www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Van Rossems Troost Slices
Výrobce: Různí
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: A Continental flake employing the use of lighter bodied flue-cured Virginias and aromatic Burley leaf. A small element of Tanzanian fired leaf is added to round off the smooth, subtle aroma. Processed to produce a firm flake, this blend is mild yet cool with the continental taste and aroma associated with Dutch style blends.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Současný výrobce Scandinavian Tobacco Group
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  jcp 23.03.'11 11:03:39 
  V plechové (nepříliš dobře těsnící) krabičce 9 x 8 cm tmavý, dosti široký tmavý flake. Pro mě je tenhle tabák srdeční záležitost, před 40 lety v době mých dýmkařských začátků, byl opravdu minimální výběr kvalitních tabáků a Troost byl tehdy běžně ke koupi (i když v Tuzexu). Dneska se tady naopak shání dosti špatně, znám jediný holandský eshop kde je k mání.
  Vůně zasyrova tabákově přírodně sladká, fermentovaná, s jakýmsi těžko definovatelným aromatickým přídechem, tak trochu ala MacBaren. Hoření zcela bezproblémové, snad jen občas (pokud už je tabák trochu sušší) jako by se dýmka začínala trochu víc ohřívat, ale není problém to uhlídat. Rozhodně jedna sirka je spíš pravidlo než vyjímka.
  V chuti se hned po zapálení objeví jakoby přídech vanilky, ale opravdu jen na chvíli. Pak převládne nasládlá oříško - čokoládová příchuť (a možná ještě hrozinky), síla určitě nikoho neohrozí. Rozhodně doporučeníhodný tabák, škoda jen že je tak špatně dostupný.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět