www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Skandinavik Mixture
Výrobce: Orlik
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Směs Skandinavik je vzrušující směsí černého lisovaného tabáku Cavendish, vyzrálého kentuckého Burley a světlé Virginie. Fascinující vzhledová kombinace světlé a tmavé je korunovaná jemným aroma, které přispívá k celkovému a jedinečnému charakteru.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Jedna ze základních směsí výrobce
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.3

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  mates 28.02.'05 22:14:15 
  Při otevření balíčku velmi příjemná vůně,snad ovoce...dobře se nacpává a hoří, na jednu sirku..při kouření cítím kromě ovocné vůně ještě (jakoby spodní tón) trochu hořkost, že by ten Burley? Obsažená Virginie na jazyku nepálí /trochu po asi čtvrtém kouření/, tabák voní decentně,je to vyvážené.I když Black Cavendish,směs není ani sladká. Kouřím při psaní recenze třetí dýmku této směsi za den a připadá mi, že se její jemná a kulatá chuť nemění v průběhu kouření, to by bylo přeci fajn!Ta malinká hořkost jakoby trochu vystupuje.Výrobce uvádí "room aroma" hodnotou 3 z 5ti, osobně bych dal tak maximálně 2.
  Závěr: možná trochu podceňovaný tabák.Příjemná směs bez výkyvů, není tuctová.Myslím, že by po něm mohli sáhnout nejen začátečníci, ale i zkušení dýmkaři.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  ower 10.05.'05 10:56:02 
  je to tabáček na kterém jsem začínal (a není to tak dávno), a naprosto si mě získal. mám pro něj vyhrazenou vlastnoruční dýmku ani ne tak ze sentimentality jako spíš proto že je skandinavik naprosto skvělý. je jemný, krásně prohořívá a okolí vám nevynadá, spíše naopak. budete pochváleni za příjemnou atmosféru, kterou vůně tohoto tabáku v místnosti navodí. po otevření na vás dýchne velmi příjemné aroma, osobně cítím jakousi kombinaci medu a alkoholu. Po zapálení chutná tabák příjemně od začátku až do konce. Zatím jsem nemohl porovnat s moc tabáky, snad jen navy flakem a sundays fantasy, ale zde každopádně na celé čáře vítězí. neznámkuji právě pro nedostatečné porovnání s ostatními tabáky, jinak zatím má u mě subjektivně určitě za 1. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  brutak154 24.07.'05 16:56:04 
  Tento tabák jsem si koupil spíše ze zvědavosti na základě pozitivních recenzí. Po otevření balíčku se na mne vyvalilo aroma takové síly, které mě doslova vyděsilo. Ale v dýmce se pak tabák choval trochu jinak, síla aromatu oproti stavu za syrova ustoupila a v dýmu byl cítit tabák a aromatické esence nebyly tak výrazné, takže směs byla kouřitelná. Přesto jsem ho raději pokuřoval venku, protože v místnosti byl na můj vkus vtíravější. Tabák si udržuje stejnou chuť po celou dobu kouření. Jeho velkou výhodou je velmi snadná obsluha, dobře se zapaluje, při kouření nepotřebuje takřka žádnou údržbu a docela i chutná. Řekl bych, že to byl i dobrý odpočinek a změna od úplně přírodních nebo latakiových směsí.
  Tabák bych hodnotil mírně nad průměrem, zadání známky se ale zdržím, protože si nejsem tak zcela jistý, zda si ho znovu pořídím.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tokin 24.01.'08 17:11:04 
  Po otevření tobolky se vyvane výrazné aroma, které jsem zpočátku typoval na švestko-ořech, určitě ne ovocná nasládlá vůně (na to jsou jiné kalibry), výrobce v brožurce, kterou mám k dispozici uvádí karamel s mandlemi. Vůně není sladce vlezlá, mandle ji sráží do příjemného ořechového charakteru. Po zapálení je aroma spíše ve stopovém množství, převládá přírodní tabáková chuť i vůně. Chuť ale ničím nenadchne, je nevýrazná a zanechává v ústech spíše mírnou hořkost. V průběhu kouření aroma ještě více ubývá a od půlky kotle je skoro neznatelné, ale možná je to i tím, že si frňák prostě zvykne a to mírné aroma, které bylo na začátku už přestane vnímat. Tabák hoří dobře, ne překotně. Myslím, že to je lehký aromatik vhodný do společnosti, který nikoho neodpudí. Kouřím ho v dýmce, která byla zakouřena MB Mixture Scottish Blend, připadají mi podobné s tím, že Skandinavik přidává výraznější stopu aroma, které není přehnané. Dávám za 2, protože ničím extra oslovit zase nemůže. Po dokouření tobolky doplňuji: od půlky středně velkého kotle je chuť skoro jen "popelnatá", není v tom cítit žádná chuť, která je rozeznatelná v počátku hoření. Možná je to tím, že tabák je řezaný poněkud drobněji než jiné mixture a trošku víc hoří. Při opravdu chladném kouření by mohl být dobrý, ale je problém chladný kouř udržet, možná by bylo dobré tabák víc dovlhčit. Poslední várky jsem dokouřil tak, že jsem plnil jen půlku hlavičky, pak to bylo docela dobré kouření. Aroma v místnosti je decentní a příjemné, ponechávám dvojku. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 13.03.'08 20:11:36 
  Bezva tabáček. Levnej a kvalitní. Tradiční dánská aromatizovaná směs s vysokým podílem Black Cavendish, hnědého toasted Burley a žluté Virginie. Aroma vůbec nedominuje, chuť tabáku je snadno vnímatelná. Vůně skutečně připomíná tabák, mandle a karamel. Piju k němu kafe slazený karamelem s kapkou Amareta a je to pecka. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  duszko 26.10.'08 21:39:26 
  Tenhle tabáček jsem dostal.
  Po otevření skutečně velmi výrazná vůně mandlí tj. hořko-sladká, snad ten karamel.
  Při kouření docela nemění chuť, ovšem při kouření velmi,velmi pomalém. Když se příliš zahřeje,je tam skutečně cítit ta již zmiňovaná popelavá příchuť.
  Je to dle mého dobrý aromatik pro toho,kdo má rád mandle.
  Neznámkuji proto, že jsem se poněkud posunul spíše k přírodnějším tabáčkům (i když si někdy "cukrátka" taky zapálím).
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sir Pooh 6.08.'09 11:47:26 
  Tenhle tabák jsem koupil jako záplatu na v současné době u nás nedostupný W.O.Larsen Sweet Aromatic. Podle očekávání jsem se shledal s typickým aromatikem "Made in Denmark". Vůně za syrova je trošku laděna do sladka, pocitově trošku silnější. Nacpávání a kouření zcela bezproblémové. V chuti byly cítit oříšky, něco málo vanilky, jen mi trošku chyběla ovocitost, kterou bych uvítal. každopádně se jedná a velmi dodrý tabák a rád si zase někdy koupím další balíček. Určitě bych jej doporučil i jako vhodný tabák pro začátečníky. Dal bych tak známku 1.5 Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Zayl 23.09.'10 23:27:10 
  Jedná se o tabák, který rozhodně nikoho neurazí, ale obávám se, že ani příliš nenadchne. Chuť není přehnaně chemická, ale je trochu mdlá a nevýrazná. Dá se ovšem kouřit často, nemočkuje a celkem dobře prohořívá. Myslím si, že je to dobrá volba pro lidi, kteří nemají rádi přeslazené aromatiky, ale ani nepřišli na chuť přírodním tabákům a latakiím. 2- Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Gimli 2.04.'11 00:06:24 
  Po otevření tobolky mě ovane silná vůně, cítím příjemné aroma hrozinkek a tabáku. I laikům je vůně za studena příjemná. Pokud si chcete dobře zakouřit, je nutná péče při nacpávání,protože cavedish je hodně umačkaný, virginii stačí lehce rozemnout. Po zapálení se chová slušně, při rychlejším kouření má mírný sklon močkovat, ale takový je téměř každý tabák.Chuť a vůně vydrží skoro až do konce, pak ale rychle ustoupí. Velké plus je že ho ukočíruje i průměrně nadaný začátečník. Většinu tobolek co jsem kouřil bylo nutné dovlhčit, jinak má tendeci poštipovat. V současné době je to můj nejoblíbenější spotřební tabák. Samozřejmě existují i lepší mixture, ale na běžné každodenní kouření mi zatím vyhovuje nejvíc. Je poměrně levný, okolím dobře přijímaný a sehnatelný skoro všude. Proto mu dávám za jedna. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JanekPl 22.01.'14 20:42:20 
  Tabák jsem koupil na doporučení prodavačky, že prý se opravdu dobře prodává. Jeho kouření už ale tak dobré není. Design tobolky je dle mého soudu příliš moderní, fádní a ničím neoslní. Podle vzhledu bych si jej tedy určitě nevybral.

  Po otevření má tabák sladkokyselé aroma a lehce dřevitou vůni. Řez je rovněž poměrně příjemný, ale připadá mi jakoby se původem jednalo o nepovedený flake, který se nakonec ve fabrice rozhodli nařezat na loose cut. Některé kousky je tedy potřeba dodatečně oddělit a rozmělnit, nicméně balení jako takové slisováno není, takže tabák je vysušen přesně "na hranu". Balení obsahuje převážně Cavendish doplněný Burleyem. Sem tam lze zahlédnout i Virginii.

  Chuť je po zapálení tak nějak nijaká. Není v ní cítit vůbec nic. Ani žádné aroma, ani chuť tabáku. Od poloviny kotlíku začíná být až nepříjemná a chutná spíše jak spálená sláma. Tabák nepříjemně pálí na jazyku a dokonce i do očí (s tím jsem se setkal poprvé)!

  Jediné pozitivní na tomto tabáku je rovnoměrné odhořívání a chladný kouř bez močky. Bohužel zde výčet pozitiv končí. Málokdy jej dokáži dokouřit až na dno. Tento tabák jsem koupil poprvé a zřejmě i naposledy a i v této cenové kategorii mám jiné favority.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mac 28.10.'14 19:32:53 
  Za syrova voní jak jablko a rozinky.Krásně hoří,nemočkuje,příjemný řez pro plnění dýmky.Lehký,slabá chuť oříšků a občas je cítit toaletní mýdlo.
  Neublížil ,ani nenadchnul....
  Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  elbow 30.08.'15 12:06:46 
  Slušný a líbivý design tobolky, která jako obyčejně slušně těsní. Po vybalení byl na můj vkus tabák sušší, ale ne přesušený - dal se rovnou kouřit. V tabáku nejsou žádné tvrdé kusy, jen některé větší a jiné menší, ale dá se bez problému rovnou nacpat. Po rozbalení na vás dejchne taková neurčitě sladká vůně. Při nacpávání lze pak připomíná nějakou sladkou buchtu s rozinkama.
  Vůně v místnosti je taková nevtíravá, voní po sladkostech, mandlích v cukru a snad i malinko lze postřehnout vanilku. Vůně v místnosti je slabá, neotravná a snadno vyvětratelná.
  Chuť... na tuhle část jsem se těšil... Po rozbalení a přičichnutí se mi doslova sbíhaly sliny. Po zapalení prišlo takové NIC. Jako když kouříte něco, co nijak nechutná. Při studeném kouření se chvilku po zapálení dostaví mírně sladká chuť, ale nic nepřípomínající. Pokud kouříte rychle a dýmka se zahřeje, začne tabák hodně štípat na patře a vzadu na jazyku. Vůbec nemočkuje. Nedaří se mi dýmku vykouřit bez vyhasínání. Buď se musí kouřit rychle - pak je tabák nepříjemně štiplavý a bez jakékoliv příjemné chuti. Nebo se kouří pomalu, tabák co chvíli zhasne a chuť se vytrácí neustálým zapalováním.
  Těšil jsem se na tento tabák díky recenzím a doporučením. Dám mu ještě šanci, zatím nehodnotím.
  Doporučil bych ho snad jen kvůli nevtíravému room aroma, snadnému nacpávání a absenci močkování.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  RS 12.01.'17 10:17:24 
  Patří k mým oblíbeným aromatikům. Co mě nedávno překvapilo je, že mi aroma připomínalo pozdně podzimní les s převahou osik. Kouření je bezproblémové, při pomalém kouření zůstává aroma až do konce. Cena pro běžné kouření je příznivá. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět