www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: W.O. Larsen Simply Unique
Výrobce: W.O. Larsen
Složení:
 • Virginie
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Výroba unikátních směsí tabáků se vždy opírá o vynikající tabáky jako je Old Belt Virginia, Tennessee Burley a kvalitní tabáky Orientu. Fermentováním těchto kvalitních tabáků se vyrábí výborný tabák Black Cavendish. Toto umění ovládá jen hrstka expertů. Ano, výsledkem bývá černý tabák, ten se ale vždy tak neleskne a není tak sametový jako zmíněná směs. Vytvoření harmonie mezi černými tabáky, jasnou Virginií a unikátními chutěmi je součástí umění, které není viditelné, ale dá se rozpoznat podle chuti - "Simply Unique".
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.3

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  imagoo 12.07.'04 11:57:30 
  Simply Unique byl můj první tabák, pokud nepočítám Tarase Bulbu a Kapitána kouřené v 10 letech z navrtané olšové větvové rohatiny ze syrového dřeva.
  Nezapálený - krásná směs s podmanivou vůní s náznakem karamelu. Učil jsem se s ním dýmat a zakuřovat. Pokud si dobře vzpomínám, byl to po zapálení spíše takový přírodnější neutrál, ke konci jsem s ním vždy zápasil, abych dokouřil, ale mohla být na vině i levná dýmka, protože jsem měl dlouho pocit, že z ní jde za horka puch laku. Nemohu o tomto tabáku říct nic špatného a nabízím tuto hodně povrchní recenzi, protože jsem k němu neměl žádné srovnání. Ke koupi už mě moc neláká.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mSWING 15.01.'05 17:06:07 
  Ten kdo chce nepatrně přivonět k orientu, má jedinečnou možnost. Tabák neodpudí své okolí, kouření je lehké, rovnoměrné. Neštípe, nehořkne, nepálí. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Sir Pooh 17.08.'06 13:27:47 
  Po předchozích zkušenostech s tabáky od Larsena jsem neodolal zkusit i tenhle. Po otevření mě zaujalo velmi zvláštní karamelové aroma tvořící zajímavou kombinaci aromatiku s lehkým podtónem orientu. Výrobcem zminovaná vanilka a bílý ořech tam spíš není než je. Nacpávat je zapotřebí lehčeji, jinak má tabák tendence trošku močkovat. Zapalování je bezproblémové. Při kouření je tabák chuťově stálý, lehce nasládlý s podtónem karamelu + těžce definovatelné něco (chvílemi mi to stopově připomínalo kouření aromatiku z dýmky na lakatie), které lehce narušuje celkový jinak pozitivní dojem. Pro nekuřáky je snesitelný, některým i voní. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 14.09.'07 13:29:01 
  Obal - pěkný staniolový pytlík, plastické písmo vyvedené zlatou barvou působí skoro luxusně (ale furt je to jen pytlík :-)). Do otevření drží vlhkost asi dost slušně, jelikož jsem ho kupoval v podniku, kde rozhodně velký obrat nemají, a vyschlý nebyl. Po otevření ale doporučuji přesypat, jako všechny Cavendishe má tendenci vysychat velice rychle.
  Řez - mixture, s relativně malým podílem tvrdšch kousků, převažuje dvakrát fermentovaný černý cavendish, doplněný tabákem zlaté barvy (asi virginie), řez střední, cca 2-2,5mm
  Vůně za studena - koláčová. Tabák voní jako karamelovo skořicová buchta, s docela zřetelnou stopou vanilky. Lehounce kořeněný nádech ve vůni je, ale aroma nad vůní samotného tabáku v tomto případě vyhrává 10:1.
  Chuť - Po zapálení překvapive nedominuje ani chuť karamelu či skořice, ani vanilka, přestože všechny tyto tři chutě jsou vcelku dobře čitelné. Tabák je ale hlavně, v souhrnu všech výše zmíněných chutí, jaksi "smetanově mléčný". Pravidelný účastník pražských dýmánků PPNSD Alfik k datazu na vůni tohoto tabáku po zapálení odpověděl bez přemýšlení "salep", a toto přirovnání je dost výstižné i pro jeho chuť.
  Při opětovném připalování má tabák tendenci chvilkově přihořknout po spálením aromatu, ale nijak zvlášť odporně, a hlavně se rychle vrací k původní chuti.
  Od poloviny dýmky se kouř lehce přikořeňuje, a je více cítit i chuť samotného tabáku, která nicméně až do konce dýmky hraje přidanému aromatu pouze druhé housle.
  Hoření - problémy s hořením jsem nezaznamenal, ačkoli kouřen v lehce nadvrtané fullbentce vrtané pod pekelným úhlem, dohořívá do šedého popela... vzhledem k dobré hořlavosti a charakteru řezu se mi osvědčilo střední až silnější nacpání, potom hoří rozumně a chladně (při příliš lehkém jinak má tendenci hořet moc rychle).
  Síla - slabší (2-3 z 10ti)
  Problémy - chvilková pachuť spáleného aromatu při opětovném připalování (je otázkou, zda u takto výrazného aromatiku lze mluvit o problému). Kouřit ho moc často, asi by mi brzo lezl z uší.
  Verdikt - ačkoli by dle mého názoru tento tabák nemohl zkušenému kuřákovi přírodních směsí poskytnout zážitek srovnatelný s chuťově supervýraznými SG, GH či Rattray´s tabáky, v kategorii plnokrevných aromatiků dánské/německé školy jsem zatím nekouřil nic lepšího. Takže jakkoli bych na "absolutní škále" dal Simply Unique dvojku, v kategorii "aromatik" dávám bez pochybností za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Doktor 1.02.'08 11:57:17 
  Obal-černá tobolka se zlatým reliéfním písmem a obrázkem firmy. Elegantní a vkusná. Parte se poměrně špatně odlepují, zůstávají olepené plochy.
  Řez, vlhkost- loose cut, vlhkost tak akorát. Po otevření vysychá úměrně rychle způsobu balení (čili docela rychle, zvlášť v přetopeném paneláku). Před nacpáním nevyžduje větší úpravu.
  Vůně za studena-velice příjemná, jedna z mých nejoblíbenějších. Mě vůbec aromatiky neovocného typu strašně příjemně voní (pododně jako např DeLuxe mixture). Cítit je vanilka v kombinaci s ořechy a snad nějaká smetana.
  Chuť-při první kouření jsem byl velice spokojený. Trochu mi připomíná zmiňovaný a můj oblíbený Peterson DeLuxe Mixture. Je však více laděný do smetanové chuti. Ořechy (nejspíš vlašské) také cítím. Velkou nevýhodu vidím v tom, že se tato chuť poměrně rychle "přejí" (alespoň mě). Proto tento tabák kouřím jen jednou za čas, když na něj vyloženě dostanu chuť.
  Hoření-žádný velký problém
  Síla-je to tabák slabší, stejně jako většina dánských aromatiků
  Problémy-jako způsob balení bych radši zvolil plechovku a již zmíněná tendence k "přejedení" tímto tabákem. Určitě bych ho nemohl kouřit každý den.
  Verdikt-poměrně dobrý aromatik se zajímavou a nepříliš často se vyskytující chutí aromatizace. Vhodný k občasnému kouření. Dávám 1-
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Levak Bob 12.09.'12 20:37:47 
  Tabák je velmi sympatický svou vůní i chutí která je dost výrazná, zřetelněji než u jiných, je tu cítit orientální příměs což je parádní. Nad jiné skvěle hoří, nemá tendenci uhasínat, močkovat či jiné neduhy. Je to jeden z těch kousků na který si vyšetřím speciální dýmku, doporučuji! Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  allllllllll 23.12.'12 11:07:01 
  take dobry tabak. citil jsem chut cokolady. dobre hori. mnamka Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Zayl 8.05.'13 14:13:21 
  Kupoval jsem ho v podstatě naslepo, ale trefil jsem se do jednoho z nejlepších aromatiků v poměru cenu/výkon :) Chuťově je stejně dobrý jako mnohem dražší směsi od firmy Peterson a zajímavé je, že chuť drží až do konce. Aromatizace nechutná chemicky a chuť i vůně jsou příjemné. Určitě hodlám vyzkoušet některý další tabák z řady W.O.Larsen Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět