www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Danske Club Sungold
Výrobce: Danske Club
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis:
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Podle stejného loga a barvy se zřejmě jedná o náhradu za Danske Club Vanilla
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 3.0

  Jarda 3.04.'18 22:02:18 
  Klasický tabák pro milovníky vůně a sladké dánské chuti. Nic pro kuřáky cigaret, anglických latakii, silných nebo čistých přírodních tabáků s jemnou chutí či silným nikotinovým šlehem.
  Podle vzhledu-barvy typuji na přejmenovaný a modernizovaný Danske Club Vanilla, který se kdysi dovážel i k nám.
  Chtěl jsem si jej zase jednou koupit ale v německé trafice měli ve stejně nažloutlém obalu Sungold. Tabák v tobolce je černý a vlhký, připomíná kolomaz. Směs Virginie, Orientu a Burley-kompletně vše Cavendish, dvakrát zfermentováno za přítomnosti vanilky. Vše jsou jen černé lístky, žádný kousek světlé "syrové" nefermentované V. Tabák je v tobolce tak slisovaný a slepený že připomíná na první pohled spíše plug ale jedná se o loose cut, lístky jdou dobře oddělit. Tabák je cítit výrazně vanilkou-jak už to tak po dvojí fermentaci bývá obvyklé. Ale kupodivu to nepůsobí nijak uměle. Nic násilného, chemického ani nepřirozeného jako třeba Black & Bright nebo Black Cherry Cavendish od SG. Vůně je sice silná ale přirozená. Na pozadí cítím citrusy či ovoce a snad i trochu pernější vůni asi zmíněného orientu.
  Cavendish má po dvojí fermentaci zmuchlané lístky a zvýšenou vlhkost, která mu dává výbornou a plnou silnou chuť. Tabák je vlhčí a pružnější, hůře se cpe. Po zapálení kupodivu ale dobře hoří až do konce. Chuť je velmi sladká s nakyslým ovocným podtónem. Plně koresponduje s vůni po celou dobu hoření ale není tak výrazná jako vůně. Žádné štípání na jazyku ani stopy hořkosti-ať už z rychlého kouření tak z aromatizace. Není potřeba brát žádných ohledů při kouření. Tabák snese opravdu i silné potáhnutí. Plný kouř jej dokonce vyžaduje a dává plně vyniknout výborné chuti. Při rychlejším kouření se dostává do popředí i lehce nakyslá chuť ovoce. Teprve při opravdu silném a nekontroovaném kouření začíná hořknout a štípat na jazyku. Prostě není potřeba se k němu chovat nijak ohleduplně. I při pomalém kouření ale močkuje-alespoň já mám vlhčí tabák raději i za tuto cenu. Kouřeno bez filtru. Chuť drží až do konce a kouř sládne na jazyku jako málokterý jiný tabák. Na rozdíl od původního poněkud umělého a nahořklého Danske Club Vanilla je tento opravdu výtečný a považuji ho za špičku mezi dánskými chutěmi tabáku. Milovníky nikotinu nepoloží do mdlob-síla je spíše střední či slabší. O to déle a častěji se dá kouřit.
  Vůně pro nekuřáky odpovídá vůni tabáku za syrova: vanilka a velmi příjemné nasládlé a ovocné aroma.
  Perfektní Cavendish, jistě chutí ve své tídě dánských chutí převyšuje I u nás dostupný a výtečný MacBaren Double Fermented nebo nepříliš výrazný Peterson Deluxe Mixture. Pro milovníky sladkostí nebo zájemce o ochutní klasické dánské chuti velmi doporučuji. Ideální jako dezert, mě chutná k černému čaji nebo kávě.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět