www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Kendal Cream Flake
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Tento výběr Burley a virginských tabáků nabízí jemný a krémový kouř tohoto vynikajícího flaku. Má jemné aroma a plnou chuť. Tento skvělý flake se snadno rozmělní a dodává bohatý a pomalu hořící kouř.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  Alferi 19.08.'06 17:37:44 
  Po otevření štastného majitele ovane silné aroma, které nedokážu konkrétněji identifikovat. Tato aromatizace se asi stane jedním z předních ohledů, na jejichž základě vzniká vztah dýmkaře k tomuto tabáku, neboť z mého pohledu vykazuje ošemetnost koprové omáčky, kterou někteří považují za pochoutku a jiní by ji naopak nikdy nepozřeli. U mě se nesetkala ani s odsudkem, ale ani s nadšením, prostě při kouření nevadí. Chuť tabáku je ovšem dominantní, a to s výrazným podílem Burley. Kouř je vcelku jemný až krémový s kořeněnými tóny.
  Není to špatný tabák, na zpestření je zcela ucházející, ale na druhou stranu si mě ničím zvlášť nezískal.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  imagoo 12.10.'06 13:49:34 
  Tento tabák je super věc. Za syrova vcelku nenápadná záležitost s divným aroma, typickým pro tohoto výrobce, hadrovité flakes, ovšem po zapálení (které řadím k bezproblémovému) se rozvine naprosto dominantní až koncentrovaná čistě tabáková chuť a hlavně vůně, které mi naprosto vyhovují. Tabák patří k silnějším, ale ne natolik, aby mě někdy sestřelil.
  Jeden z mých favoritů!
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Cifro 12.01.'07 18:11:38 
  V krabičke potrhaný flake s krásnou vôňou sušených hrušiek a niečo jemne krémové, málinko vanilkové. Napchal som ho potrhaný a požmolený. Zapaľuje sa ľahko, horí spoľahlivo. Hutný dym s výraznou tabakovou, trošku sladko horkou chuťou ktorá pretrváva až do konca fajčenia. V pozadí cítiť chuť a arómu sušených hrušiek. Horí dlho a pomerne chladne, dobre sa dofajčieva až do konca. Príjemný, silnejší, mierne aromatizovaný tabak, s výraznou tabakovou chuťou. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Fojt 28.03.'07 14:56:11 
  Přiznávám, že z lenosti nejsem příliš velkým příznivcem flake-ů, ale zase mě Sam zaskočil. Vůně po otevření je už pro Gawitha příznačná. Něco tam tak a)pěkně, b) zvláštně voní (dle jednotlivých čichačů). Osobně se přikláním k vůni perníku na strouhání, či vůni sladcekořeněného dubu (ten jsem sice nikdy necítil, ale takhle nějak by mohl vonět ;-) ). Flake se příjemně připravuje, přičemž raději preferuji delší „škubance“. Tabáček hoří dobře. Chuť je zajímavá, ale svým způsobem pro Gawitha asi charakteristická. Nechá vyniknout tabák, v tomto případě převažující burley, a v podtónu s onou sladcekořeněnou chutí. Otázkou pro mě zůstává, co si k tomuto tabáku otevřít. Teoreticky bych to viděl na Portské – vyzkouším a dám vědět. Každopádně mně Sam přidělává velice milé starosti, neb nevím, ke kterému jeho tabáku, co jsem měl již možnost kouřit, se mám vracet dřív. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Garfield 25.11.'07 11:03:26 
  Vůně tabáku za syrova mi připomíná GrousMoore říznutý nějakým mentolem. Prostě další nezařaditelná vůně od SG. Flake je jinak světle hnědý, krasně potrhaný. Vlhkost flaku je přesně na nacpání a zapálení. Zapálení na jednu sirku i pro mě, který jinak potřebuje "půl krabičky" sirek. To, co se ale děje po zapálení je něco neuvěřitelného! Extra hustý, extra krémový kouř - prostě Kendal Cream. Silný je tak akorát, žádný BlackXX. První tabák, kterého jsem vykouřil dvě krabičky po sobě.

  Třetí krabička byla ale výrazně jiná. Flake je podobný FVF jak konzistencí, vlhkostí tak i chutí a silou. Flavoring je tak pětinový oproti původním dvou krabičkám. První dvě krabičky za jedna, třetí neznámkována. Škoda.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 4.02.'08 13:29:33 
  Kendal cream je zvláštní tabák - pro aromatikáře bude představovat těžkou nudu, pro neutralisty je ale skutečným zážitkem. Dle mého názoru je to nádherný naturál se stopovou aromatizací snad perníku, jak si jej pamatuji z mládí a k tomu již někým z předchozích recenzentů zmíněných sušených hrušek, to celé pak zaoblené přimíchanou šlehačkou. Aromatizace je však jemňounká, jen okrajová. Když jsem ho poprvé koupil cca před rokem, voněl mi stejně, ale ještě jsem jej nechápal. Tenhle tabák nemá žádné typické aroma, je jemný a člověk se jím musí chvilku zabývat. Tehdy mi přišel sice docela příjemný, ale téměř nudný. Po určité době (a hlavně vyzkoušení mnoha tabáků) se najednou spolu s určitými chuťovými zkušenostmi u tohoto tabáku dají zjistit chuťové odstíny, které stojí za vyzkoušení - trocha rozinek, jakési ovoce, které nedovedu identifikovat a právě ta šlehačka, která mi napoprvé zcela unikla a která u něj hraje podstatnou roli (nakonec i v názvu); mentol jsem v mých dvou krabkách necítil žádný. Tabák je v běžné plechové SG krabičce, klasický vlhký SG flák, ale kupodivu dobře hoří, nerozpaluje se a chová se vůbec velmi způsobně. "Šlehačkový" nádech si zachovává po celou dobu hoření, nemočkuje a chutná výborně až do konce. Myslím, že je zbytečně trochu podceňovaný a v trafikách nebývá moc vidět, což je škoda. Jako kontrast třeba oproti latakiím vynikající. Bez nejmenších pochyb jednička. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mates 18.05.'09 21:20:53 
  Trochu neobvyklý tabák ve formě vzorně hořícího flake, který přes svou aromatizaci, podle mne nepříliš výraznou,(ať jsou to či nejsou hrušky nebo něco jiného), přes stopovou chuť recenzenty zmiňované smetany či šlehačky mne zaujal...tabák drží vzorně chuť po celou dobu hoření,nemočkuje, mám ale po něm hroznou žízeň... : -))...opravdu, Sam Gawith má svá specifika....opravdu dobrý a jak jsem zmínil, trochu "gawithovsky" zvláštní...dávám za jedna s tím, že se k recenzi vrátím po delším kouření tabáku.
  Dodatek : dokouřil jsem první balení, zakoupil další, přikláním se také nyní více k té zpočátku mnou odpírané hruškové chuti i smetaně, tabák mi chutná stejně jako na počátku a proto známku neměním. Není důvod.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Swede 29.05.'10 08:52:11 
  Konečně tabák od SG, který si už nikdy nekoupím. Tou aromatizací mi načichla skříňka na dýmky a tabáky, kabelka i všechny dýmky okolo. Žádný hustý krémový kouř jsem nezaznamenal a chuť tabáku je pouze průměrná.
  Zpátky k aromatizaci. Na první "počuch" je příjemná, ale nic se tak rychle nepřejí (nepřekouří) než ten tento tabák. Když otevřu skříňku nebo kabelku s dýmkama a ucítím ten závan, tak si jdu raději koupit cigarety.
  Podotýkám, že jako kuřák, který už vykouřil snad kilometr čistého hnědého lana No.4 nemám s aromatizací 1792 nebo Conistonu žádný problém, ale tohle je tabák z Viceroyek navoněný něčím opravdu příšerným.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hael 29.11.'10 12:06:50 
  Tabák mám v klasické gawithovské obdélníkové krabičce, ze které se mi nepodařilo sundat stupidní parte. Po otevření krabičky najdete fláky různé tloušťky i šířky, tak akorát vlhké. Vůně za studena je decentní - skutečně evokuje vzpomínku na sušené hrušky. Nacpávání do dýmky je možné dvěma způsoby - buď flák srolovat, nebo rozdrobit. Všechny fláky se ale srolovat nepodaří, takže jsem víc preferoval jejich rozdrobení. Zdálo se mi, že při tomto způsobu nacpávání tabák lépe prohořívá. Chuť při kouření je vinikající - napadá mne srovnání s Halem, i když ten je asi o stupínek chuťově lepší. Po pár zabafáních dýmka produkuje hutný kouř, a ani se příliš nerozpaluje. Nedokážu příliš identifikovat chuťové nuance, ale celkově se jedná příjemnou chuťovou zakulacenost s kapkou určité pikantnosti. K hoření asi není třeba co dodat - s tabákem v tomto ohledu nejsou problémy. Silově tabák patří do střední kategorie, možná trošku nad ní. Nějaké zásadní problémy si neuvědomuji. Snad jen příprava fláku do dýmky je trošku pracnější. Jedná se o velmi povedený tabák, ke kterému se budu s největší pravděpodobností dále vracet. Chuťově rozhodně není nudný. Velmi příjemné mi připadá jeho aroma v místnosti, s čímž asi nejspíš nebudou souhlasit nekuřáci. Dávám jedničku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  yardley 19.03.'12 20:21:18 
  No určitě to nemá nic společného s koprovou omáčkou ale s pečenými kaštany popřípadě nugátovou čokoládou,či snad praženými oříšky. Voní to tak i v plechovce,na začátku kouření i ke konci,když už tabák dohořívá v dýmce.Oříšky jsou pak z vás cítit ještě další dva následující dny a to i v tom co z vás odchází. Docela příjemná změna ,po všech latakiích a virginiích. Nemusí se to kouřit každý den ale na proložení je to vyníkající volba.Není to žádný spicy tobaco ale potěší.Možná by mu víc prospělo,kdyby nebyl ve flacích ale nařezaný. Aspoň by se to líp nacpávalo.Přesto bych to doporučil těm pokročilejším kuřákům. Myslím,že začátečník v tom asi nic neuvidí zajímavého.A tak dávám za 1 a doporučuji mít ve skříni připravený.Zkuste si k tomu koupit kornout upečených kaštanů nebo alespoň tu nugátovou čokoládu,uvidíte jak to fajn šmakuje. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  ptakloskutak 29.04.'13 09:03:22 
  Velmi zajímavý na počuch, chuťově dost plný, ale bez výraznější dominanty. Dost jsem se skamarádil s burley, takže tenhle kousek od SG mi konvenuje. Domnívám se, že aromatizací Kendal Cream postižený není, je to podobná situace jako se Sam´s Flake - mix obsažených tabáků má hodně specifickou "přívuň" už sám o sobě.

  ----------
  Řez: úzký hadrovitý flake, poněkud se rozpadající
  Hoření: nevím, co jsem dělal špatně, ale dost mi močkoval; možná bych měl zkusit jinou dýmku

  Vůně: sladce tabáková, krémová, tlející dřevo, čokoláda či spíše výše zmíněný nugát
  Chuť: plná a kulatá, hodně sladká od burley; smetanové a popravdě řečeno jaksi indiferentní ladění
  ----------

  Můj verdikt je horší dvojka.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 9.05.'14 01:56:16 
  Mnohé již bylo napsáno a vlastně i důvodem mé koupě. Holt hledám náhradu za Bob´s square cut. Aromatizace zajímavá, leč specifikovat neumím. Omlouvám se, ale hrušky, perník či oříšky nenacházím. Cítím spíše něco jako zvláštní nasládle květinovou vůni. Tu pak ale až moc i v chuti. Hoření O.K. Nuže náhradu jsem sice zase nenašel, ale na dvojku to občas jako zpestření stačí. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět