www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Solani Blend 656 Aged Burley Flake
Výrobce: Solani
Složení:
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: This blend is another triumph for R.L. Will. It is a complex blend of several different top-grade Burleys from Kentucky, Brazil, and Southeast Africa that are pressed and matured, marrying the natural flavors together - there are no additives in this blend either.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  jcp 18.05.'08 12:48:11 
  V plechové krabičce 9x6 cm cca 1 mm silné plátky šířky 3 cm, tmavohnědé (TobaccoReviews - dark brown Burley from Kentucky), světlehnědé (light Burley from Brazil) a světlé (white Burley from Malawi) barvy. Vůně zasyrova nic mnoho - moje babča cítí fíky a čokoládu, já ji vnímám až nepříjemně - čistou tabákovou vůni téměř přehlušuje jakýsi (výrazný) závan kyseliny máselné (?) charakteristický pro anaerobní fermentaci která se zvrhla v aerobní. Jestli je to úmysl nebo jednorázová chyba při výrobě zatím netuším.
  Po zapálení se ovšem octnete někde úplně jinde. Čistě čokoládová, lehce nahořlá chuť Burley bez nejmenší stopy štiplavosti Virginie je velmi intenzivní, konstantní po celou dýmku a nemá chybu. Nemočkuje, nehřeje, hoří chladně až do konce. Pokud někomu chutnají tabáky typu MB Golden Blend (tj. s převahou Burley), vřele doporučuji! Otevřít, příliš neočuchávat, rozdrobit, nacpat, zapálit a vychutnávat :o). Výsledek nezaručuji - na TobaccoReviews 12 recenzí 3 a 4 hvězdičky ale i 1 jednohvězdičková, přesto to za zkoušku stojí.
  Dvojka jen kvůli té nepříjemné vůni zasyrova. Uvidíme při další dodávce (Rajek, 9,95 EUR/50 g).
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  ptakloskutak 16.01.'13 23:00:35 
  Při prvním kouření Aged Burley Flake jsem byl naprosto nadšen. Bohužel se mi tento tabák dost rychle omrzel, je takový jednorozměrný, málo barvitý. Ale použil jsem ho do vlastních latakiových směsí, tam byl bezva.

  Řez: flake, hodně silné a krásně pevné plátky
  Hoření: trošku zlobí, močkuje

  Vůně: tabáková, máslová, čokoládově zabarvená
  Chuť: velmi sladká, velmi jemná, jednoduchá, ale příjemná

  Celkové hodnocení: 2
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Snoopy 25.10.'14 15:35:12 
  Tabak v mojej tri roky odležanej krabičke vonia po otvorení fantasticky - ako riadne dohneda prepečený koláč s kakaom, vôňa len trošku nasladlá, výrazne odlišná od virgíniovej kvasenej či chlebovitej sviežosti. Po avizovanom pachu kyseliny maslovej našťastie ani stopy. Hrubšie pravidelné plátky priamo vyzývajú k nastrihaniu na štvorčeky - takto sa mi napcháva najjednoduchšie, ale dobre ide aj rozdrobený alebo na otep. Horí rovnomerne, sucho a mimoriadne dlho. Chuť - tak ako uvádzajú predrecenzenti - jemná až stredne výrazná, kakaová, trochu orieškovo-pražená, so stopou sladkosti, stabilná až monotónna. Silno mi pripomína niečo cigaretové - a nemyslím to negatívne. Na horšej strane škály cítim občas pachuť pripomínajúcu snáď kartón.
  Zmesí založených na burley až tak veľa dostupných nie je a tento tabak je evidentne kvalitný. Asi ho pravidelne fajčiť nebudem, ale za vyskúšanie stojí.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět