www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Perfection
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Relativně nová směs vyvinutá firmou Samuel Gawith pro uspokojení potřeb místního občana, známého kuřáka, který nedokázal najít tabák vyhovující jeho gustu a to dokonce ani v Londýně! My jsme byli schopni dostát jeho požadavkům smícháním různých druhů světlých a tmavých Virginií se špetkou Latakie, následným napařením, ochucením vanilkou a přidáním nejlepších tureckých tabáků. A verdikt onoho kuřáka? “Perfektní!”
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  Nevill 21.07.'06 09:57:03 
  V popisu tabáku se lze dočíst, že jde o směs virginie a latakie s příchutí vanilky. Nebyl jsem si jistý co od toho čekat, ale společně se smělým názvem Perfection mi to přišlo velmi zajímavé a slibné.
  Po otevření tobolky jsem cítil pouze latakii s nějakým velmi slabým, téměř neznatelným aroma v pozadí. Po zapálení jsem byl poměrně překvapen - plná a přitom velmi jemná chuť, trochu jako taková jemnější verze Early Morning Pipe. Ale co ta vanilka? V chuti není téměř poznat a v tom je ten fór - člověk si může klidně kdekoliv zapálit směs s latakií, ale přitom ho nevyhodí s tím, že to hrozně smrdí. Vanilka je cítit teprve v kouři a po nějakém tom testování v naší hospodě musím říct, že Perfection snese okolí poměrně dobře, dokonce i někteří nekuřáci mi říkali jak to pěkně voní.
  Co dalšího k tomuto tabáku říct? Dobře se nacpává, dobře hoří, nezdálo se mi, že by nějak zvlášť hodně močkoval...prostě Perfection a já mu dávám za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Milan Zabloudil 25.12.'06 20:13:44 
  Jedna s mála směsí s latakií kterou můžu. Po rozbalení je latakie cítit, ale ne výrazně, jen tak lehce, ještě méně než v EMP. I chuťově je jemnější. Vanilka není příliš cítit, spíše pomáhá vytvořit aroma a dotváří chuť. Velmi dobře hoří, nemočkuje a hlavně chuť se nemění po celou dobu kouření. Prostě Perfection! Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Garfield 19.03.'07 12:36:09 
  Na tento tabák jsem se dlouho těšil. Výborná směs s latakií, kterou okolí snáší velmi dobře. Přesně jak píší kolegové, plná a velmi jemná chuť během celého kouření, prostě Perfection.

  Update: Tenhle tabák jsem původně bral jako latakii do společnosti. A opravdu, pokud člověk udrží své choutky na uzdě a kouří velmi, velmi pomalu (tj. s minimem kouře), okolí si myslí, že kouřím nějaký aromatik. Ale to není ono. Lepší je si kouření naplno užít a nepárat se s tím. Tzn. vyvíjet kouř dle libosti a užívat si tu plnou chuť přírodní vanilky, tu rafinovanou kořenitost a latakii v tomto skvělém tabáku.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Cifro 29.03.'07 23:14:30 
  Tabaková zmes, ktorej názov presne vystihuje jej kvality. V krabičke je asi 2mm Loose Cut zmes minimálne štyroch druhov kvalitného tabaku od zlatohnedej po čiernu. Vôňa je veľmi podobná vôni čistej Latakie, len stopovo v nej cítim nejakú ovocnú aromatizáciu. Pred napchatím doporučujem tabak trochu potrhať. Napchávať vo viacerých vrstvách (5-6) a veľmi zľahka po vrstvách pritláčať. Takto napchatá fajka krásne, chladne horí na jedno zapálenie s minimálnou, skoro žiadnou potrebou údržby až po šedobiely popol bez zbytkov tabaku. Po bezproblémovom zapálení a miernom ohriatí fajky sa rozvinie perfektná chuť a aróma hutného, chladného dymu, ktorého má človek plnú hubu aj pri pomalom a krátkom poťahovaní z fajky. Ja sa už vyše roka snažím namiešať zmes tabakov s Latakiou mierne prifarbenú jemnou aromatizáciou. Vyskúšal som už asi tridsať rôznych zmesí v rôznych pomeroch čistých druhových tabakov na miešanie od Planty, aj zmesí od iných výrobcov, s rôznymi aromatikami. Veľa z nich mi chutí, ale v každej zmesi mi niečo chýba. V každej niečo iné. Až po zapálení Perfection som prišiel na to, čo vlastne hľadám. Tento tabak mi vyhovuje po všetkých stránkach. Perfektne horí, perfektne chutí, perfektne vonia, sila tabaku tak akurát, perfektný pomer jednotlivých druhov tabaku, chuť a arómu drží od začiatku do konca temer rovnakú, perfektnú. Pre mňa excelentný tabak. Možno by mu svedčalo pridať štipku čistého Perique, ale nechcem experimentovať, pretože mám len jednu krabičku. Už sa teším až bude dostupný aj na Slovensku. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Swede 7.06.'07 17:04:54 
  Jedna z nejzajímavějších směsí, která nikdy nemůže nudit. Obsahuje tak velkou škálu chutí, že chutná pokaždé jinak. Záleží na náladě, dýmce, počasí, pití...
  Žádnou vanilku rozhodně necítím, latakii příjemně v pozadí (ve vůni nezapáleného kupodivu dost), ale hlavně cítím zvláštní kořeněnou chuť (asi) nějakého exotického tabáku, která přebíjí dokonce i latakii. Jeden z tabáků, který chutná ještě lépe než voní.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 10.06.'07 01:22:42 
  Velmi zajimava smes, jemna a presto chutove vyrazna. V podstate klasicka smes, pouze obohacena vanilkou a to vanilkou prirodni, osobne ji tam citim od prvniho nacpani a postupem casu jak se tabak ve fajfce zabydluje, stava se stale zretelnejsi. Jedine relativni slabost teto smesi mne nuti dat za dve, na druhou stranu prave diky ni je asi Perfection nejjemnejsi Latakii co znam.
  Edit:Časem mne uplně omrzel, je mi líto, ale čtyři.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Dandy 23.08.'07 11:49:19 
  Směs obsahující latakii si dám skutečně jen občas, ale tato je opravdu jemná, vyvážená - prostě výborná (jen tu avizovanou vanilku jsem tam jaksi nezaregistroval, což mi však vůbec nevadí).
  Na tomto tabáku mě však vyloženě fascinuje,že
  1. úžasně rovnoměrně (a jakoby "sám") až do konce hoří
  2. po celou dobu kouření si udržuje stejnou, výraznou chuť.
  V těchto dvou ohledech je (alespoň pro mne) bezkonkurenční!
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Panic 29.10.'07 21:10:45 
  Vlastní hodnocení tabáku si přečtěte výše, já se omezím jen na dojmy, které vám pomohou při rozhodování, jestli do něj jít, nebo ne. On ten jeho původ samotný už napovídá, že vznikl jaksi z nouze. Pokud máte nespokojeného zákazníka, který neustále neví, co si nacpat a dali jste mu už vše, může dojít k tomu, že se naštvete, vezmete smeták, zametete podlahu ve výrobní hale a nová směska je na světě. Měl jsem totiž při kouření Perfektionu takový podzřelý pocit, že je to právě tak. Ta divná směsice chutí a vůní opravdu nenudí. Jenže po vykouření krabičky tohoto tabáku mi připadá, jako když vemete jeho součásti, před smícháním z nich odeberete to nejlepší a ze zbytku vytvoříte tuto směs. Perfektion je vhodný spíše pro někoho, kdo nestřídá chutě a nemá moc rád výrazné tématicky orientované tabáky. Je spíše vhodný pro kuřáka, kterému sedne a bude jej kouřit trvale. Faktem je, že se v chuti nic nepřeráží, akorát vanilka zcela zaniká chutí, zato však dle mého názoru až nevkusně oslazuje latakii. Uzené má zůstat slané, nebo jemně slané, nebo neslané - zemité, ale takhle sladké? No nevím, zkuste, je to opravdu kvalitní tabák, ale pro mně je takovej divnej. Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  BATRACHOS 6.11.'07 16:13:50 
  Harmonická komposice latakie a orientálů, podložená příliš se neprosazujícími viržinskými základy. Pes na víčku napovídá, že nás čeká setkání s největším přítelem člověka...

  Před zápalnou obětí se line vůně převážně latakiová s orientálním a lehce kořeněným pozadím.
  Po zahájení obřadu se obětníkovi dostane odměny v podobě zjevení jednoho z nejkomplexnějších kouřových duchů, chuť dosahuje šíře takořka nezměrné. Základem je opět mimořádně se doplňující jemná latakie a orient, ovšem podpořeny aromatisací hřebíčku a probleskující skořice. Možná i koriandr, vanilka však v žádném případku! Viržínie se drží v uctivém závěsu za těmito skvosty a tvoří spíše "tělo" v síle a celkové "krevnatosti" dojmu - Duch Perfection je holka krev a mlíko, žádná Bílá paní.
  Kouřové aroma nezapře latakii, tedy žádné cukrátko, ale i zde to není milenka nepříjemná. Nekuřáci ji celkem chápou.
  Obřad není rušen žádnou nepřípadností typu častého zhasínání, močky nebo přílišného ohně. Jak je Perfection poskytovatelka rozkoše, tak je při vlastním aktu bezproblémová a jde přímo na věc. Od začátku do konce je slastná.
  Celá věc má jen jediný obligátní háček - chce to vlastní obětiště, zasvěcené jen této vznešené démonce.

  **********************************************
  EDIT:
  Tabák jsem vytrvale a šťastně kouřil asi dva roky, pak ale došlo k významné změně složení i aromatizace. Na český trh přišly šarže, které se jedna od druhé nečekaně lišily a do původní vyváženosti typu "crossover" měly daleko. Měl jsem tabák téměř se blížící Squadronu, jiný byl skoro jako MB Vanilka a latakie nikde, další zas byl skoro neutrálek. Složení přitom vyvolávalo podezření, že se z Perfection stává odpadový koš na nejrůznější tabák, co firmě SG zbyl z jiných šarží. Ani jedna z těchto variant nestála za mnoho, známka by byla asi tak 3.

  Určité výkyvy jsou u SG normální a odpovídají i poctivé výrobě založené hodně na surovině, jejích chuť se přirozeně podle sklizně mění. U Perfection ale zjevně jde o něco jiného, tam došlo k úpadku kvality, resp. ty rozdíly se na vrub jiné úrodě připsat nedají.

  PODOTÝKÁM, ŽE REFERUJI STAV K NÁM DOVÁŽENÝCH ŠARŽÍ! Měl jsem opakovaně vzorky ze zahraničí dovezených šarží a tam to byla pořád stará známá lahoda i kvalita. Závěr si každý musíme udělat sám pro sebe. Podle mne se jedná o obdobný problém jako u jogurtu, jenž od stejné firmy je u nás méně smetanový než na západ od hranic nebo u Zippo benzínu, jenž u nás někdy páchne jak palivový benzin, v cizině nikdy.

  Já jsem prostě přestal u nás Perfection kupovat a tím pádem i pravidelně kouřit - zahraničně dostupné tabáky beru jako zpestření, nikoli denní chléb, což pro mne Perfection po ty dva roky představovala.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Scalex 27.01.'08 22:07:00 
  1)Obal - krásná nebeská modř na krabičce, k tomu pes, věrný přítel člověka a přes to všechno je plácnuté hnusné parte, za které bych vraždil. Takovou facku si design tabákových krabiček nezaslouží.

  2)Řez - uvnitř krabičky se skrývá jemný řez, který stačí lehce pomnout a nacpat rovnou do kotlíku.

  3)Vůně za studena - latakie se samozřejmě přečichnout nedá, její aroma se vyvalí z krabičky a potěší každého pravověrného latakistu. Zároveň je ale cítit, že v tabáku není osamocena. Přidaná vanilka sice cítit není, ale jakási sladkost z krabičky dýchá. Také je patrné, že nepůjde o latakiovou nálož, ale o mnohem lehčí tabáček, kde spolu na jedné vlně vedle latakie budou surfovat i další složky.

  4)Chuť - excelentní. Narozdíl od jiných latakiových směsí, které jsou zemitější a přímočařejší, se v Perfectionu snoubí mnoho různých chutí, z nichž žádná nedominuje, ale všechny se bezvadně doplňují. Viděli jste animovaný film Ratatouille? Je tam scéna, kdy krysák sní jednu ingredienci a dělají se kolem něj barevné čmouhy. Pak sní jinou a dělají se zase jiná. A pak si dá do úst obě a kolem něj vybuchne barevný gejzír. Přesně tak vnímám tento tabák. Jednotlivé složky se podařilo tak dobře namíchat, že nejde o žádné "zbytky z podlahy", jak píše jeden z předrecenzentů, ale o špičkově vyladěný mix, ve kterém je stále co nového objevovat. Báječná chuť se přitom drží od začátku do konce.

  5)Hoření - zcela bezproblémové od začátku do konce. Když perfection, tak i v oblasti hoření.

  6)Síla - tabák je to spíš střední až středně-nižší síly. Díky tomu si není problém si jej dát ráno nebo kdykoli během dne, aniž by pak člověk potřeboval pár hodin na rekonvalescenci. Perfection se nekouří kvůli síle, ale kvůli chuti. Ale ani ta síla není úplně zanedbatelná, není to žádné beznikotinové seno.

  7)Problémy - velkým problémem je, že se tabák dělá jen v 50gramovém balení a tak kuřák pořád kouká na zbytečky na dně krabičky. Myslím, že Perfection by klidně mohli prodávat ve dvoustovkách, já bych to určitě ocenil. Dalším drobným problémem je aroma pro okolí. Latakie je prostě latakie a nemůžu souhlasit s tím, že je pro okolí neutrální. Tenhle tabák prostě nekuřákům smrdí (čest výjimkám) a nic se s tím nenadělá, přes to nejede vlak.

  8)Verdikt - verdikt mám stejný, jako ten chlapík z Kendalu. Ten tabák je prostě perfektní! A plně souhlasím s Batrachosem - samostatná dýmka je pro tento tabák nutností, aby se do té vyvážené směsi chutí nepletlo nic, co do ní nepatří.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Doktor 1.02.'08 11:23:11 
  Obal- klasická čtverhranná plechovka firmy SG.Bleděmodrý štítek s motivem bernardýna. Jenoduché, vkusné...Parte nálepka se špatně odlepuje a dojde zpravidla k poškození hlavního štítku (mám pocit, že to platí u všech SG tabáků)
  Řez-loose cut. Před nacpáním není třeba upravovat, nebo se může lehce natrhat. U mého balení mě překvapilo, že vlhkost tabáku byla mnohem menší, než u většiny tabáků od SG. Nevím, jestli je to výsada pouze této jedné krabičky, nebo nejsou všechny Perfectiony tak vlhké, jak bývá u tohoto výrobce zvykem. Každopádně vlhkost tak akorát.
  Vůně za studena-jenoznačně identifikovatelná latakie, je cítit nějaká aromatizace, co ve stavu za studena nedovedu určit
  Chuť-velmi zajímavá a originální. Latakie je znát, ale určitě ne tak, jako ve vůni za studena a určitě ne tak, jako v klasických latakiových směsích. Není tak dominantní, jak pro ni bývá zvykem, spíše chuť doplňuje a dotváří do vyrovnané podoby, ve které cítíme i onu aromatizaci a další tabákovou chuť. Vím, že můj popis je poněkud kostrbatý, ale tento tabák se opravdu nedá definovat jednoduše. V té aromatizaci skutečně cítím výrobcem uváděnou vanilku. Nejedná se samozřejmě o chuť podobnou dánským a německýcm vanilkám, ale určitě tam je. A musím konstatovat, že proti původnímu očekávání, se k té latakii opravdu hodí.
  Hoření-bezproblémové, na 1-2 zápalky
  Síla-z mého pohledu střední. U Hala píšu, že vyšší střední, u Perfectionu je to opravdu střední. Čili taková, která mi naprosto vyhovuje. Nejsem velkým příznivcem těch velice silných tabáků, protože po delším kouření mi dráždí žaludek, ale po tomto tabáku jsem nikdy žádný problém neměl, a zároveň jsem cítil, že se jedná o tabák (ne jako u některých lehkých aromatiků)
  Problémy-žádných si nejsem vědom
  Verdikt-výborný tabák, originální svou netradiční a vyváženou chutí, i přes přítomnost latakie společensky akceptovatelný. Jednoznačně dávám 1
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  MESAROS 23.10.'10 00:03:47 
  První dojem opatřila vůně, kdy vanilku vůbec necítím, ale výrazně je cítit latakie, která je doplněná něčím sladkým. Tabák dobře hoří a nečiní žádné další komplikace. Nejdříve jsem si myslel, že to nebyla dobrá volba, ale byla! Chutě se výborně mísí a tvoří úžasný celek. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Hael 9.11.'10 13:31:05 
  Tento tabák jsem měl v obdélníkové kovové krabičce, ostatně jak je u tabáků SG zvykem. Víčko celkem těsní, doporučuji však stáhnout několika gumičkami. Ministerská výhrůžka však na vinětě drží jak luteránská víra. Při pokusu o sundání zpravidla poškodíte jinak vkusnou vinětu. Po otevření krabičky zjistíte, že máte tu čest s plnohodnotnou latakiovou směsí. Vůně je zdá se pestřejší a jemnější než u Commonwealthu stejného výrobce. Ale i tak evokuje zavlhlé kamenné prostory. Avizovanou vanilku jsem nezjistil. Řez je hrubší, tabák je složen minimálně ze tří barevně odlišných substancí. Nacpání kotlíku je jednoduché, nicméně zapálení tabáku už složitější. Mě se to zpravidla podařilo na dvě sirky. Chuť tabáku po zapálení je plná, kulatá. Není problém po pár zabafáních produkovat hustý krémový a chladný dým. Tabák se kouří velice dobře. Nemusíte sledovat nějaké přehřívání dýmky. Dokouření se vám odmění šedým popelem. Chuť tabáku je jiná, než u zmiňovaného Commonwealthu. Není tak přímočará jednoduchá a drsná. Je poznat, že latakie byla doplněna kulatějšími substancemi. Směsi chybí sladkost petersonova Old Dublinu (ale to je jistě cílem). Rozhodně vám tento tabák přinese hodinu a půl až dvě příjemného potěšení. Nekuřák je v pokušení dovolit vám tento tabák kouřit v uzavřené místnosti a jeho přítomnosti. Ale pozor, rozhodně to není žádný aromatik, takže pochvalu nečekejte. Tabák má svou sílu - jak v nikotinu, tak i v chuti, kde jednoznačně dominuje zmíněná latakie. Je to takový střed+. Na závěr musím říci, že se jedná o povedený tabák. Na rozdíl od Commonwealthu se k němu vracím rád. Je to dobrý společník na procházky městským parkem. Dávám jedničku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Paulo 29.12.'10 18:02:33 
  Na prvé pričuchnutie letmo uplny smrad ...ked som tam ale vopchal nos uplne a pomaly sa nadychol ocarila ma vona akoby dreva udeneho tabaku a latakie. myslel som ze tento tabak bola zla volba ale po pofajceni som zistil ze je to ozaj perfection. nádherná mydlová chuť no velmi príjemná sa mi rozsievala po celych ustach ..tabak horel perfektne a mal dobrú chut iba vtedy ked som si ho napchal svojskou metodou. dole lahko pustene kusky a potom postupne akoby placky umiestnene na seba...len vtedy som cítil pravu chut perfection. na druhy den v ustach som tiez cítil trocha vanilky ...velmi zvlastny ale zaroven uzasny tabak. davam jednotku. samozrejme treba ho vediet fajcit pomaly lebo sa vie aj dobre rozpiecť. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  horac 6.01.'11 17:38:07 
  Na radu daleko zkušenějšíchdýmkařů a znalců tabáků,kdy jsem prosil o radu,který tabáček by byl jen tak šmrcnutý latákií,mi byl doporučen Perfection.Musím s nimi souhlasit,je to opravdu perfect.Ale kdo si myslí, že se jedná jen o stopovou latákií,se dost mýlí.Když jsem otevřel krabičku,myslel jsem,že se jedná o Pure latakií od Stanislava.Po zapálení toto aroma trošku ustoupilo do pozadí.Ale moc né.Ale přes to tomuto tabáčku dávám za 1.I když jsem čekal něco úplně jiného.Ale je to opravdu Perfect v každém slova smyslů. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  PrachatejMizera 1.09.'11 15:52:55 
  Právě dýmám svůj první kotlík tohoto tabáku a jímá mě žas. To jsou věci na tom světě...

  Zatím mám dojem, že takhle nějak to muselo dopadnout, když Pejsek a Kočička vařili dort. Jak by vám chutnala specialitka uvařená z uzeného masa s vanilkou, desinfekcí, sladkým syrupem, rozdroleným vánočním frantíkem a mýdlovou vodou? Právě tak mi totiž připadá tenhle zhmotnělý hřích: Desítky chutí naprosto nehodících se k sobě a navzájem se bijících. Schizofrenická disharmonie, Prokofjev hadr... Zatím tuhle slátaninu neznámkuji, později se k ní vrátím. Uvidíme.
  __________________________

  Tak jsem tu zpátky po větší zkušenosti, vydýmal jsem již druhou krabičku a verdikt: Prostě nechutná. Příliš vysoký obsah latakie, nepříjemná chuť. Děsně smrdí, nekuřaci ho nesnášejí. Podle mého chuťového vnímání je sice obsažená latakie celkem kvalitní, ale je jí tam zbytečně moc a ostatní složky tohoto tabáku za moc nestojí. Osobně si myslím, že to opravdu není dobrý tabák.
  Jediný účel, pro který se tento tabák dobře hodí, je kořenění aromatiků, chceme-li jim přidat onen zvláštní říz podzimního páleného listí.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  ptakloskutak 8.05.'13 20:34:49 
  Latakii i vanilku mám rád, ale jejich chuťovou kooperaci jsem si při zapojení nejbujnější fantazie představit nedokázal. A výsledek je příjemné překvapení. Vanilka sice na první počuch moc cítit není, ale je tam - její přítomnost jsem si plně uvědomil až přímým čichovým porovnáním s Commonwealthem.

  ----------
  Řez: tmavý loose cut
  Hoření: způsobné, ale perfektní bohužel ne

  Vůně: uzená, sladká, jemně vanilková (především při porovnání s jinou, ostřejší latakiovou směsí)
  Chuť: méně uzená než vůně za syrova, lehce nasládlá, příjemně kořeněná, smetanová
  ----------

  Velmi sympatická a osobitá latakiová směs. Takže dávám za dvě.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Horan 26.06.'14 14:24:37 
  Musim rict, ze tabak me sklamal. Ne ze by mi nechutnal...ale proste po tom co psali kolegove jsem cekal nejakou mega bombu. K tomu SG jsem mel Black Cherry Cavendish a to byla parada...No, nedostavilo se to co sem cekal. Proste tomu neco chybelo, mozna sem mel velke ocekavani. Nevim...
  Jinak tabak horel bezproblemove.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Belda 27.08.'14 20:33:33 
  Směska pro mně naprosto neslučitelných chutí a vůní.
  Nějaký eintopf, pravděpodobně z dobrých tabáků, ale výsledek je pro mně velmi rozpačitý.
  Tohle není pro mně.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 10.06.'16 21:58:18 
  Můj první tabák, kterému bude věnována samostatná dýmka. Zatím jsem ochutnal pouze cirka 7 druhů tabáků, ale už teď vím, že Perfection si budu vychutnávat pravidelně a opakovaně.

  Moje první setkání s SGP bylo v 10g vzorku a moje první krabička tohoto skvostu na sebe nenechala dlouho čekat. Obdélníková (a nutno dodat po otevření velmi špatně těsnící) krabička by byla pěkná, kdyby byla potištěna přímo na plech a ministerské nežádoucí výplody mohly být snadno a bez defektu originální etikety strženy.
  Vůně po otevření úžasná - cítím nasládlou uzeninu. Řez trochu hrubší loose cut, ideální na nacpání kotlíku. Jak se tu píše o velké vlhkosti tabáků SG, tak moje krabička mi nepřišla nějak extrémně vlhká, spíš normal.
  Zapálení i hoření bezproblémové do jemného šedavého popílku. Chuť je výrazná, těžko ji popsat slovy, prostě nenudí - první tabák, který mi jak voní, tak i chutná. Kouření je neskutečně jemné, bez štípání, pálení, hořkosti nebo kyselosti a to po celou dobu kouřového dýchánku. Ikdyž mne to nutí tahat hodně a často, tenhle tabák mě nijak neztrestá, ale zachovává si glanc.
  Nejblíže asi pro mne zatím (z toho co jsem zkusil) je Early Morning Pipe, ale Perfection je o level až dva výš.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  wimpppp 12.07.'16 09:59:12 
  Na tenhle tabák jsem byl velmi zvědav, protože mě lákalo spojení latakie s lehkou vanilkovou aromatizací, ačkoli moc jsem si od toho nesliboval. Prostě jsem byl jen zvědav. Objednal jsem si nejprve 10g vzorek, který mi zachutnal tak, že jsem poté hned objednal 50g plechovku...Vůně za studena-latakie s lehkým vanilkovým aroma. Po zapálení však kupodivu není vanilka tak cítit, naopak do popředí vystupuje latakie. Síla je střední, rozhodně žádný zabiják. Nejlepší chuť je cítit při vyfukování nosem. Aroma se rádo zažírá do dýmky, proto je dobré této směsi vyhradit vlastní dýmku…Všem latakistům mohu vřele doporučit, je to příjemná změna a zpestření. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Pietro 24.08.'16 18:57:53 
  První zkušenost s latakií a musím říct, že díky tomuto tabáku tomu přicházím na chuť. Odložil jsem mé aromatiky a po vzorku jsem objednal nové balení. Chuť si drží od počátku do konce. Mohu jen doporučit.

  Dýmka: Jirsa Premia***
  Filtr: Stanwell
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 10.06.'17 08:33:33 
  Lehký, pohodový, chutově vyvážený a kvalitní tabáček pro ranní pokouření s trochou latakie. Snadno se zapálí, hoření na jednu sirku. Ideání i pro začátečníky. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  bassman 29.06.'20 22:22:21 
  Po dlouých letech, co jsem se svých dýmek ani nedotkl jsem si řekl, že za krátké období ochutnám spoustu tabáků, abych si vybral několik největších oblíbenců a těm potom udělám trvalé místo ve své dýmkové knihovně. Vybíral jsem především na základě hodnocení kolegů zde a na Tobaccoreviews.com. Nakoupil jsem tedy spoustu 10g vzorků a každý den ochutnal 1-2 vzorky, abych měl co nejlepší srovnání.

  U tohoto tabáku jsem byl velmi zvědav na kombinaci latakie-vanilka. Za syrova je cítit hlavně kvalitní latakie. Vanilku ani jinou aromatizaci jsem nenašel. Po zapálení jsem byl velmi mile překvapen. Elegantní uzeně-kořeněná chuť s jemně nasládle voňavým koncem. S Ashton Artisan je to tabák, který mě vážně baví.

  Pro mé chutě číslo dvě v latakiích. Před tímto tabákem Ashton Artisan a hned potom GH Balkan Mixture.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět