www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Wallace Flake
Výrobce: Rattray´s
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Obrazem této směsi je světlá a tmavá Virgínie a sušené listy Indického tabáku. To vše s jedinečnou chutí zralé švestky. Tento tabák je vhodnou náhradou za tabák Peterson University Flake.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Aromatizace: Přírodní
  Síla: Silný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  pobloudilec 22.10.'19 22:54:12 
  Tento tabák si mě prostě získal. Výrazná tabáková chuť, která na patře rozehraje symfonii. Tabák, který bych mohl kouřit neustále. Trošku problém se zapalováním, trošku s hořením, ale to asi záleží na nacpání. Doporučuji kouřit bez filtru. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Payne 11.05.'20 15:17:59 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Professor (určená pro Virginie+Burley), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: 2–3 roky (kolek z r. 2018)

  Jedná se o náhradu za Peterson University Flake, který jsem kouřil ve svých dýmkařských začátcích a jehož chuť si už bohužel nevybavuju. Delikátní krabička typická pro Rattray’s, stejně jako úhledné a vzorově naskládané flaky uvnitř. Ve vůni syrového tabáku seno, ovoce, určitá zemitost, velmi výrazné švestkové aroma. Vlhkost flaků byla poněkud vyšší a po „zpracování“ je bylo třeba nechat trochu vyschnout. Tabák vyžadoval větší počet připalování, poněvadž zhasínal. Dým chladný, hutný, zakulacený. Po zapálení byl tabák velmi náchylný na zrychlení tempa – v ústech v tom případě začal štípat a chuť se nepříjemně zostřila. Aroma v místnosti bylo po dokouření poměrně výrazné.

  V první fázi po zapálení jsou patrné tóny sena a výrazná kořenitost na špičce jazyka, která byla mnohdy až škrabavá. Zhruba od poloviny kotlíku začala v chuti vystupovat zemitost a dřevitost. Sladkost Virginie je spíše nepostřehnutelná. Po celou dobu hoření provází chuťovou složku švestkové aroma, které spolu s onou peprností vytvářelo na jazyku jakýsi „film“. Tento chuťový „povlak“ mi však přišel, snad kvůli vyšší vlhkosti tabáku“, poněkud otravný, nepříjemný, někdy možná až pronikavě agresivní. Po dokouření zůstávala chuť spíše nevýrazná, mírně zemitá.

  Tento tabák je třeba kouřit velmi pozvolna, jinak se chuťová složka velmi zostří a tabák začne na jazyku štípat. Z mého pohledu - zkušenějšího milovníka směsí Virginie/Burley – se nejedná o nějakou zvláštní delikatesu. Vyjma oné peprnosti a všudypřítomného švestkového odéru byla chuť spíše plytká. Tabák si mě zkrátka nijak zvlášť nezískal. S Peterson Irish Flake či s jeho klonem Stirling Flake od Rattray’s se nemůže Wallace Flake po chuťové stránce srovnávat. Identická je snad jen úhlednost naskládaných flaků, jak už někdo psal. Každopádně však Wallace Flake doporučuju k vyzkoušení. Pro zkušeného kuřáka dýmky se může jednat o každodenní, poměrně nenáročné kouření. Hodnotím za 2.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět