejuzenějších směsí na trhu. Hodně suchý a ostrý na jazyku. Nepopírám kouzlo jednoduchosti, ale musím se přiznat, že osobně mě Commonwealth po několika kotlících začal poněkud nudit. Třeba si k němu najdu v budoucnu vřelejší vztah.

  ----------
  Řez: hodně tmavý loose cut
  Hoření: zlobí, zlobí, stále zlobí

  Vůně: uzená, hodně zemitá, silně dřevitá
  Chuť: ohořelé poleno, doutnající ohýnek
  ----------

  Dobrý tabák, takže lepší trojka.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Rhobar 28.02.'14 17:41:43 
  Tabák vynikající.Opravdová lahoda. Jediné mínus je, že když sem přišel domů, tak mně manželka málem vzala rýčem. Je to opravdu nepříjemný zápach pro nekuřáky. Teď ho kouřím jenom na chatě a sám. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  alzik1 29.08.'14 20:49:58 
  Tabak ktery jsem zaradil mezi moje oblibence.Je to latakiova spicka.K tomu neni vic co dodavat.Davam za 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  johnnies 15.10.'15 19:12:27 
  Můj další pokus s latakiovým tabákem. V podstatě už nemám mnoho co dodat k příspěvkům Cifra, Yardleye, Dykota a Karla Rahnera.
  Jednoduchá směs - 50/50 (snad) a jednoduchá chuť i vůně. Tak nějak si to představuji ze starých časů.
  Po otevření jasně ve vůni dominuje latakie, takjsem se trochu bál, že pak pocit bude jak u SG Navy flake. Ale ne tenhle je lepší. Do podzimního sychravého počasí ideál, prostě britské počasí - britská směs :)
  Vůně při kouření nemusí být každému příjemná, mně se ale moc zalíbila (a ani žena kupodivu nenadávala, když jsem vlezl do bytu) - trochu vlhké půdy z lesa, trocha rašeliny a kousek kadidla (jak bylo uvedeno výše) nebo vánočního františka, ale to je skutečně jen náznak, není to žádný brutální aromatik.
  Jako každá latakiová směs je už náročnější natechniku kouření, ale v rozumném tempu je to opravdu fajn tabák k utřídění myšlenek nebo zapomenutí na to kdo Vás zrovna přes týden nas...l.
  Neštípe a nekouše na jazyku.
  Určitě Latakiová směs, ke které se budu vracet, ale budu k tomu asi koupit i další lahev William a Lawson, spolu je to super kombinace.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 16.07.'16 19:56:57 
  Při testování latakiových směsí od SG zařazuji Commonwealth mezi ty jednoznačně nejlepší. Krabička sice klasicky od SG netěsnící a tedy po otevření nepoužitelná, ale obsah tentokrát předčí obal. Zapalování i hoření OK. Chuť je jemná, středně silná až silná. Vůně po otevření jasně latakiová a při kouření Vás latakie také nenechá na pochybách. Spolu s Perfection a Balkan Flake třetí do party od SG, který si rád zopakuju. Dávám za 1, ikdyž pro mne nadále zůstává TOP Balkan Delight od Petersona. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Cejlon 20.07.'16 12:24:08 
  Souhlasím vcelku se vším, co je uvedeno shora. Tabák jsem koupil ve 100g. pytlíku, který jsem přesypal do plastové vakuové krabičky. Odkouřenu mám tak půlku. Už při přesypávání a hutnění směsi do krabičky, kdyby mě někdo viděl, považoval by mě za blázna. Neustále jsem byl zabořen nosem v tabáku a očichával si prsty. Tabák je optimálně vlhký, při zapalování trochu hůř chytá, ale jak chytne už je bez problému. Chuť je dvousložková, geniálně jednoduchá....nemohu se dočkat, až si jej zakouřím v Jirsovce, kterou jsem mu vyčlenil až přijdou chladnější pozdně letní a podzimní dny. Velká spokojenost!! Jenom pozitivní je pro tento tabák, ale i obecně pro tabáky od SG, že se nechají koupit ve velkých baleních, což je velmi sympatické. Do budoucna s ním počítám...jednoznačně 1 Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Pietro 28.08.'16 18:05:38 
  Dostal se mi do dýmky Commonwealth od Samuela Gawitha a výsledek je ten, jelikož jsem měl před tím tu čest od téhož výrobce výrobce vyzkoušet Perfection, že Commonwealth je o známku "horší".. Což neznamená téměř vůbec nic. :-) dávám za 2.
  V počátku lehký tabáček, ve kterém je cítit zastoupení latakie, postupem se stavá silnějším tabáčkem, což není vůbec na škodu.

  Dýmka: Jirsa Premia ***
  Filtr: Stanwell
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 23.06.'17 20:37:20 
  Jedná se o tabák, který je středně silný. Nikotinu dostanete tak akorát. Řez loose cut, tedy spíše jemně nařezaný. V krabičce držel velkou vlhkost.Odvětraný se mi zapaluje na dvě sirky. Hoří velice dobře až do konce. Chuť poměrně jednoduchá. Pouze dva druhy tabáku - virginie a latakie , bez aroma. Pěkně vyvážený tabák, na který musí být chuť. V této kombinaci tabáků dostupných v Evropě patří k tomu nejlepšímu. Úplně ho nevyhledávám, ale co se týká kvality tak za 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  bassman 29.06.'20 22:38:17 
  Po dlouých letech, co jsem se svých dýmek ani nedotkl jsem si řekl, že za krátké období ochutnám spoustu tabáků, abych si vybral několik největších oblíbenců a těm potom udělám trvalé místo ve své dýmkové knihovně. Vybíral jsem především na základě hodnocení kolegů zde a na Tobaccoreviews.com. Nakoupil jsem tedy spoustu 10g vzorků a každý den ochutnal 1-2 vzorky, abych měl co nejlepší srovnání.

  Od tohoto tabáku jsem čekal opravdu hodně. Virginie a Latakie 50 na 50? To bude to, co hledám! Bohužel opak byl pravdou. Čekal jsem chuť, která nepřišla. Nikoliv, že by přišla jiná chuť, ale nepřišla žádná. Ani uzená, ani virginiová. Zkoušel jsem kouřit rychle - a nic. Pomalu - a nic. Jen náznak kořenitě uzené chuti někde v dálce na konci. Snažil jsem se přemýšlet, jestli je to opravdu tak geniální, jak píšou kolegové, ale jejich názor nesdílím.

  Tento tabák mne opravdu neuspokojil. Nikoliv, že by nebyl kvalitní, ale chuti má opravu málo.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Suhuachi 28.12.'21 17:30:42 
  Řez: Klasický loose cut, kdy v plechovkách i v sáčcích jsou klacícky velkou výjimkou.
  Vlhkost: Standardně vlhčí SG, ale oproti jiným směsím tohoto výrobce je to celkem v pořádku nebo jsem měl jen štěstí.
  Hoření: Tabák po chvilce na vzduchu hoří ukázkově, jedno zapálení bez kondenzátu není problém.
  Vůně: Tabák za syrova voní nádherně uzeně. Po zapálení, stejně jako u dalších blendů s vyšším podílem latakie, je vůně pro okolí dost individuální, ale kupodivu si na Commonwealth nikdo v mém okolí nestěžoval, ale ani ho neopěvoval.
  Chuť: To co člověk od této směsi očekává, také dostane a je to excelentní zážitek. Přímočará směs, která je pro mě přesně ten druh tabáku, pro který sáhnu když nevím na co mám chuť.
  Verdikt: Silou je to pro mě i přes vysoký podíl "silově slabé" latakie středně silná směs. Pro některé kolegy je tato směs nudná a bez jiskry. Pro mě je to právě naopak a její jednoduchost mám moc rád.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět