www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Yenidje Supreme
Výrobce: McClelland
Složení:
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: The finest of Xanthi in this blend comes from the best original Yenidje growing area of Western Thrace. These small, delicately aromatic top leaves from the mountains (Djebel) and lower slopes (Yaka) have been renowned for their sweet, mild flavor and delicately tangy aroma since the 1600s. This blend is designed to demonstrate why this particular Xanthi is known as "The Queen of Tobaccos."
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Velmi slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  dh 11.08.'09 13:07:44 
  Dokouřil jsem už před časem a na bezprostřední recensi byl líný. Kdysi jsem si na dymka.net posteskl, že člověk čte o různých orientálních tabácích, ale nemá k disposici mateiál ke srovnávání - ale tou dobou už asi u McClellandů míchali tyhle směsi. Pořídil jsem Yenidje Supreme a Drama Reserve.

  Tabáček je celkově spíše do hněda, střední barva, drobnější mixture. Celou dobu jsem přemýšlel, jak to aroma popsat, a na nic jsem nepřišel. Jakási navinulá dřevitost je v tom snad. Hoří to dobře. Nejsem s to rozhodnout, zda je to čistě orientální směs, nebo zda jsou orientální tabáky přimíchány k viržinskému základu. Na tobaccoreviews berou jako hotovou věc, že v tom jsou virginie, popis na krabičce se o tom nezmiňuje (ani to nevylučuje). Rozhodně v chuti dominuje orientální kořenitost; snad jistá nasládlost by mohla pocházet z virginského podkladu, ale orientály mohou mít taky vyšší obsah přírodního cukru. Tak si spíš myslím, že to bude čistě orientální směs.

  Je to rozhodně delikátní tabák, ale - podobně jako má druhá orientální směs od McClellanda - zdá se mi pro samostatné kouření poněkud bez těla. Kdybych kouřil několik dýmek denně, možná si pro takový tabák místo najdu. Takhle jej beru jako zajímavou zkušenost. Vhodný pro míchání vlastních směsí. Já to nezkusil, zdálo se mi, že je to trochu škoda, když mám jen jednu padesátigramovou plechovečku.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět