www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Stratford
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech, 100g plech
  Popis: Stratford is an enticing blend of delicately sweet brights and rich, ripe, red Virginia tobaccos, seasoned with just the right measure of fine Louisiana perique. The wonderfully nuanced interplay of sugar and spice is sure to delight the lover of this time honored combination. The room note is soft and subtle, the taste zesty and piquant. This is the one for the Virginia/perique fans.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  dh 9.09.'07 20:37:38 
  Na první pohled směs virginií spíše z toho světlého konce - co do barvy se to podobá V1 od MacBarenů, ve vůni je cítit cosi fíkovitého či sušené ovoce, zkrátka tóny, které bychom očekávali u tmavších tabáků. Co se perique týče, není při ohledání krabičky nijak patrno.
  Po zapálení ostatně také ne. Než jsem se propracoval k jeho chuti, chvíli mi to trvalo, protože tabák v krabičce byl přesušený - nějaká drobná perforace? - a já jej postupně opatrně dovlhčoval. Ze začátku chutná skoro cigaretově, ale nikoli nepříjemně, cítit jsou nasládlé tóny, ale i cosi příjemně nakyslého - recensenti na tobaccoreviews.com píší o citrusech. Samotného by mě to nenapadlo, ale proč ne. Výsledná chuť je VELMI LAHODNÁ, na dýmkový tabák nezvykle lehká. Perique se v podtónech začne ozývat v poslední třetině dýmky, ale ani v závěru nepřevezme hlavní slovo.

  Vynikající tabák. Vyzývám tímto Mostex, aby zahájil okamžitý dovoz v osmiuncových plechovkách. (Just kidding.)

  Nicméně, hledáte-li nějaký archetypální VaPer, není tohle přesně ono. Spíše je to pro ty, kdož touží po jemné chuti světlé virginie - s trochou perique, jen tak aby nebyla nuda. Na světlou virginii se to kouří nezvykle dobře, postrádá to obvyklé sklony ke štiplavosti, hoří výborně.

  14/1/08 Po dokouření celé krabičky - bude se mi stýskat víc, než jsem si myslel. Je to nenápadný tabák, dobrý, ale zdánlivě nic mimořádného - jenže s každou další dýmkou člověku připadá zajímavější. Tohle by se neomrzelo.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět