www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Walnut Flake
Výrobce: Imperial Tobacco Ltd. England
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: An exceptionally cool, slow burning flake tobacco with a rich and distinctive aroma. Ideal for those smokers who appreciate the full bodied rich flavor of choice leaves spiced with burley and fire-cured tobaccos.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  jcp 19.07.'08 19:30:46 
  Stejně jako u St.Bruna je původním výrobcem Ogden of Liverpool, čemuž odpovídá i balení - v modročervené tobolce plastová vanička s navařeným staniolovým víčkem, v ní velmi tence nařezaný výrazně dvoubarevný (tmavohnědý+světlý) flake standartní velikosti (7x2 cm). Vůně zasyrova je směsí medové nasládlosti a kakaa nebo čokolády (nevím, ale ta nasládlost mi moc neodpovídá fire cured Virginii, ta spíš voní dřevitě připáleně a kořeněně) ale rozhodně je velmi příjemná.
  Vzhledem k velmi tenkému řezu se drobí a nacpává velice snadno, v hoření není rozdíl mezi tím, jestli se flake rozdrobí nebo nacpe jen "sežmoulaný" do kuličky. V obou případech hoří zcela bezproblémově a chladně. Walnut (ořech) je nejen v názvu, je cítit i v chuti po zapálení, i když s jakýmsi ostrým, nikoli však nepříjemným podtónem. V porovnání s nejběžnějším v tuzemsku dostupným Burley - Virginia tabákem (MB Golden Blend) je Walnut Flake alespoň o jednu třídu výš (a co teď s tím, když jsem MBGB dal jedničku :o/) ?
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Scalex 6.10.'08 18:26:38 
  Upozornění předem: toto není oříškový aromatik!

  Obal: v tobolce zatavená plastová vanička se strhávacím staniolovým víčkem. Po otevření bohužel přestane těsnit, takže doporučuji přendat do jiné nádoby, vložit tobolku s vaničkou do neprodyšného sáčku nebo - a to je nejlepší způsob - v krátkém čase vykouřit.

  Řez: tenké, snadno se rozpadající plátky, výrazně kontrastní (světlý a tmavý tabák)

  Vůně za studena: medová, po oříšcích ani stopa, voní krásně nasládle a tabákově

  Chuť: v chuti se oříškový nádech projeví spíše homeopaticky, jinak jde o lahůdkový přírodní V/B tabáček vysoké kvality. V chuti se ale přiliš neprosazuje ani pečená Virginie, kterou Walnut Flake obsahuje.

  Hoření: zcela bez problémů. Flake se velice snadno drolí, váleček z něj neumotáte, ale sežvaňhanou kuličku nacpat můžete. Zkusil jsem totální rozdrobení i kuličku, rozdíl jsem nepocítil.

  Síla: střední, ke konci se tabák začíná ozývat trochu víc.

  Problémy: nutno objednat v zahraniční cizině

  Verdikt: ať hledám jak hledám, důvod pro jinou známku než pro jedničku nenacházím.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět