www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Three Nuns
Výrobce: Imperial Tobacco Ltd. England
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Koláčky
  Balení: 50g plech
  Popis: Směs tmavých tabáků uzených kouřem a sušených sluncem je smíchaná s nejjemnějšími lehkými tabáky z Brazílie. Směs poskytuje jedinečnou chuť a jemný kouř, což jsou vlastnosti, diky ktreým je tabák ´´3 Jeptišky´´ tak proslavený.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Taurendil 1.04.'05 02:24:06 
  Sice nie som (ci nad nebol som) moc na neutralove tabacky, tento mi zachutil na prvykrat. Zmes Virginie a Perique je spracovana do 1,5 - 2 mm hrubych kolacikov perfektnej vlhkosti. Moja plechovka uz bola asi dobre odlezana lebo na povrchu kolacikov krasne vidiet vyzrazane krystaliky (cukru?).
  Vona z plechovky je velmi prijemna a jemna. Do dymky som ho cpal tak, ze som zobral kolacik, roztrhol ho a vlozil do dymky, jemne dotlacil. Zapalenie bolo trochu obtiazne, nechcel sa prilis rozhoriet, co prisudzujem prave vlhkosti, ktora ale inak nie je na zavadu.
  Co sa tyka chuti som nevedel co ocakavat, pac moje doterajsie neutralove skusenosti boli skor negativne. To sa tu vobec nekonalo. Dym je chladny, jemne neutralne vonavy, cize prijemnej neagresvnej tabakovej vone. Chut by som popisal jednym slovom, ktore mi presne do pismena na nu sadne - "mild". Ta chut bola doslova zosobnenim toho slova. Bola zaroven aj taka jemnunko "creamy". A to asi ako dobra biela kava s kvalitnou smotanou, taka jemne mnami creamy.
  Tento tabacik je povinnost pre vyznavacov naturalov. Je jemny, chutny a poskytuje vyborny pozitok. Kto ho okusi, nerad sa s nim bude lucit...
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  brutak154 24.04.'05 10:04:19 
  Jeptišky jsem si s oblibou kupoval a vykuřoval před dobrými šesti lety. Byly baleny v malých tobolkách, řekl bych gumových, myslím, že nebyly ani vakuovány, takže bývaly vyschlé (muselo se s nimi opatrně, aby se neobrátily v prach) a před použitím bylo třeba je nechat řádně připravit.
  Před několika dny se mi po takové době dostaly zase do rukou (do dýmky), ze starších „bulk“ zásob, v podobě loose cut, který jsem podrobil důkladné zvlhčovací proceduře. Jeptišky se dobře nacpávají a prohořívají rovnoměrně až do samého konce dýmky. Na samém počátku kouření se tváří neutrálně až konzumně, ale brzy nastává okamžik, kdy vydávají lahodnou a smetanově jemnou chuť a do okolí šíří příjemnou nevtíravou tabákovou vůni. Škoda jen, že ta dýmka vždycky dohoří...
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Graveir 14.08.'05 22:58:53 
  Bidnul jsem si od tomsoyera z krabky, Hezky tabak z krasne zlate virginie, kolacky s pribalenym periquem. Vonel lehoucce kysele a trosku po melase ci tak nejak. Nebo jako silaz. Krasne tlel, jen byl ponekud ohnivzdorny a nechtel se zapalit.
  Ve vuni koure bylo cosi silazioidniho tez. nebylo to neprijemne, jen spatne identifikovatelne. Jinak chutove takove jemne kremove, lehce stiplave od virginie, perique pekne tvrdi muziku, je krasne peprove citit a chutnat...lehounce a krasne.
  Rozhodne to je dobry aromatik nebo skoro aromatik pro zkusene dymkare kteri si ho dovedou vychutnat.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Alferi 30.07.'06 20:16:47 
  Po otevření se vedle pohledu na úhledné drobné koláčky můžeme pozastavit u aroma. Je čistě přírodní, cítím v něm silážovitost fermentované Virginie a nějaké oříšky. Po pečlivém rozdrolení hoří docela slušně. Už ze začátku je znát, že se v tomto tabáku ukrývá jistá síla, protože kouř, který stoupá z hlavičky, je docela štiplavý (zvláště v očích). Po přidusání se ale umravní a při způsobném a pomalém kouření si pochutnávám na dobrém kořeněném naturálu s tóny oříšků. Zvláštní je tady právě to neobvyklé souznění jisté kořeněné štiplavosti s krémovitou jemností. Účinky nikotinu se při větší náloži mohou projevit.
  Dávám si ho jen občas pro zpestření, protože se nedováží a mám jen jednu krabičku. Je to osobitý tabák pro zkušeného dýmkaře.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 19.08.'07 13:19:52 
  V mém případě už se jedná o "Made in Denmark" (od Rajeka a ze Synjeca), ale naštěstí se asi nic moc nezměnilo.Zvláštní (sladkokyselou) vůni zasyrova můžu jen potvrdit. Proti třeba Curly Cut jsou koláčky kompaktní a pevné, bez podílu drti. Vlhkost při otevření se zdá vysoká, ale zřejmě je optimální, protože (moje příprava = rozcupování koláčků opravdu najemno) se v pohodě zapaluje a kultivovaně hoří na jednu sirku. Kouř lehce štiplavý, chuť příjemně nakyslá, ale neštiplavá, značně osobitá. Nedokážu ji přesně definovat (snad ty oříšky, které zmiňují předrecenzenti). Jediná výtka - krabička těsní nic moc a když tabák vyschne, začíná štípat a jeho vynikající osobitá chuť se ztrácí. Není však problém dovlhčit a původní chuť se vrací. Navíc (aspoň mě) tak často nevysychá protože když si krabičku načnu, mám problém si nacpat něco jiného - pořád mě to k ní táhne :o) . Každopádně Perique se v téhle směsi nezapře - nejvíc se jí blíží Old Gowrie s přídavkem téhož (směs Hal + Perique už je výrazně silnější). Jeden z nejlepších tabaků, se kterými jsem se zatím potkal. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bluml 19.12.'19 18:50:29 
  Vynikající přírodní směs, které nic nechybí. (V prodeji jsou ještě zelená barva proužku na plechovce a žlutá). Považuji za nejlepší, který jsem dosud zkoušel. Chuť je vyvážená, přírodní bez chemie. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Payne 29.04.'20 11:41:41 
  Dýmka: Rattray’s Hail to the King (určená přímo pro tento tabák), fishtail, filtr

  Stáří tabáku: cca 2 roky (kolek z r. 2018)

  Tato směs tabáku má svůj původ v 19. století, v současnosti ji od roku 2013 produkuje Mac Baren, což je případ i této recenzované verze. Předchozí verze jsem neměl příležitost ochutnat. Černý přebal s bílým nápisem a červeno-oranžovou lištou odkazuje na originální Bellovu recepturu. Koláčky tabáku kryté fajnovým papírem jsou nakupeny na sobě, vydávají vůni s tóny citrusů, ovoce, trávy, dřeva a země. Na můj vkus byly koláčky poněkud sušší, přičemž se nejednalo o nějakou výjimečně více „vyschlou“ sérii – menší vlhkost byla také u „sesterských“ Jeptišek verze žluté a zelené. Ačkoliv mám umístěné všechny rozkouřené tabáky v humidoru s konstantní vlhkostí, přesto byl tabák, když už ho zbývalo na pár nacpání, ještě více sušší než na začátku a při úpravě se tak drobil. I z tohoto důvodu, pokud si člověk nedával pozor, tabák dýmku v některých momentech více rozpaloval. To je snad ale jediná věc, která se dá červeným Jeptiškám vytknout. Tabák hořel velmi pomalu a většinou dobře až do šedo-bílého popela – při některém nacpání však bylo třeba většího počtu zápalek. To však byla patrně chyba osoby nacpávače.

  Pokouření a chuťový zážitek tohoto tabáku je zkrátka luxusní. Kouř chladný, hebký, sametový, velmi příjemný k vychutnávání. Tabák je střední síly, chuť přitom velmi delikátní, plná, bohatá, přitom však zakulacená a vůbec nepřetěžující chuťové pohárky. Člověka zkrátka nezavalí a neunaví, ale dovolí mu zvolna vychutnávat a navodit správný rytmus kouření. Při každém kouření mě znovu a znovu fascinuje ona osobitá jemná peprnost, mírná sladkost a mírně svíravá dřevitost jakoby mahagonová (mé osobní přirovnání). Po dokouření se v ústech dlouho drží velmi příjemná dřevitá příchuť. I vůně v místnosti dává znát, že se kouřil neobyčejný tabák. Poměr cena/výkon je jednoznačně na jedničku a koupí tohoto tabáku člověk v žádném případě neprohloubí, ba naopak.

  Červená verze Three Nuns patří mezi mé nejoblíbenější tabáky a mám pro ni vyhrazenu zvláštní dýmku. Z mého pohledu dodává tomuto tabáku charisma i fakt, že se jedná o tabák, který často kouřili spisovatelé J. R. R. Tolkien a C. S. Lewis, ač se receptura v jejich době zřejmě trochu odlišovala. Chuť tabáku je zkrátka taková nápaditá, neobyčejná, velmi osobitá, přírodní, nikdy nenudí, vždycky se na tento tabák vyloženě těším, i když jej mám v rotaci současně s 6–8 dalšími tabáky. Červené Three Nuns rád jako historik kouřím při studiu materiálů, čtení a sepisování. Červené Jeptišky jsou pro mě kouřením „de lux“ a hodnotím jednoznačně za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět