www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Winter Time Flake
Výrobce: Stanislaw
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Směs výběrové Virginie a prvotřídní kořeněné Latakie. Díky delší době lisování má tato směs přirozenou zralost. Výsledkem je pak tmavý tabák s výborným přirozeně uzeným aroma a kořeněnou sladkou chutí. Středně silný tabák.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.5

  Sobpeta 24.11.'12 19:18:36 
  Latakiová novinka od Stanislawa byla pro mě nakonec příjemným překvapením. Tabák je balen ve standartní 50g čtvercové plechovce se vcelku povedenou grafikou navozující zimní atmosféru přesně dle názvu tabáku, předpokládám, že těsní stejně mizerně jako tabáky jiných výrobců balených do tohoto typu plechovek.
  Jedná se o dosti rozpadlý tmavý až černý flake silně uzené vůně, takové až těžké a čpavé. Ale pro latakistu se samozřejmě o nepříjemný zážitek nejedná. Tabák svým vzhledem silně připomíná Balkan Flake od SG jen s tím rozdílem, že ač jsou plátky místy dost silné tak narozdíl od BF se tabák vemi snadno drolí. Vlhkost je ideální. Celkově vypadá tabák kvalitně, zde nemám žádné vážné připomínky. Nacpává se snadno, je třeba cpát velmi zlehka - pak se zapaluje snadno a prohořívá rovnoměrně.
  Chuťově je to prostě virginie s latakií bez kořenících orientálů. Ale pokud máte takové latakie rádi, určitě nebudete zklamáni, pokud ne, bude Vám tabák asi připadat nudný. Smolností a chutí připomíná zmíněný SG BF popř Commonwealth, subjektivně bych to viděl tak někde mezi těmito dvěma tabáky. Winter Time Flake působí zemitějším dojmem než třeba BF a zároveň není tak "zatěžkaně zatuchlý" jako Commonwealth. Navíc se v chuti místy vyskytuje taková mírná "olejovitost". "Vůně" v místnosti je pochopitelně značná, ale překvapivě snadno vyvětratelná. Kouř chladný a suchý, kouření nevyžaduje přehnanou pozornost a je pohodové.
  Skvěle tabák vynikne ve vlhku a mlze (zkoušel jsem na balkoně), do letního horka se dle mého názoru příliš nehodí.
  Dávám dvojku, ale jenom proto, že počítám s koupí plechovky a pak recenzi upřesním a doplním. Celkově musím říci, že vedle London Mixture se podařilo dostat na trh další přírodní tabák od Stanislawa, který je velmi slušný a nepřecpaný chemií.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 8.01.'17 16:45:59 
  Velmi chutná a pro mě jako ortodoxního latakistu voňavá směs za relativně slušný peníz.
  Po otevření poměrně silné (tlustší než jsem zvyklý od SG nebo DTM) flaky tmavě hnědé barvy. Vůně okamžitě nedá nikoho na pochybách, že je zaděláno na latakiový dýchánek. Zároveň je tento tabák ve vůni sladký. Kombinace těchto vůni úžasná. Tabák jsem měl suchý, flaky jdou velmi lehce rozdrolit, čili nacpání je dílem okamžiku, rozdrolené flaky jemně nacpat a jen nakonec mírně prstem udusat.
  I přes relativně suchý stav je kouření bezproblémové. Chuť vyvážená, plná, je cítit jak smolná latakie, tak nasládlá VA. K chladnějšímu počasí podle mě ideální společník do dýmky.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět