www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: St.Bruno Ready Rubbed
Výrobce: Imperial Tobacco Ltd. England
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Blend of Virginia and other selected tobaccos. Slow burning and cool with a pleasant aroma.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.3

  jcp 3.08.'08 09:50:11 
  Na eventuelní otázku proč recenze když už tu je recenze St.Bruno Flake lze odpovědět, že se jedná o poněkud jiný tabák - obalem, vlastnostmi a zčásti i chutí.
  Zatímco většina běžných tobolek je z papíru potaženého plastem, tady jde o čistý měkký plast - něco jako někdejší igelitové pytlíky na mléko. Je vložena do zavařeného celofánového obalu, takže do prvního otevření ještě těsní. Ovšem místo běžného samolepícího uzavíracího pásku je zde pásek nelepivý a uzavření zajišťuje maličký kousek samolepicí folie na vlastní tobolce, takže po druhém, třetím otevření již nelze zalepit. Řez tabáku rozhodně není ready rubbed, ale velmi jemný a dost dlouhý loose cut, takže působí dojmem cigaretového tabáku (skutečně z něj lze jen v ruce ubalit docela dobrou cigaretu). Vůně zasyrova mi připadá poněkud výraznější a kořenitější než u flake, ale to může být způsobeno jen větším povrchem.
  Chuť je prakticky stejná jako u flake ovšem hoření, zřejmě díky řezu, zdaleka není tak bezproblémové. Dá se kouřit také na jednu sirku ale na rozdíl od flake na který opravdu není potřeba "ani plivnout", je nutno jej hlídat a dosti často přidusávat. Celkové hodnocení 2 může být proti jiným tabákům, které jsem hodnotil stejně, dost nespravedlivé. Pokud je ovšem porovnáván s bratříčkem flake, je s ohledem na kvalitu obalu a hoření celkem zasloužené. Stále se ovšem jedná o velmi kvalitní a relativně levný dark fired střední síly pro celodenní kouření!
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Faethor 17.02.'09 16:21:50 
  Co se balení, musím naprosto souhlasit s JCP. Bohužel nemohu srovnávat s fláky, neboť jsem prozatím nezkusil. S hořením jsem problémy neměl, hoří u mě naprosto bezproblémově, ovšem s tím dusáním je to pravda- člověk s ním musí trošku více pracovat, protože má tendence se chvilkami přepalovat a pak chutná jak guma.Co se chuti tabáku týče, musím bohužel konstatovat, že to není úplně můj šálek čaje. Jsa připraven na to, co čekat od mýdláku tabákem Ennerdale, chuť Bruna mě poněkud zklamala.Ve srovnání s výše uvedeným E. je tato směs chuťově ostřejší, resp. spíše hrubší a méně vyvážená. Mnozí by asi poznamenali, že Ennerdale je také spíše aromatik a nelze jej s Brunem srovnávat, pravdou ale je, že základní chuťová složka je obdobná, ale po čase ustupuje spíše do pozadí a v chuti zůstává jen lehký mýdlový podton.
  Co se konečného verdiktu týče, ze subjektivního hlediska si nedovolím protentokrát známkovat, neboť jsem buď čekal něco jiného, nebo mi ty mýdláky ve výsledku prostě nejedou. Co naplat...
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Gobey 31.08.'11 19:49:50 
  Jenom doplňuji předchozí recenze, neboť jim není co vytknout, ať se jedná o variant Flake nebo Ready Rubbed. Kouřím St. Bruno v podstatě denně a je to můj nejoblíbenější tabák.
  Od letošního roku (1.1.2011) je na balení uvedena poznámka, že dle nařízení EU se řez tabáku mění na minimálně požadovaných 1.5 mm. Tímto St. Bruno RR ztratil svůj předchozí až cigaretový řez a je srovnatelný s jinými tabáky.
  Při detailním zkoumání to vypadá, že vzali flake a nařezali. Občas je tam i větší kousek, jakoby zbytek flaku. Tabák je nutné před nacpáním do dýmky zlehka prolnout.

  Chutná ale stále stejně dobře.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  rour 27.12.'13 21:17:20 
  Chvilku jsem musel počkat, až se mi tento tabák usadí v dýmce a zvyknu si na znatelný nikotinový úder. Vůně - no prostě nepojmenovatelná, stejně tak jako chuť při kouření. Navíc má i tenhle tabák tu skvělou vlastnost, že se jeho vůně i chuť mění podle okolností - tedy přesněji vnímám je různě podle toho, kde, k čemu a po čem kouřím. Ale vždy dobře hoří, snadno se nacpává, pěkně voní, příjemně chutná - co víc? Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět