www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Townsman Cavendish Black
Výrobce: McClelland
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: Neznámé
  Popis: Nejjemnější Burley spolu s tabáky z Marylandu a Viržínie s příchutí brandy.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Balen do osmiuncového vakuovaného balíčku.
  Ø Síla: Velmi slabý
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Žádná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 4.0

  BATRACHOS 9.07.'08 18:03:13 
  Tabák jsem dostal "ctí a darem" poté, co jej jeho ctný majitel věnoval do Ligy žampiónů prasklé Muňky a většina účastníků pro údajnou kyselost ani nedokouřila. Měl jsem tedy od počátku jisté pochybnosti, nicméně za zkoušku jistě stojí každý tabák.

  Tak jak se mi dostal do rukou, mne tabák překvapil za prvé poměrně velkou vlhkostí, ač již byl dlouho otevřen a nedovlhčován. A za druhé neskutečně silnou kokosovou vůní, která v kolemjdoucích na ulici vyvolává silné podezření, že se vám v tašce rozlila láhev Malibu.

  Řez je sice nepravidelný, ale velmi nadrobno rozcupovaný, má dokonce nezanedbatelný podíl tabákového prachu; semo tamo ovšem narazíme na klacík či kousek zvící rozměrů redy rubbed. Kromě těchto excesů je tabák výrobcem připraven k nacpání, a to i do velmi malé hlavičky. Charakterem je to červenohnědý, sladký a lepivý cavendish.
  Co se hořlavosti týče, je bezproblémový, nemočkuje a dokouření nečiní sebemenšího problému. Z tohoto hlediska vlastně ideální tabák pro začátečníka.

  Nyní se ale dostáváme k chuti a přichází ono ALE: chuť totiž prakticky není. Prostě schází.
  Tabák je slaboulinký i na můj vkus, tabákovou chuť tedy nečekejte vůbec žádnou. A aromatisace je, i přes velmi intensivní vůni za studena, v chuti rovněž málo patrná. I když příliš nefandím zde rozšířenému a oblíbenému označení "horký vzduch" či "voňavé seno", tenhle tabák lze i při nejlepší vůli těžko jinak charakterizovat. Nějakou mimořádnou kyselost jsem necítil, nejspíš proto, že jsem necítil téměř nic. Rozhodně ne avizovanou brandy.

  Nelze přesně popsat, co na tomto tabáku vlastně vadí, ale rovněž tak si po vykouření nemůžete vzpomenout na jediný důvod, proč jste jej vlastně kouřili. A to mi přijde alarmující. Vůně je ovšem stejně nenápadná a nikomu rozhodně vadit nemůže, spíše naopak. Lze tedy uvažovat o využití na místo vánočního františka či tiché a ochotné purpury na plotně.

  Použil jsem tento tabák jako základ do své vlastní směsi, v níž obohacen o silný aromatik a nemalý podíl latakie plní svou nevtíravou službu znamenitě. Samostatně ale je to bída,kvalita by snad snesla známku 3, ale kvůli totální nudě, která fajfmena doprovází už od prvního kotlíku a pokouší se ho neopustit do smrti smrťoucí, snižuji na dostatečnou.
  Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět