www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Van Rossems Troost Aromatic Cavendish
Výrobce: Orlik
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Van Rossems original recipe of bright Virginia and mellow Burley with a touch of toasted Burley and dark fired Kentucky.
  The leaf is pressed into cakes, aged, cut and rubbed up, before adding a top flavour of Liquorice and Butterscotch to make this a truly flavoursome and aromatic blend.

  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Made in Denmark by Orlik Tobacco Company
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.5

  jcp 31.05.'09 11:00:48 
  Tabák středního řezu, na tobolce údaj Body:2, Aromatic Taste:4, Room Note:3 (of 5= high). Na mě působí dojmem poněkud vyšší síly a nižší aromatizace než uvádí výrobce. Za syrova vůně lehce pudingově ovocná s příměsí fíků a medu (dobře fermentovaná air cured Virginie) (babča ji vnímá jako jahodový fondán). Aromatizace po zapálení minimální, v chuti převládá čokoládový Burley - lékořice kterou udává výrobce se v chuti dá najít jen s notnou dávkou fantazie. Okolí vůni vnímá positivně, ale rovněž ne jako výrazně aromatickou. Velkým positivem je naprosto dokonalé, bezprobémové hoření - když jsem tabákem dotoval Ligu žampiónů Pražské muňky Dymka.net, výsledkem byly 4 časy přes jednu hodinu, 3 osobní rekordy ročníku a průměrný čas kola 58 minut (což se ještě nestalo) a všeobecně positivní hodnocení chuti tabáku. Takže hodnocení 1 a pokud má někdo problém s tím, že mu dýmka nechce hořet, může tenhe tabák vyzkoušet. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 14.05.'14 00:55:34 
  Tak nevím, jestli kolega přede mnou neměl nějakou jinou šarži tabáku, či se nějak nezměnila receptura, ale s jeho pozitivním hodnocením nemohu rozhodně souhlasit. Pochopitelně, je to značně subjektivní záležitost, ale zatímco flake verzi mám velmi rád, tohle je pro mě opravdu obtížně kouřitelné a po zhruba páté dýmce to už nemůžu ani vidět.
  Vůně je opravdu velmi slibná, hodně toho slibuje. Burley mám rád, ale spíš než jeho chuť vnímám jakoby příchuť nekvalitního kafe z automatu, na které jsem silně alergický, takovou tu bakelitovou pachuť, kterou uvedený produkt často mívá. Taková káva se většinou pije z nouze, ale tabák s podobnou příchutí rozhodně z nouze kouřit nebudu.
  Nevím jestli je to aromatizací, která se moc nepovedla, nebo se někomu při přidávání aromatu hodně třásla ruka, ale výsledný produkt je pro mě téměř nekouřitelný. Nedovedu si dost dobře představit s čím by se to dalo smíchat, možná s latakií, ale mám strach, abych si nepokazil nějaký dobrý latakiový tabák. Hoření je opravdu dobré, ale to je bohužel trochu málo.
  Takže za 4 a to jsem opravdu ještě hodnej.
  Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět