www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: St.Bruno Flake
Výrobce: Imperial Tobacco Ltd. England
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: A century of brand leadership, establishes this tobacco as the British standard. Medium strength with a unique character provided by the mixture of Virginia flue and dark fired tobaccos.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 25.06.'08 20:35:41 
  Klasický 50g bulk (na kterém je stále logo a jméno původního výrobce - Ogdens of Liverpool a hlava bernardýna který má místo soudku rumu krabičku tohoto tabáku s heslem "A pipes best Friend") obsahuje pevnou plastovou "vaničku". Pod navařeným staniolovým víčkem je vlhký, velmi tmavý flake standartní velikosti. Vůně zasyrova je (jako alespoň pro mě u většiny Dark Fired tabáků) velmi nevýrazná - lehce dřevito - zemitě kořenitá, bez jakékoli nasládlosti fermentace.
  Chuť po zapálení velmi sympatická, rovněž však nikterak intenzivní. Dost blízko má k (silně zředěnému) GH Dark Flake. Krom vlastního tabáku a lehké "připečenosti" je v ní něco velmi mírně a příjemně nakyslého. Každopádně je to krásně "zaoblená" chuť konstatní přes celou dýmku, takže si dovolím nesouhlasit s těmi, kteří ho přirovnávají k Petersonovu Irish Flake - z něj mám jednoznačně škrablavý až štiplavý vjem který tady zcela chybí. Podle mě excelentní tabák pro celodenní kouření a tomu že to byl "British standart" se vůbec nedivím. S dýmkou St.Bruna se můžete věnovat čemukoli a nemusíte si jí všímat. Nacpete, zapálíte a kouříte .. a ona hoří a hoří .. až do konce a zcela v pohodě. A perlička nakonec: na bulku je nápis .. Kvalita: vyrábíme tento tabák podle nejvyšších standartů kvality. Pokud nejste plně uspokojen (completely statisfied), prosím vraťte tento obal a jeho obsah na St.Bruno, P.O. Box 78A, Liverpool, L69 1DT. .. :o)
  Já jsem completely statisfied byl, takže netuším, co by následovalo ..
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  hoochie coochie man 28.07.'10 22:11:57 
  První věc, která mě na tomto tabáku překvapuje je fakt, že někteří jej považují za aromatik, jiní za kovaný naturál. Přišel mi jako fajn sladší naturál když jsem ho kouřil z briarky. Pak jsem ho zkusil z hliněnky a zjistil, že je to snad úplně jiný tabák, příjemě nakysle mýdlová příchuť na sladkém hutném tabáku. Ta mýdlovitost je asi tak desetinová oproti třeba Conistonu. Hoří bezproblémově a velmi pomalu, ale musí se kouřit s citem když se moc roztahá má skon k močkování. Vůně pro okolí přijatelná. Škoda jen, že se u nás nedá sehnat, je to výborný tabák dobře použitelný i jako allday-smoke. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět