www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Wild Atlantic
Výrobce: Peterson
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 40g tobolka
  Popis: Tabák anglického typu smíchaný z balkánské Latakie, tureckého Orientalu a Virginie. Výrazný podíl latakie dává tomuto tabáku výraznou charakteristickou chuť
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.5

  Nevill 10.09.'16 10:39:33 
  U tohoto tabáku si pořád kladu otázku proč tomu u Petersonů dali název Wild Atlantic? Spíš by se hodilo něco jako "Calm Pacific", protože nic divokého ani drsného na téhle směsi nenajdete. Je to taková lehká a nenáročná latakiová směs. Je tu větší podíl virginie, menší podíl orientálu a latakie. Řez je jemný, dobře hoří, nemočkuje. V zásadě se tomu tabáku nedá nic moc vytknout, jen bych do něj asi přidal víc latakie. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 23.01.'17 16:51:46 
  Jelikož jsem na tuhle novinku od Petersona pro rok 2016 četl jen chválu a ostatní latakie od Petersona (Old Dublin, Balkan Delight) mě velmi chutnají, zakoupil jsem tobolku, díky které je balení levnější.
  Po otevření tobolky - mírně slisovaný blok tabáku v řezu loose cut, vůně sladká příjemná (žádné uzené tóny), převažuje světle hnědá (místy až okrová) směs, sem tam tmavá vlákna (10 %).
  Nacpání, zapálení, hoření nic mimo normál - klasika. Chuť a vůně při dýmání - latakie je cítit jen stopově. Nevím, jestli je to jen u mého balení (jelikož v popisu tabáku stojí, že by měla směs obsahovat výrazný podíl latakie). Zatím jsem tento tabák kouřil z dýmky, kterou zakuřuji, příště vyzkouším v jiných zakouřených dýmkách a uvidíme. Prozatím zklamání, proto neznámkuji, uvidíme, jak bude chutnat z jiných dýmek.

  Edit 16.2.2017 - kouření ze zakouřené dýmky tabáku pomohlo, ale i tak by se tabák měl skutečně jmenovat spíše Calm Pacific (jak píše předchozí recenzent), jelikož žádný koncert chutí ani vůní se nekoná. Lehké mírně latakiové pokouření.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  slon100 25.02.'17 13:09:42 
  Za mě OK. Fajn, pokud nemáte zrovna šmak na Latakiovou šlehu jako Old Dublin, Night cap, nebo Commonwealth, .... Takový příjemný odpočinkový tabáček. Řez klasický, hoření bezproblémové, chuť od začátku do konce neměnná. Žádné sklony k močkování. Jen mi přijde, že rychleji hoří.
  Určitě ho zařadím do rotace jako takový odpočinkový tabáček.
  Vzhledem k ceně a příjemnému překvapení dávám za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  yardley 13.05.'19 22:04:07 
  Po dlouhé době jsem odskočil opět k latakii a jelikož tíhnu k mořským dálavám dal jsem se nachytat na název a obal. Musím říct ,že jsem se nechal nachytat dobře. Konečně latakie podle mých představ,trošku pikantní,dobře hoří a dělá krásně hustý dým.Kdyby se to kouřilo na soutěži za účasti alespoń dvacíti lidí tak to zaručeně zalarmuje centrální záchranný systém včetně hasičských sborů,tak hustý je to dým. Ale to mám rád. Jinak v místnosti bych to asi nekouřil,protože většinou okolí na latakii reaguje dost podrážděně. Takže pokuřko někde na terase,v zahrádce ,lese nebo u moře a k tomu dobrý drink. Jinak o latakii nejde moc filosofovat,buď ji milujete nebo nenávidíte.Ale dobře je si dát občas od ní pauzu aby se pak dala lépe vychutnat.U některých tabáků je trochu utopená v chuti nebo je tam jen tak trochu přítomná,ale zde sedí na trůně celé této vydařené směsi ve které ji ty ostatní tabáky krásně sekundují.Takže za 1. I při rostoucích cenách jsem neměl pocit,že bych peníze za ni vyhodil oknem. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět